woolash reviews
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
idanito
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۱۳:۵۲

به جرأت مي‌توان گفت كه انتخاب رشته كنكور از مهم‌ترين قدم‌ها در پروسه ورود به دانشگاه‌ها است. زيرا تنها با يك انتخاب اشتباه مي‌توان زحمات و تلاش‌هاي چندين ساله خود را به باد داد.

اهميت اين موضوع از تأثير زياد انتخاب رشته در تمام زندگي آينده و شغلي فرد نشأت مي‌گيرد. بنابراين، شما داوطلبان گرامي با تحقيق و پژوهش، شناخت علايق فردي خود و سنجش و ارزيابي توانايي‌ها و شرايط فردي مي‌توانيد بهترين انتخاب را در اين زمينه داشته باشيد.

همان‌طور كه مي‌دانيد، فرآيند انتخاب رشته از حدود يك ماه پس از برگزار شدن آزمون سراسري آغاز شده و دانش‌آموزان در طول دوره‌اي چند روزه با توجه به رتبه و نمره كل خود در كنكور به گزينش رشته‌هاي دانشگاهي مي‌پردازند.

در اين نوشته، به بيان اصول و نحوه انتخاب رشته كنكور 97 و مشاوره انتخاب رشته براي شما داوطلبان عزيز پرداختيم. هر دانش‌آموز با مطالعه اين مطلب مفيد كليه اطلاعات لازم را در مورد اصول و نحوه انتخاب رشته كنكور 97 و مشاوره انتخاب رشته به دست مي‌آورد.

ابزارهاي مورد نياز در زمان انتخاب رشته كنكور سراسري 97

براي مشاوره انتخاب رشته كنكور اولين ابزار مورد نياز در زمان گزينش رشته‌هاي دانشگاهي كارنامه دانش‌آموز بوده كه به وضوح نشان‌دهنده شانس قبولي وي در دانشگاه‌هاي مختلف كشور با توجه به رتبه و نمره كل وي است. دوم دفترچه شماره 2 يا همان دفترچه راهنماي انتخاب رشته بوده كه در آن كليه اطلاعات مورد نياز داوطلب از جمله نوع رشته‌ها و ظرفيت دانشگاه‌ها براي هر رشته را مشاهده مي‌نماييد.

نكته بسيار مورد توجه اين‌كه داوطلبان گرامي بايد پيش از انتخاب رشته توضيحات و قوانين ذكر شده در اين دفترچه را حتماٌ مطالعه بفرمايند. سومين ابزار، اطلاع هر داوطلب از فاصله شهر مورد نظر وي براي ادامه تحصيل با شهر محل زندگي، وجود يا عدم وجود خوابگاه و جايگاه و رتبه علمي دانشگاه انتخابي است.

اما چهارمين و يكي از مهم‌ترين ابزارهاي مورد نياز براي انتخاب رشته پشتيباني و حمايت والدين از داوطلب بوده كه نقشي اساسي در تصميم‌گيري درست و ايجاد آرامش روحي در وي دارد. مورد بعدي، مراجعه به مشاور تحصيلي و بهره‌مندي از كمك‌هاي وي بوده كه مي‌تواند مسير درست را به هر داوطلب نشان دهد.

نكات مورد توجه پيش از انتخاب رشته كنكور سراسري

سهميه ايثارگران

مطابق دفترچه راهنماي انتخاب رشته كنكور سراسري، جانبازان ( جانبازان 25 درصد)، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان رزمندگان عزيز كه حداقل 6 ماه در جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل حضور داشته‌اند و همچنين آزادگان داراي سهميه ايثارگران هستند.

اما توجه داشته باشيد كه افراد مشمول در اين طرح براي پذيرفته شدن در هر رشته و دانشگاهي ابتدا بايد 80 درصد از نمره آخرين داوطلب پذيرفته شده در اين رشته و دانشگاه را كسب نمايد. البته تا سال‌هاي گذشته اين مقدار 70 درصد بوده و در كنكور سراسري 97 به 80 درصد افزايش يافت.

اثر مثبت نمره‌هاي سال يازدهم و دوازدهم تحصيلي در زمان انتخاب رشته

بايد بگوييم كه نمرات دروس سال دوازدهم و يازدهم تحصيلي داراي تأثير 5 درصد و نمره‌‌هاي مقطع يازدهم تأثير 25 درصدي در كنكور سراسري دانشگاه‌ها دارند. نكته مورد توجه اين‌كه، اين ضرايب مختص دانش‌آموزاني است كه از سال تحصيلي 91-90 مؤفق به اخذ مدرك ديپلم متوسطه شده‌اند.

گزينش دانشجو مطابق با طرح بومي گزيني، كد رشته هاي كشوري، منطقه اي و استاني در زمان انتخاب رشته

نوع گزينش هر كدام از كد رشته‌هاي موجود در دفترچه راهنماي انتخاب رشته از نكاتي است كه همواره بايد مورد توجه داوطلبان كنكور سراسري قرار بگيرد. بايد بگوييم كه گزينش دانشجويان در دانشگاه‌هاي سراسر كشور مطابق شرايط استاني، منطقه‌اي و يا بومي گزيني با يكديگر متفاوت است.

رشته‌هاي دوره‌هاي نوبت دوم يا شبانه در دفترچه راهنماي انتخاب رشته

متقاضيان تحصيل در دوره‌هاي شبانه دانشگاه‌ها موظف به پرداخت شهريه‌هاي متغير و ثابت بوده كه مقدار مشخصي براي هر واحد درسي در نظر گرفته شده است. بايد بدانيد كه محل تحصيل دانشجويان اين دوره با افراد پذيرفته شده در دوره هاي روزانه دانشگاه يكسان بوده و عنوان شبانه در مدارك تحصيلي آن‌ها قيد نمي‌شود. علاوه بر اين‌ها، چون دانشجويان اين دوره هزينه تحصيل خود را به دانشگاه پرداخت كرده‌اند احتياجي به پرداخت مبلغي براي آزاد كردن مدرك تحصيلي خود ندارند.

كد رشته‌ دفترچه كارشناسي بدون كنكور سراسري دوره‌ هاي روزانه 97

در اين دوره تحصيلي، نيازي به پرداخت شهريه ثابت و متغير نيست. علاوه بر اين، اقامت دانشجويان در خوابگاه‌هاي دانشجويي مخصوص هر دانشگاه نيز تنها با پرداخت مبلغي اندك در هر ترم تحصيلي ميسر است. اما دانشجويان پس از فراغت از تحصيل و در صورت تصميم به مهاجرت به خارج از كشور بايد مبلغي را براي آزاد كردن مدرك دانشگاهي خود پرداخت كنند.

ديگر نكات مهم در رابطه با دفترچه راهنماي انتخاب رشته

از ديگر موارد موجود در دفترچه انتخاب رشته مي‌توان به وجود كد رشته‌هاي پرديس خودگردان، ‌رشته‌هاي مجازي دانشگاه‌ها، كد رشته‌هاي همراه با سهميه مناطق محروم، كد رشته‌هاي مخصوص دانشگاه‌هاي فرهنگيان، غيرانتفاعي و پيام نور اشاره كرد. بايد بگوييم كه هر كدام از داوطلبان گرامي مي‌توانند با توجه به علايق شخصي، شرايط خانوادگي و روحيات فردي خود يكي از اين دانشگاه‌ها و رشته‌ها را براي تحصيل انتخاب نمايند.

در اين مقاله، به مشاوره انتخاب رشته كنكور 97 براي شما دوستان پرداختيم و ميتوانيد براي مشاوره انتخاب رشته با ما تماس بگيريد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۰:۳۹

سريال ستايش 3 با بازي نرگس محمدي به تلويزيون مي آيد. اين خبري است كه شايد براي مخاطبان پر و پا قرص اين سريال خوشحال كننده باشد. سريال ستايش از جمله سريال هاي محبوب تلويزيون است كه كار آن به فصل دوم و سوم هم كشيده شده است. 

 اكنون پيش توليد سريال ستايش 3 آغاز شده است.

سريال ستايش 3 درست از فرداي روزي شروع مي شود كه فصل 2 پايان يافته و قصه ي آن زنجير وار به فصل دوم اين سريال وصل شده است.

نرگس محمدي بار ديگر به عنوان نقش اصلي و  محوري در كنار بازيگران شاخص ديگر در سريال ستايش 3 به گارگرداني سعيد سلطاني ايفاي نقش مي كند.

نويسنده :idanito
تاريخ: ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۲:۱۷

مهسا باقري بازيگر جديد سينما و تلويزيون ايران در آذرماه ۶۸ متولد شده است. يكي از ويژگي‌هاي سابقه كاري مهساب باقري آن هست كه در هز چهار حوزه تلويزيون، نمايش خانگي، سينما و تئاتر حضور داشته و بازي‌هاي مهمي را به نمايش گذاشته است. او در تلويزيون با سريال علي‌البدل كار خود را آغاز كرد. بازي در سريال علي البدل يك تجربه همكاري فوق‌العاده براي مهسا باقري بود زيرا در كنار بزرگان بازيگري ايران مانند مهدي هاشمي، مهدي فخيم‌زاد، گوهر خيرانديش، محسن تنابنده و احمد مهران‌فر بازي كرده است؛ مهسا باقري توانست سطح بازيگري خود را بعد از بازي در سريال علي الدل ارتقا بخشد.

مهسا باقري در سريال پربازيگر آسپرين نيز ايفاي نقش كرده بود و تقريبا همزمان با نمايش سريال علي البدل، سريال آوانگارد آسپرين نيز با حال و هوايي جديد وارد بازار نمايش خانگي شد. سريال آسپرين سطح جديدي از بازيگري را به روي مهسا باقري باز كرد. خيلي از طرفداران مهسا باقري هنوز او را با نقش سوگل در سريال آسپرين مي‌شناسند.

مهسا باقري با بازي در فيلم سينمايي لاتاري به سينما وارد شد. نقطه عطف بازيگري مهسا باقري بازي در فيلم سينمايي لاتاري بود. فيلم لاتاري با موفقيت‌هايي كه در اكران و جريان‌سازي فرهنگي داشت از ديگر آثار مهسا باقري  شهرت بيشتري يافت. مهسا باقري بازيگر فيلم لاتاري، در اكران‌هاي خصوصي اين فيلم حضوري متفاوت داشت و در ميان هنرمندان و عموم مردم شناخته‌تر شد. 

مهسا باقري با بازي در فيلم لابيرنت به دنياي سينما سلامي دوباره كرد. بايد بگوييم بازيگري در فيلم لابيرنت براي مهسا باقري يك افتخار بزرگ محسوب مي‌شود، چرا كه با همكاري در كنار سوپراستار سينماي ايران يعني شهاب حسيني و ديگر بازيگراني باتجربه‌اي مانند ساره بيات و پژمان جمشيدي، توانست سطح بازيگري مهسا باقري را ارتقا ببخشد.

مهسا باقري در تئاتر نيز تجربه داشته است، مهمترين تئاترهاي مهسا باقري، كابوس هاي جامه دار از زندگي و خاطرات است.

نويسنده :idanito
تاريخ: ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۱۱:۰۰

سانيا سالاري بازيگر نوظهور سريال‌هاي تلويزيوني ايران است. در واقع سال ۹۷ شايد سكوي پرتاب بازيگر سانيا سالاري در عرصه سينما و تلويزيون بوده است. او در اين سال با بازي در دو سريال خيلي مهم و جذاب تلويزيون، خود را به مردم معرفي كرد. سانيا سالاري بازيگر سريال پاهاي بي قرار به كارگرداني منوچهر هادي و بازيگر ستايش ۳ به كارگرداني سعيد سلطاني است. سانيا سالاري در سريال پاهاي بي قرار نقش ارغوان را به عهده داشت، نقشي كليدي كه بازي خود توانست اين نقش را ميان مردم مطرح كند.

زندگي حرفه‌اي سانيا سالاري را بايد مديون اعتماد منوچهر هادي براي بازي در سريال پاهاي بي قرار بدانيم. سانيا سالاري در مورد همكاري خود با منوچهر هادي در سريال پاهاي بي قرار گفت: «چه چيزها كه از شما آموختم جناب هادي عزيز، جز انسانيت و مهرباني، صبوري و بزرگواري از شما نديدم. سپاسگزارم به خاطر اعتمادي كه به من كرديد و هر لحظه خداوند را شاكرم كه در كنارتان بودم. تا هميشه قدردان و منت دار شما خواهم بود. سلامت باشيد.»

سانيا سالاري علاوه بر بازي در سريال پاهاي بي قرار در فصل سوم سريال ستايش نيز بازي كرده است. سريال ستايش ۳ نيز براي مخاطبان قديمي اين سريال مهم و خاطره انگيز است و سانيا سالاري نيز در اين پروژه مهم نقشي جذاب برعهده داشته است. 

البته سانيا سالاري پيش از بازي در سريال پاهاي بي قرار و سريال ستايش ۳، در عرصه تئاتر موفقيت‌هاي چشم‌گيري داشته است. او كارهاي درخشاني در كارنامه بازيگري تئاتر در كارنامه دارد. در سال‌هاي اخير در تئاترهاي «ليلا... و جند مسافر»، «نام تمام مادران» و «ترانه‌هاي قديمي؛ پيكان جوانان» بازي كرده است. او از شاگردان محمد رحمانيان استاد بزرگ نمايش‌نامه‌نويسي، كارگرداني و تئاتر است و در طول سال‌هاي گذشته بازيگري و سبك كاري خود را مديون درس‌هاي رحمانيان است.

سانيا سالاري پيش از اين در سينما نيز حضور داشته است و در سال ۸۹ در فيلم سينمايي ملاقات به كارگرداني عباس رافعي نيز حضوري كوتاه داشته است. گرچه اين فيلم اكران موفقي نداشت اما تجربه خوبي براي سانيا سالاري بود، مخصوصا همكاري با باتجربه‌هايي همچون محمد مهدي فقيه، ستاره اسكندي و احمد مهران فر ، سطح بازيگري سانيا سالاري را ارتقا بخشيد.

ساينا سالاري از بازيگران جوياي نام است و آينده‌ي درخشاني در عرصه بازيگري سينما و تلويزيون دارد. مخصوصا كه با حضور در تلويزيون و بازي در سريال‌هاي پاهاي بي‌قرار و سريال ستايش ۳ او را پخته‌تر كرده است.

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۰۲:۲۸

گروه علوم انساني نيز همانند گروه علوم تجربي كه اكثر متقاضيان ورود به آن، خواهان دكتر شدن هستند، به دليل رشته هاي حقوق، حسابداري و روانشناسي طرفداران خاص خود را دارد.

 


جهت اطلاع از انتخاب رشته كنكور انساني مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با 9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد

 

اهميت انتخاب رشته انساني زماني مشخص مي شود كه رتبه اي كسب نكرده ايم تا بتوانيم با اولين انتخاب در دانشگاه و رشته ي موردنظرمان قبول شويم. البته انتخاب رشته كه به خودي خود كار سختي نيست. اين انتخاب رشته انساني اصولياست كه نياز به تخصص در اين زمينه داريد.

بياييد با اين سؤال آغاز كنيم كه اصلاً:

1- چه كساني مي توانند انتخاب رشته كنند؟

آيا همه ي كساني كه در كنكور شركت كرده اند، مي توانند انتخاب رشته نمايند؟ در واقع خير! تنها كساني مجاز به انتخاب رشته هستند كه در كارنامه اوليه منتشر شده توسط سازمان سنجش، مجاز به انتخاب رشته شده باشند.

2- چه زماني مي توانيم انتخاب رشته نماييم؟ زمانبندي اعلام نتايج چگونه است؟

معمولاً سازمان سنجش در نيمه ي دوم مردادماه اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته هاي تحصيلي داراي شرايط خاص را اعلام مي نمايد و به فاصله ي چند روز ، داوطلبان مي توانند از طريق سايت سازمان سنجش به صورت اينترنتي ، انتخاب رشته انساني نمايند.

نتايج نهايي آزمون در هفته ي آخر شهريورماه اعلام مي شود. كارنامه نهايي آزمون سراسري در هفته ي اول مهرماه بر روي سايت سازمان سنجش استقرار مي يابد.

3- به چه نكاتي در انتخاب رشته بايستي دقت كنيم؟

ضريب دروس:

اگر مي خواهيد در رشته اي خاص قبول شويد، بايستي دروسي كه در آن رشته ضريب بالايي دارند را بشناسيد. مثلاً براي قبولي در رشته ي ادبيات بايستي به رتبه  در زير گروهي توجه كنيد كه ادبيات در آن ضريب بالاتري دارد.

تقسيم بندي مكاني رشته ها:

رشته ها را مي توان در 4 گروه (كشوري، قطبي، ناحيه اي و استاني) طبقه بندي كرد. منظور از گروه كشوري اين است كه در اين رشته ها، پذيرش فقط بر اساس نمره و رتبه كشوري صورت مي گيرد. در رشته هاي قطبي، انتخاب رشته انساني از رشته هاي چند ناحيه مجاور محل سكونت شانس قبولي را افزايش مي دهد. در رشته هاي ناحيه اي، انتخاب رشته از رشته هاي چند استان مجاور هم محل سكونت، احتمال قبولي را به ميزان 70-60 درصد افزايش مي دهد. در انتخاب رشته از استان محل تحصيل (رشته ي استاني) ، شانس قبولي بسيار زياد است.

رتبه در زير گروه كشوري:

در انتخاب رشته هاي كشوري، رتبه كشوري و در انتخاب ساير رشته ها، رتبه در زير گروه اهميت دارد.

بدانيد و آگاه باشيد كه انتخاب رشته اصولي، نوعي تخصص است

4- دسته بندي بومي كشور چگونه است؟

9 ناحيه ي بومي وجود دارد كه عبارتند از:

ناحيه 1: البرز، تهران، زنجان، سمنان، قزوين، قم و مركزي

ناحيه 2: آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي و اردبيل

ناحيه 3: اصفهان، چهار محال و بختياري و يزد

ناحيه 4: سيستان و بلوچستان و كرمان

ناحيه 5: بوشهر، فارس، كهگيلويه و بوير احمد و هرمزگان

ناحيه 6: كردستان، كرمانشاه و همدان

ناحيه 7: ايلام، خوزستان و لرستان

ناحيه 8: خراسان رضوي، خراسان شمالي و خراسان جنوبي

ناحيه 9: گلستان، گيلان و مازندران

5- دسته بندي قطبي كشور، چگونه است؟

قطب 1: البرز، تهران، زنجان، سمنان، قزوين، قم، گلستان، گيلان، مازندران و مركزي

قطب 2: خراسان جنوبي، خراسان رضوي، خراسان شمالي، سيستان و بلوچستان و كرمان

قطب 3: آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل، كردستان، كرمانشاه و همدان

قطب 4: اصفهان، ايلام، چهار محال و بختياري، خوزستان، لرستان و يزد

قطب 5: بوشهر، فارس، كهگيلويه و بوير احمد و هرمزگان

6- نحوه ي گزينش رشته هاي تحصيلي دوره هاي مختلف چگونه است؟

رديف نوع دانشگاه نحوه گزينش
1 روزانه استاني، ناحيه اي ، قطبي و كشوري
2 شبانه بومي استاني
3 غير دولتي و غير انتفاعي بومي ناحيه اي
4 نيمه حضوري بومي استاني
5 مجازي كشوري
6 پرديس خودگردان، مازاد و مشترك كشوري
7 پيام نور 70% بومي شهرستان – 30% بومي شهرستان هاي تحت پوشش

 

7- سنجش كشوري در رشته هاي علوم انساني

در رشته علوم انساني رشته هاي زير به صورت كشوري براي انتخاب رشته انساني مورد سنجش قرار مي گيرند:

رشته زير گروه رشته زيرگروه
روانشناسي 5 مديريت بازاريابي 3
مديريت و بازرگاني دريايي 3 آموزش تربيت بدني 5
مديريت امور بانكي 3 راهنمايي و مشاوره 5
مديريت بيمه 3 رشد و پرورش كودكان پيش دبستاني 5
مديريت بيمه اكو 3 روابط عمومي 3
مديريت جهانگردي 3 روزنامه نگاري 2
مديريت هتلداري 3 زبان و ادبيات كردي 1
مديريت مالي 3 علوم ارتباطات اجتماعي 2
فلسفه 1 علوم انتظامي 4
ادبيات داستاني 1 علوم تربيتي 5
اديان و مذاهب 1 علوم قضايي 1
باستان شناسي 4 مددكاري اجتماعي 5
تاريخ اسلام 4 مطالعات ارتباطي و فن آوري ارتباطات 3
علوم ورزشي 5 مطالعات خانواده 5
تربيت مربي عقيدتي سياسي 1 معارف اسلامي 1
فقه و حقوق مذاهب اسلامي – فقه و حقوق حنفي 1 كارداني باستان شناسي 4
فقه و حقوق مذاهب اسلامي – فقه و حقوق شافعي 1 مديريت فرهنگي هنري 3
فلسفه و عرفان اسلامي 1 الهيات و معارف اسلامي – اديان و عرفان 1
فلسفه و حكمت اسلامي 1 فقه و حقوق مذاهب اسلامي – فقه و حقوق امامي 1
مديريت كسب و كارهاي كوچك 3 زبان شناسي 4
جغرافيا و برنامه ريزي شهري 4 فقه و حقوق اسلامي 1
علوم قرآني – تفسير قرآن مجيد 1 معارف قرآن مجيد 1
علوم قرآني – تربيت معلم قرآن مجيد 1 آب و هواشناسي 4
علوم قرآن و حديث 1 سنجش از دور و سيستم اطلاعات جغرافيايي 4
علوم حديث 1 جغرافياي سياسي 4
علوم قرآني، فنون قرائت، تلاوت و كتابت قرآن مجيد 1 علوم و معارف قرآن 1
الهيات و معارف اسلامي – علوم قرآن و حديث 1 معارف قرآن كريم 1
الهيات و معارف اسلامي – فلسفه و كلام اسلامي 1 شيعه شناسي 1
الهيات و معارف اسلامي – فلسفه و حكمت اسلامي 1 مربيگري ورزشي 5
الهيات و معارف اسلامي – تاريخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامي 1 اقتصاد اسلامي 3
الهيات و معارف اسلامي – فقه شافعي 1 كارداني حقوق قضايي علوم ثبتي 1
معارف اسلامي و علوم تربيتي 1 ضد تروريسم 2
مترجمي زبان عربي 1 ژئومورفولوژي 4
ايران شناسي 1 فقه و حقوق شافعي 1
امنيت نرم 2 امنيت بين الملل 2
مديريت 3 امنيت اقتصادي 3
فناوري اطلاعات و ارتباطات 3 امنيت اطلاعات 2
علوم فني امنيت 2 حفاظت اطلاعات 2
پژوهشگري امنيت 2    

 


جهت اطلاع از انتخاب رشته كنكور انساني مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با 9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد

 

8- سنجش قطبي در رشته هاي علوم انساني

در رشته ي علوم انساني رشته هاي زير به صورت قطبي براي انتخاب رشته كنكور انساني مورد سنجش قرار مي گيرند:

رديف نام رشته زير گروه
1 مديريت دولتي 3
2 مديريت صنعتي 3
3 تاريخ 4
4 علوم اقتصادي 3
5 علوم سياسي 4
6 علم اطلاعات و دانش شناسي 5
7 الهيات و معارف اسلامي فقه و مباني حقوق اسلامي 1
8 الهيات و معارف اسلامي فقه وحقوق اسلامي 1
9 جغرافيا و برنامه ريزي روستايي 4

 

9- سنجش ناحيه اي در رشته هاي علوم انساني

در رشته هاي علوم انساني رشته هاي زير به صورت ناحيه اي براي انتخاب رشته كنكور انساني مورد سنجش قرار مي گيرند:

رديف رشته زير گروه
1 حقوق 1
2 حسابداري 3
3 مديريت بازرگاني 3
4 علوم اجتماعي 2
5 زبان و ادبيات عربي 1
6 زبان و ادبيات فارسي 1
7 كارتوگرافي 4
8 آموزش زبان و ادبيات فارسي 1

 


جهت اطلاع از انتخاب رشته كنكور انساني مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با 9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد

10- سنجش استاني در رشته هاي علوم انساني

در رشته علوم انساني رشته هاي زير به صورت استاني براي انتخاب رشته كنكور انساني مورد سنجش قرار مي گيرند:

 

 

رشته زير گروه رشته زير گروه
دبيري الهيات و معارف اسلامي 1 دبيري جغرافيا 4
دبيري تاريخ 4 دبيري زبان و ادبيات عربي 1
كارداني خدمات مسافرتي و جهانگردي 3 دبيري علوم اجتماعي 2
كارداني امور بانكي 3 كارداني امور بيمه 3
كارداني امور دولتي 1 كارداني امور مالي و مالياتي 3
كارداني علوم ورزشي 5 كارداني تربيت معلم قرآن مجيد 1
كارداني حسابداري 3 كارداني علمي كاربردي اشتغال 3
كارداني علمي كاربردي اقتصاد كار و بهره وري 3 كارداني علمي كاربردي روابط كار 3
كارداني مديريت صنعتي كاربردي 3 كارداني مديريت بازرگاني 3
كارداني امور تربيتي 1 كارداني آموزش و پرورش ابتدايي 5
كارداني مديريت صنعت جهانگردي 3
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۲:۲۵

با شروع مردادماه، در سرتاسر كشور شاهد داوطلبان كنكور نگران و دلواپسي هستيم كه منتظر اعلام نتايج اوليه كنكور و اقدام بهانتخاب رشته كنكور هستند. از آنجايي كه اكثريت داوطلبان كنكور، براي اولين بار است كه در آزمون سراسري شركت مي كنند، اطلاعات كافي از كارنامه و رتبه قبولي و يا دانشگاه ها و محل پذيرش در رشته هاي مختلف را ندارند. از اين رو پس از مشاهده ي نتايج اوليه، بدون هيچ كسب اطلاعات صحيح، فقط بر اساس علاقه مندي و يا زور و اجبار والدينشان و يا حتي در مواردي فقط به خاطر اينكه رشته x در اين بازه ي زماني مد است، اقدام به انتخاب رشته مي كنند.

اما آنچه اهميت بسيار دارد، توجه به اين نكته است كه انتخاب رشته كنكور يكي از مهم ترين تصميم هايي است كه در زندگي تان خواهيد گرفت، زيرا اگر در فرآيند انتخاب رشته كنكور ، حرفه اي عمل كنيد، قدم اول موفقيت در آينده را برداشته ايد و اگر در انتخاب رشته، اشتباه كنيد، عواقب انتخاب رشته اشتباه، سال هاي سال گريبان گيرتان خواهند بود.

با توجه به اينكه در نهايت در صورت مجاز شدن در انتخاب رشته، از بين انتخاب هاي متعدد فقط در يك رشته قبول خواهيد شد،انتخاب رشته كنكور 97 يكي از مهم ترين موضوعاتي است كه بايستي به آن بپردازيم. به همين منظور در مقاله حاضر به بررسي نكات مرتبط با انتخاب رشته كنكور 97 و اينكه چگونه يك انتخاب رشته اصولي داشته باشيم، مي پردازيم.


جهت اطلاع از انتخاب رشته كنكور 97 مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد

انتخاب رشته كنكور سراسري و آزاد 97

هر ساله چند روزي پس از اعلام نتايج اوليه انتخاب رشته كنكور، دفترچه راهنماي انتخاب رشته كنكور منتشر مي شود. از آنجايي كه انتخاب رشته سراسري و آزاد به صورت جدا از هم انجام مي پذيرد، داوطلبان بايستي به منظور دريافت دفترچه انتخاب رشته كنكور سراسري 97، به سايت سازمان سنجش (www.sanjeh.org) و براي انتخاب رشته كنكور آزاد 97 ، به سايت سنجش و آموزش دانشگاه آزاد (www.azmoon.org) مراجعه نماييد. مطالعه ي دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته، اولين قدم براي يك انتخاب رشته حرفه اي است.

انتخاب رشته رياضي 97

اكثر داوطلباني كه در دوره ي متوسطه دوم، رشته رياضي را انتخاب مي كنند، روياي مهندس شدن در سر دارند. از آنجايي كه رشته هاي مهندسي تعريف شده در زيرگروه رياضي و فيزيك بسيار متعدد است، در انتخاب رشته مي توان از سه ديدگاه رشته مورد نظر را مورد بررسي قرار داد و سپس با حذف گزينه هاي نامناسب، به صورت دقيق، اولويت بندي نمود كه در ادامه به بررسي آن ها مي پردازيم:

 • ديدگاه اول : انتخاب رشته بر اساس رشته اي كه به آن علاقه داريد.

معمولاً داوطلبان به تنها موضوعي كه توجه مي كنند، رشته است. در زير گروه رياضي، مهندسي كامپيوتر، مكانيك، برق، عمران، صنايع، مهندسي پزشكي، معماري، نفت، هوافضا، شيمي، علوم كامپيوتر، مواد و متالورِ، شهرسازي، پليمر، معدن، نقشه برداري از جمله رشته هاي بسيار پرطرفدار است كه تقريباً مي توان گفت 90% داوطلبان شركت در كنكور، مي خواهند در يكي از اين رشته ها ادامه تحصيل دهند.

اما بهتر است با ديدي ديگر هم به اين موضوع بنگريم! آيا جامعه فقط به مهندس برق احتياج دارد؟ اصلاً اگر همه ي افراد كشور مهندسي مكانيك بخوانند، آيا كشور پيشرفت خواهد كرد؟ بايد به اين موضوع هم دقت كنيم كه اگر رشته اي پرطرفدار است، ممكن است موقعيت شغلي مناسبي در آينده نداشته باشد. چرا؟ زيرا صندلي هاي شغلي توسط طرفداران ديگر پر مي شود! پس لطفاً قبل از انتخاب رشته حتماً به آينده شغلي هم فكر كنيد! براي هميشه كه قرار نيست دانشجو بمانيد!

 • ديدگاه دوم: انتخاب رشته بر اساس دانشگاهي كه به آن علاقه داريد

بسياري از داوطلبان پس از اينكه از قبولي در رشته مورد علاقه شان نااميد شندند، به سرعت دانشگاه مورد علاقه شان مي روند تا بلكه در يكي از رشته هاي آن قبول شوند، اما در همين نقطه بايستي به اين دوستان عزيزمان بگوييم، از تجربيات پيشينيان استفاده كنيد و اين اشتباه را تكرار نكنيد. اصلاً منطقي نيست كه رشته اي را كه نه به آن علاقه داريد، نه آينده شغلي خوبي را دارد، صرفاً به خاطر اينكه مثلاً دانشگاه تهران را دوست داريد، انتخاب كنيد. باز هم تكرار مي كنيم، براي هميشه كه قرار نيست دانشجو بمانيد، به موقعيت شغلي در آينده بيانديشيد.

 • ديدگاه سوم : انتخاب رشته بر اساس شهر مورد علاقه تان

فاصله منزل تا دانشگاه شايد در ابتدا زياد مهم به نظر نرسد، ولي اگر خيال مي كنيد كه زندگي در خوابگاه، چندان تفاوتي با زندگي در خانه و در كنار اعضاي خانواده تان ندارد، سخت در اشتباهيد. دوره ي كارشناسي چهار سال است، پس حتماً قبل از انتخاب رشته به فاصله ي دانشگاه از خانه تان بيانديشيد.

انتخاب رشته تجربي 97

در رشته تجربي نيز، 90% داوطلبان مي خواهند در يكي از رشته هاي گروه پزشكي ادامه تحصيل دهند. بايد به اين نكته دقت داشته باشيد كه برخي از رشته ها وجود دارند كه طرفداران كمي دارند ولي از نظر آينده شغلي در جايگاه خوبي قرار دارند. يك مشاور حرفه اي با درنظر گرفتن هر سه ديدگاهي كه مورد بررسي قرار داديم، بهترين گزينه را متناسب با ويژگي هاي شخصيتي شما پيشنهاد مي دهد.

انتخاب رشته انساني 97

نحوه انتخاب رشته در گروه انساني نيز بسيار با اهميت است. زيرا اكثر متقاضيان در اين رشته مي خواهند وكيل شوند. با توجه به اينكه در رشته انساني، رشته هاي متعددي كه لازمه ي جامعه است وجود دارد، آينده شغلي براي برخي از رشته هاي اين گروه، تضمين شده است.

وكالت شغل خوبي است ولي مگر يك جامعه به چند وكيل نياز دارد

 

انتخاب رشته هنر 97

در رشته هنر نيز، رشته هاي متعددي وجود دارد كه به نظر مي رسد علاقه مندي به اين رشته ها، حرف اول را مي زند. با توجه به محدوديت در انتخاب ها، در انتخاب رشته گروه هنر، بايستي با وسواس بيشتري پيش برويم.

انتخاب رشته زبان 97

از آنجايي كه معمولاً بسياري از داوطلباني كه در كنكور زبان شركت مي كنند، در يكي از كنكورهاي ديگر هم شركت كرده اند، انتخاب رشته زبان بايستي با دقت بيشتري انجام شود، زيرا معمولاً رتبه هاي برتر زبان در گروه هاي ديگر هم رتبه خوبي كسب مي نمايند و معمولاً در زيرگروهي ديگر اقدام به انتخاب رشته مي نمايند، پس احتمال قبولي در ترازهاي پايين تر افزايش مي يابد.

نرم افزار انتخاب رشته كنكور 97

مطمئناً نرم افزار انتخاب رشته كنكور يكي از اختراعات برتري است كه بشر انجام داده زيرا مسير را براي داوطلبان كنكور روشن مي كند. نرم افزار انتخاب رشته به شما اين امكان را مي دهد تا دريابيد داوطلباني با موقعيت فعلي شما ، با رتبه و تراز مشابه در سال هاي گذشته، در سال جاري در چه رشته و دانشگاهي پذيرفته شده اند. نرم افزار انتخاب رشته كنكور 97 مي تواند به شما كمك كند تا انتخاب رشته حرفه اي تري داشته باشيد.

نكاتي كه در انتخاب رشته بايد به آن ها دقت كنيم:

 • به تراز، رتبه در سهميه و رتبه در كشور دقت كنيد: رابطه ي ما بين تراز و رتبه معكوس است. هر چه تراز بالاتري كسب كرده باشيد، رتبه تان پايين تر خواهد بود.
 • به نوع پذيرش رشته ها دقت كنيد.
 • به سهيمه ها توجه كنيد.
 • بررسي كارنامه و رتبه قبولي پيشينيان از اوجب واجبات است.
 • لطفاً فقط رشته يا دانشگاه مورد علاقه تان را در نظر نگيريد. سعي كنيد در روند انتخاب رشته، تناسبي عاقلانه ما بين علاقه مندي تان به رشته، دانشگاه و شهر محل تحصيل ايجاد كنيد.
 • حتماً به موقعيت شغلي تان در آينده فكر كنيد.
 • اگر فكر مي كنيد قبول نمي شويد ، مي توانيد به گزينه هاي ديگري مانند پذيرش بدون كنكور و يا حتي تلاش مجدد فكر كنيد، البته آقايان بايد مبحث نظام وظيفه را نيز در نظر بگيرند!
 • از نرم افزار انتخاب رشته استفاده كنيد.
 • از مشاوران با تجربه راهنمايي بخواهيد.

در نهايت پيشنهاد مي كنيم پس از بررسي انتخاب رشته كنكور 97 ، سري هم به مقاله اصول و نحوه انتخاب رشته كنكور ، بزنيد.

مشاورين متخصص آيدانيتو در كوتاه ترين زمان ممكن، جامع ترين اطلاعات را در اختيار شما قرار مي دهند . اگر سوالي در زمينه انتخاب رشته  كنكور 97 داريد ، با مشاورين حرفه اي آيدانيتو تماس بگيريد.


جهت اطلاع از انتخاب رشته كنكور 97 مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۷:۳۳

در اين مقاله مي خواهيم نحوه پذيرش در مقاطع مختلف بدون كنكور دانشگاه آزاد  را بررسي كنيم.

دانشگاه آزاد با تغيير نحوه پذيرش دانشجو و حذف آزمون براي ورود در بسياري از رشته ها و مقاطع تحصيلي شرايط جديدي را براي تحصيل فراهم كرده است. از طرفي علاقه و تمايل داوطلبين براي تحصيل در دانشگاه آزاد بصورت بدون كنكور كارداني به كارشناسي دانشگاه آزاد و همچنين مقطع هاي ديگر نيز بيشتر شده است. در اين مقاله، مقاطع و نحوه ثبت نام بدون كنكور دانشگاه آزاد  را بررسي كنيم.

دانشگاه آزاد در مقاطع كارداني، كارشناسي ناپيوسته، كارشناسي پيوسته، كارشناسي ارشد، دكتري اقدام به پذيرش دانشجو بدون كنكور مي كند. البته شرايط پذيرش بدون كنكور آزاد  براي هر مقطع متفاوت است. با بالا رفتن مقاطع تحصيلي و افزايش اهميت هر مقطع پذيرش بدون كنكور نيز محدودتر و با شرايط خاص تر انجام مي شود.

كارداني بدون كنكور دانشگاه آزاد 

در اين بخش به توضيح درباره ثبت نام بدون كنكور كارداني دانشگاه آزاد صحبت مي كنيم . دانشگاه آزاد اولين دانشگاهي است كه پذيرش دانشجو در دوره كارداني بدون كنكور را آغاز كرد. پذيرش بدون كنكور آزاد بر اساس سوابق تحصيلي است.

ثبت نام بدون كنكور كارداني آزاد دوبار در سال در ماه هاي مهر و بهمن امكان پذير است. نحوه ثبت نام اينترنتي به صورت بدون كنكور كارداني آزاد از طريق سايت دانشگاه آزاد به نشاني www.azmoon.org انجام مي شود. بعد از اتمام ثبت نام اينترنتي و انتخاب 20 كد رشته محل، انتخاب هاي شما بررسي و جواب نهايي اعلام خواهد شد.بعد از اعلام جواب به دانشگاه انتخابي و پذيرفته شده مراجعه كنيد تا روند ثبت نام حضوري و طي شود و ثبت نام شما كامل گردد.

دوره بدون كنكور كارداني دانشگاه آزاد شامل دو دوره كارداني پيوسته و ناپيوسته است كه پذيرش در هر دو مقطع بدون كنكور امكان پذير است. اما تفاوت اين دو چيست؟ دوره كارداني پيوسته براي داوطلبيني است كه تنها مدرك ديپلم خود را گرفته اند و دوره كارداني ناپيوسته براي داوطلبيني است كه مدرك پيش دانشگاهي خود را نيز در دست دارند.

پذيرش كارشناسي بدون كنكور دانشگاه آزاد 

در اين بخش به ثبت نام بدون كنكور كارشناسي دانشگاه آزاد مي پردازيم. شراط لازم براي شركت در اين مرحله، داشتن مدرك پيش دانشگاهي يا مدرك كارداني است.

براي پذيرش نيازي به شركت در آزمون سراسري نيست و داوطلبيني كه در آزمون سراسري شركت كرده اند، يا شركت نكرده اند، مي توانند اقدام به انتخاب رشته و ثبت نام كنند.

پذيرش دانشجو بدون كنكور كارشناسي دانشگاه آزاد در دو نيمسال اول و دوم امكان پذير است. براي نيمسال اول كه از مهرماه شروع مي شود در مردادماه و براي نيمسال دوم كه از بهمن آغاز مي گردد در آذرماه ثبت نام آغاز مي شود. ثبت نام در بدون كنكور كارشناسي آزاد دوره نيز اينترنتي و از طريق سايت azmoon.org انجام مي شود.

براي اطلاع از رشته هاي بدون كنكور كارشناسي آزاد با ورود به سايت دانشاگه آزاد به نشاني فوق، دفترچه راهنماي ثبت نام را دريافت كنيد. پس از مطالعه و انتخاب رشته مورد نظر خود با تهيه كارت اعتباري ثبت نام خود را انجام دهيد. پس از اتمام ثبت نام بايد يك نسخه از ثبت نام خود را پرينت كرده و در زماني كه مشخص شده به دانشگاه مراجعه و ثبت نام حضوري خود را انجام دهيد.

دانشگاه آزاد علاوه بر پذيرش كارشناسي و كارداني، به صورت بدون كنكور كارداني به كارشناسي آزاد دانشجو پذيرش مي كند. شما مي توانيد براي اطلاع بيشتر درباره ثبت نام بدون كنكور كارداني به كارشناسي آزاد به سايت آيدانيتو مراجعه كنيد.

پذيرش كارشناسي ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد 

كارشناسي ارشد مقطي مهم و حد واسط كارشناسي و دكتري است. بنابراين اهميت و ارزش اين مقطع از دوره كارشناسي متفاوت است و به همين دليل شرايط پذيرش دانشجو بدون كنكور براي مقطع ارشد محدودتر است.

تنها فارغ التحصيلان ممتاز و استعدادهاي درخشان مقطع كارشناسي دانشگاه آزاد امكان ثبت نام در مقطع كارشناسي ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد  را دارند. پذيرش در اين مقطع يك بار در سال و در نيمسال اول صورت مي گيرد. ثبت نام همزمان با انتخاب رشته كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد انجام مي شود. اين تاريخ در اواخر خرداد تا اوايل تيرماه است.

داوطلبين داراي شرايط مي توانند در بازه تعيين شده به سايت دانشگاه آزاد azmoon.org مراجعه و ثبت نام كنند. امكان ثبت نام بعد از پرداخت هزينه انتخاب رشته و دريافت كارت اعتباري برقرار مي شود.

شرايط ثبت نام كارشناسي ارشد بدون كنكور

براي ثبت نام بدون كنكور در مقطع ارشد بهتر است به موارد زير توجه كنيد:

1- بايد از دانشجويان ممتاز يا استعداد درخشان باشيد كه يعني كسب معدل بالاي 17 براي رشته هاي گروه انساني و بالاي 16 براي ساير رشته ها

2- رشته انتخابي بايد هم نام با رشته كارشناسي شما باشد.

3- مدت زمان تحصيلي شما در دوره كارشناسي پيوسته حداكثر 8 نيمسال و كارشناسي ناپيوسته حداكثر 4 نيمسال باشد.

4- دانشجو و يا فارغ التحصيل دانشگاه آزاد باشيد.

پذيرش دكتري بدون كنكور دانشگاه آزاد 

مقطع دكتري آخرين مرحله و مقطع تحصيلي است و داراي ارزش بسيار زيادي است. بار علمي و توانايي هاي فردي و دارا بودن رزومه عالي در اين مقطع اهميت دارد. تمايل اين دلايل باعث مي شود پذيرش در اين مقطع حساسيت بالايي داشته باشد.

همان طور كه مي دانيد براي تحصيل در مقطع دكتري بايد دو آزمون كتبي و مصاحبه را پشت سر بگذاريد. در مقطع دكتري پذيرش بدون كنكور تنها براي استعدادهاي درخشان و فارغ التحصيلان ممتاز امكان پذير است. البته اين افراد نيز تنها مي توانند مرحله اول را پشت سر بگذارند و براي پذيرش نهايي قبولي در مصاحبه الزامي است.

در اين مقاله سعي كرديم شما را با نحوه پذيرش بدون كنكور دانشگاه آزاد و بدون كنكور كارداني به كارشناسي دانشگاه آزاد آشنا كنيم. شما ميتوانيد مقاله بدون كنكور پرديس 97 را نيز براي اطلاع از شرايط پذيرش در دانشگاه ها پرديس مطالعه كنيد.


جهت اطلاع از بدون كنكور دانشگاه آزاد 97 مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۲:۳۹

بانوي پرتلاش سينما و تئاتر

بهاره رهنما مصداق بارز خانم‌هايي است كه از هر انگشتشان يك هنر مي‌چكد. البته واقعاً هنر به‌مثابه خود هنر. او سال‌هاست علاوه بر بازيگري درزمينهٔ كارگرداني، نمايشنامه‌نويسي، داستان‌نويسي، شعر و ... فعاليت دارد. در كنار حضور مستمرش در فعاليت اجرايي، تحصيلاتش را هم ادامه داده است. از به‌يادماندني‌ترين نقش‌آفريني‌هاي او در سينما مي‌توان به بازي در «نان، عشق، موتور ۱۰۰۰»، «سن‌پترزبورگ»، «ورود آقايان ممنوع» و... اشاره كرد. بهاره رهنما همچنان يكي از هنرمندان فعال در حيطه‌هاي مختلف اجتماعي و فرهنگي است. خودش را يك زن قوي و آزاده مي‌داند و با ازدواج اخيرش اين را به همه ثابت كرد. بهاره رهنما و پيمان قاسم‌خاني پس حدود ربع قرن به زندگي مشتركشان پايان دادند. خانم رهنما اكنون با اميرخسرو عباسي زندگي مي‌كند.

 

خانواده تمام هنري
 
بهاره رهنما دهم آذر ۱۳۵۲ در اراك متولد شد. پدرش جلال رهنما و مادرش پروين قائم‌مقامي بازيگر سينما و تلويزيون است. برخلاف روال عادي دنياي هنر كه فرزندان به‌واسطه والدينشان بازيگر مي‌شوند، اين بار يك مادر بود كه به‌واسطه دخترش بازيگر شد. انصافاً خانم قائم‌مقامي هم در عرصه طنز دست‌كمي از دخترش ندارد. حتماً بازي شيرين او در مجموعه‌هاي «مرد هزارچهره»، «ساختمان پزشكان» و ... را به ياد داريد. البته در خانواده خانم رهنما افراد هنرمند بازهم ديده مي‌شوند (تقريباً تمام اعضاي خانواده، خانواده سابق البته) كه به آن‌ها هم اشاره خواهيم كرد. هرچند كه بعيد است براي كسي ناآشنا باشند. از همه اين‌ها كه بگذريم بهاره رهنما دوره ليسانس را در رشته ادبيات نمايشي و فوق‌ليسانس را در رشته حقوق قضايي به پايان رسانده است. او به‌واسطه مطالعه فراوان و جدي از سطح سواد بالايي درزمينهٔ سينما و تئاتر برخوردار است.

 

سلام سينما
 
فيلم سينمايي «افعي» در سال ۱۳۷۱ اولين حضور حرفه‌اي بهاره رهنما به‌عنوان بازيگر بود. او بعد از آن در فيلم سينمايي «عاشقانه» با پيمان قاسم‌خاني كه آن زمان نامزدش بود، همبازي شد. آغاز دهه هشتاد آغاز يك‌ فصل نو در فعاليت سينمايي بهاره رهنما بود. او در «نان، عشق، موتور ۱۰۰۰» توانايي بالاي خود درزمينهٔ طنز را به نمايش گذاشت و بازي‌اش در «گاوخوني» تحسين همگان را برانگيخت. بهاره رهنما يكي از معدود بازيگران زن موفق ايراني درزمينهٔ طنز به‌حساب مي‌آيد. او در آثار بسياري همچون «دايره‌زنگي»، «چارچنگولي»، «پوپك و مش‌ماشاالله»، «ورود آقايان ممنوع»، «طبقه حساس»، «خوب، بد، جلف»، «آيينه بغل» و ... به ايفاي نقش پرداخته است. ازجمله بازي‌هاي جدي او نيز مي‌توان به فيلم «جرم» ساخته مسعود كيميايي اشاره كرد.

 

تلويزيون
 
بهاره رهنما فعاليتش در تلويزيون را در سال ۱۳۷۵ با مجموعه «بازگشت به خانه» آغاز كرد. «من يك مستأجرم»، «مرد هزارچهره»، «چك برگشتي»، «پژمان» از پرمخاطب‌ترين مجموعه‌هاي است كه بهاره رهنما در آن‌ها نقش‌آفريني كرده است. خانم راهنما در مجموعه‌هاي «شب‌هاي برره»، «باغ مظفر» و «شمس‌العماره» نيز به‌عنوان يكي از اعضاي تيم نويسندگيحضور داشت.

 

همه‌كاره در تئاتر
 
از همان دهه ۷۰ بهاره رهنما حضور جسته‌وگريخته‌اي در تئاتر داشت. اما در آغاز دهه ۹۰ بود كه فعاليت او بر روي صحنه‌هاي نمايش پررنگ و پررنگ‌تر شد. خانم رهنما در ميان سال‌هاي ۸۷ تا ۹۵ در نزديك به ۲۵ نمايش به ايفاي نقش پرداخته است كه از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به «خداي كشتار»، «هاملت با سالاد فصل» و «سونات پاييزي» اشاره كرد. او در سال ۱۳۹۱ با نمايش «اين تابستان فراموشت كردم» اولين تجربه كارگرداني خود را به دست آورد. بعد از آن نيز در چندين اثر نمايشي به‌عنوان نويسنده يا كارگردان حضور داشته است. «آرامش زن زيبايي است كه شوهر دارد» و «دورهمي زنان شكسپير» نمايشنامه‌هايي به قلم بهاره رهنما هستند. همسر سابقش پيمان قاسم‌خاني درباره بازي او بر روي صحنه‌هاي تئاتر مي‌گويد: «در اين چند وقت كه بازي‌هاي او را در تئاتر ديدم، تازه به استعدادش پي برده‌ام... در چند كار اخيري كه از او ديدم فهميدم، توانايي‌هايي داشته كه ديده نشده و حتي خود من هم كه نزديكش هستم نديده بودم.»

 

ازدواج طلاق ازدواج
 
اما برسيم به مقوله شيرين و جنجال‌برانگيز ازدواج. بهاره رهنما در سال ۱۳۷۰ آن‌طور كه خودش مي‌گويد، به‌طور اتفاقي در خيابان ولي‌عصر تهران با پيمان قاسم‌خاني آشنا شد. پيمان قاسم‌خاني فيلم‌نامه‌نويس، بازيگر و كارگردان مشهور سينما و تلويزيون است كه آثار خاطره‌انگيزي همچون «مارمولك»، «مكس»، مجموعه‌هاي «شب‌هاي برره»، «ساختمان پزشكان» و ... را به رشته تحرير درآورده است. مهراب برادر پيمان هم از فيلم‌نامه نويسان مشهور كشور مي‌باشد كه با شقايق دهقانازدواج‌كرده است. آشنايي اين زوج هنرمند ۵ سال به بعد منجر به ازدواج شد. ازدواجي كه ۲۳ سال به طول انجاميد. حاصل آن هم دختري بود به نام پريا. پريا متولد سال ۱۳۷۶ است و مشغول به تحصيل در رشته موسيقي مي‌باشد. او در فيلم سينمايي «بانو» و يك نمايش به نام «پنجره‌ها» نيز بازي كرد تا توانايي خود را در حرفه‌‌ي والدينش هم محك بزند.

 به پايان رسيدن زندگي عاشقانه اين زوج دوست‌داشتني بعد از اين همه سال كمي غيرمنتظره بود اما به هر حال اتفاق افتاد. جدايي‌اي كه علت دقيق آن نامشخص است. بهاره رهنما از ادامه رابطه‌ي دوستانه خود با همسرش سابقش پس از جدايي گفت: «پيمان قاسم‌خاني قديمي‌ترين دوست من است. ما ۲۴-۲۵ سال است كه با هم دوستيم و ادامه پيدا نكردن زندگي مشتركمان دليل نمي‌شود كه دوستي‌مان لطمه ببيند» او و همسرش سابقش بعد از جدايي موفق شده بودند خود را هجمه‌ها و حواشي رسانه‌اي دور نگه دارند. اما با انتشار خبر ازدواج مجدد بهاره رهنما سيل عظيم انتقادات و قضاوت‌ها بود كه به سمتش روانه شد. بهاره رهنما هم هر بار با انتشار تصاويري از خود و همسرش آتش مخالفان را تندتر مي‌كرد. اما او به چيزي اعتقاد داشت و گوشش بدهكار حواشي نبود. مي‌گويد: «براي انتشار عكس‌هام مهم‌ترين دليلم جرئت و جسارت دادن به تمام زن‌هاي غمگين اطرافم بود. اونهايي كه فكر مي‌كند زندگي با يك‌بار جدايي تموم شده و هيچ قصه تازه‌اي در راه نيست.»

خبر ازدواج بهار رهنما با اميرخسرو عباسي مالك برند آرايش بهداشتي هاينس و ژاكسياست در شهريور ۱۳۹۶ رسانه‌اي شد. يعني دو سال بعد از جدايي از همسر اولش. آشنايي اين دو از زماني كه بهاره رهنما مدل تبليغاتي برند هاينس بود، شروع شد. اين دو در صورتي كه نزديك به دو سال دورادور باهمديگر همكاري داشتند، به‌صورت كاملاً اتفاقي در فرودگاه مشهد با يكديگر روبه‌رو شدند و اميرخسرو عباسي فرداي آن روز از خانم بازيگر خواستگاري كرد.

 

سياسي
 بهاره رهنما
 و همسر سابقش ازجمله ۱۴۰ هنرمند ايراني بودند كه با امضا طوماري در مورخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ همراه با ساير اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرايان، ضمن قدرداني از انصراف دكتر عارف، از نامزد حسن روحاني در انتخابات رياست جمهوري علناً حمايت كردند. او حمايتش از حسن روحاني را در انتخابات بعدي (۱۳۹۶) حتي مصمم‌تر ادامه داد و بارها با شال و پرچم بنفش در تجمع‌هاي انتخابي حضور پيدا كرد. خانم رهنما همچنين از حاميان ميرحسن موسوي در انتخابات ۱۳۸۸ بود.

گوزن
 
بهاره رهنما هم مانند بسياري از بازيگران رستوران‌داري را به‌عنوان شغل دومش انتخاب كرده است. او صاحب يك كافه‌رستوران به نام گوزن در حوالي سعادت‌آباد تهران است. البته خانم رهنما سعي مي‌كند از اين مكان براي انجام برخي فعاليت‌هاي هنري و اجتماعي‌اش نيز استفاده كند. فعاليت‌هايي ازجمله نمايشنامه خواني و برگزاري گالري‌هاي نقاشي و عكاسي. او در اقدامي جالب، هرماه آثاري از هنرمندان جوان را براي فروش روي ديوار رستورانش نصب مي‌كند و سود اين كار را به بچه‌هايي كه درگير بيماري‌هاي خاص هستند، تعلق مي‌دهد.

 

فعاليت‌هاي ديگر
تهيه‌كنندگي
 را هم به ليست فعاليت‌هاي هنري بهاره رهنما اضافه كنيد. او سابقه تهيه‌كنندگي آلبوم علي شوكت، خواننده جوان موسيقي راك را در كارنامه خود دارد. آلبومي كه چند ترانه آن نيز از كتاب «زن باران» بهاره رهنما گرفته شده است.

بهاره رهنما تاكنون چهار كتاب به نام‌هاي «چهارشنبه و يك كلاه‌گيس»، «ماليخولياي محبوب من»، «زن باران»، «ماه هفت شب» به چاپ رسانده است. داستان، وب نوشته، نوشته‌هاي روزانه و شعر محتويات اين كتاب‌هاست.

خانم رهنما همچنين سابقه فعاليت به‌عنوان مدل لباس را هم براي برند ريماه دارد.

 

شكايت و شكايت كشي
 
دي‌ماه ۱۳۹۳ او و پيمان قاسم‌خاني از نادر فتوره‌چي به علت يادداشت‌هايش در فيس‌بوك شكايت كردند. فتوره‌چي در آن يادداشت‌ها آن دو را به فرصت‌طلبي براي مطرح‌شدن متهم كرده بود. فتوره‌چي پس از اين شكايت دادگاهي شده اما با قرار كفالت آزاده شده و بهاره رهنما هم پس از مدتي شكايتش را پس گرفت.

 

سانچي و عصبانيت خانم بازيگر از مسئولين
 بهاره رهنما
 با انتشار متني در صفحه شخصي اينستاگرامش، انتقاد خود نسبت به برخورد مسئولين پس از سانحه سانچي را ابراز كرد. او نوشت: «هيچ‌كس جوابگو نيست؟ با لحن طلبكار با مردم حرف مي‌زنيد؟ كوچك‌ترين اعتراضي را به هزار چيز ربط مي‌ديد؟ آخه تا كي بايد شاهد اين فجايع باشيم و بعد سكوت و همچنان به ميزهاتون بچسبيد! آقايون خودتون رو بگذاريد جاي خانواده‌هاي داغدار! لطفاً لااقل پاسخگو باشيد! تسليت مردمم، تسليت به ايران.»

 

پست جنجالي
 
چندي پيش جملاتي از بهاره رهنما در شبكه‌هاي اجتماعي دست‌به‌دست مي‌شد كه به گمان بسياري از كاربران نشان از زن‌ستيزي اين بازيگر داشت. هرچند كه او در توضيح اعلام كرد كه آن‌ها جملاتي از نمايشنامه‌هاي اوست. اما ماجرا به همين‌جا ختم نشد. چندي بعد بهاره رهنما تصويري از يك حيوان خانگي جمله‌اي عجيب كه اين بار معنايي مردستيزانه داشت را منتشر كرد و بار ديگر جنجال‌آفرين شد. خانم بازيگر با انتشار تصوير يك سگ خانگي نوشت: «همه سگ‌ها از همه مرداي دنيا بهترن...»

نويسنده :idanito
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۱۲:۰۷

در اين مقاله به موضوع اعتراض به نتايج تيزهوشان 97 پرداخته ايم. آزمون تيزهوشان به منظور شناخت و جذب دانش آموزان مستعد و تيزهوشي برگزار مي شود. تحصيل در مدارس تيزهوشان از خواسته و آرزوي بسياري از دانش آموزان در پايه هاي مختلف است. اما حضور در اين مدارس شرايط خاصي را مي طلبد كه در هر مقطع تحصيلي متفاوت است. به عنوان مثال داوطلباني كه قصد شركت در پايه ششم به هفتم مدارس نمونه دولتي را دارند، نمرات خيلي خوب (يا يك خوب و مابقي خيلي خوب) در پايه پنجم است و داوطلبان پايه نهم به دهم بايد معدل بالاي 19 در پايه هشتم از لزومات ثبت نام مدارس تيزوهشان است. ثبت نام آزمون تيزهوشان از اريخ 1397/01/28 – 1397/02/05 از  طريق وب سايت ثبت نام به نشاني azmoon.medu.ir انجام شد و داوطلباني كه در مهلت اعلام شده ثبت نام كردند با دريافت كارت ورود به جلسه خود در تاريخ 1397/03/10 در آزمون تيزهوشان كه در سراسر كشور به صورت همزمان و رأس ساعت 9 صبح برگزار شد، شركت كردند.

اما هر ساله بعد از اعلام نتايج تيزهوشان فرصتي فراهم مي شود كه دانش آموزان معترض به نتيجه، اعتراض خود را ثبت مي كنند و بعد از بررسي اعتراض نتيجه آن اعلام مي شود.

در مقاله اعتراض به نتايج آزمون تيزهوشان 97 شما از زمان اعتراض به نتايج تيزهوشان 97، نحوه ي اعتراض به همراه راهنماي تصويري مطلع خواهيد شد. بنابراين با ادامه مقاله اعتراض به نتايج تيزهوشان 97 همراه آيدانيتو باشيد.

زمان اعتراض به نتايج تيزهوشان

داوطلباني كه رتبه قبولي مدارس تيزهوشان را كسب نكرده اند، توجه كنند حداكثر يك هفته بعد از اعلام نتايج آزمون تيزهوشان 97 براي اين دسته از داوطلبان كارنامه صادر خواهد شد.

محتويات كارنامه شامل تعداد پاسخ هاي صحيح و غلط، تراز هر درس، تراز كل آزمون، تراز آخرين نفر قبولي در مدارس منتخب دانش آموز است، زمان اعتراض به نتايج آزمون تيزهوشان 97 بعد از صدور كارنامه انجام مي شود.

نحوه ي اعتراض به نتايج تيزهوشان

دانش آموزان و اولياي گرامي كه قصد ثبت اعتراض دارند، توجه داشته باشند كه تنها مجاز به انتخاب حداكثر 3 مورد تجديد نظر و تنها مجاز به يك بار ثبت اعتراض خود در سامانه اعتراض هستند. در فرم اعتراض به نتايج 5 موضوع وجود دارد كه همان طور كه گفته شد، انتخاب حداكثر 3 مورد مجاز است. در ادامه موارد قابل اعتراض را مشاهده خواهيد كرد.

 1. مطابقت نداشتن تعداد پاسخ هاي صحيح (نزده) غلط در كارنامه يا تصوير پاسخ برگ
 2. اعمال نشدن ضابطه پذيرش مربوط به دو قلوها
 3. خطا در محاسبه نمره كل
 4. مطابقت نداشتن اولويت هاي مندرج در كارنامه با اولويت هاي درج شده در كارت ورود به جلسه دانش آموز
 5. ساير موارد

راهنماي تصويري اعتراض به نتايج تيزهوشان

براي ثبت نام اعتراض به نتايج آزمون تيزهوشان 97 بايد وارد سايت Azmoon.medu.ir شويد. در سمت راست با وارد كردن كد ملي و سريال 6 رقمي شناسنامه، وارد سامانه خواهيد شد

اعتراض به نتايج تيزهوشان 97اعتراض به نتايج تيزهوشان 97

 

و در ادامه صفحه ثبت نام را مشاهده مي كنيد

اعتراض به نتايج تيزهوشان 97اعتراض به نتايج تيزهوشان 97

 

همان طور كه در تصوير مشخص است با كليك بر آيكن شماره 1 (علامتگذاري شده) تصوير پاسخبرگ آزمون تيزهوشان نمايش داده مي شود. داوطلبان مي توانند با مشاهده پاسخبرگ از صحت تعداد پاسخ هاي غلط و صحيح و نزده در كارنامه نيز مطلع شوند.

اما براي اعتراض بر روي آيكن شماره 2 كليك كنيد و اعتراض خود را همان طور كه گفته شد، بر اساس يك تا حداكثر سه مورد از موارد قابل اعتراض ذكر كنيد. براي هر مورد توضيحاتي حداكثر 4 خط به منظور دفاع از اعتراض درج كنيد.

و بعد از پايان تكميل فرم اعتراض، گزينه “ذخيره” را انتخاب كنيد. بعد از ثبت و ذخيره صفحه اي به شكل زير نمايش داده مي شود كه نشان دهنده ي ثبت موفقيت آميز درخواست شما است. 2 الي 3 هفته بعد از پايان مهلت اعتراض به نتايج تيزهوشان اعتراض اعلام خواهد شد.

اعتراض به نتايج تيزهوشان 97اعتراض به نتايج تيزهوشان 97

 

دانش آموزان و اولياي محترم براي بررسي و ثبت اعتراض به نتايج آزمون و سؤالات مختلف در زمينه اعتراض به نتايج تيزهوشان 97 با مشاوران باسابقه آيدانيتو تماس بگيريد.

به دانش آموزان عزيز توصيه مي كنيم بعد از مطالعه اعتراض به نتايج تيزهوشان 97، سري هم به مقاله “نتايج نمونه دولتي 97” بزنند.


جهت اطلاع از اعتراض به نتايج تيزهوشان 97 مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۳۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۲۸:۵۰

هر ساله پس از اعلام نتايج اوليه توسط سازمان سنجش آموزش كشور، تب انتخاب رشته بسيار داغ مي شود! از آنجايي كه انتخاب رشته نقشي بسيار مهم در موقعيت شغلي آتي مان دارد، توجه به نكاتي كه به ما كمك مي كند كه انتخاب بهتري داشته باشيم، ضروري به نظر مي رسد.

زمان بندي انتخاب رشته كنكور تجربي

مطابق جدول زمانبندي منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش كشور، در نيمه ي دوم مردادماه، اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته هاي تحصيلي داراي شرايط خاص اعلام مي گردد. سپس يك بازه ي 5-4 روزه به منظور انتخاب رشته تجربي درنظر گرفته مي شود .

انتخاب رشته منحصراً به صورت اينترنتي و از طريق سايت سازمان سنجش (www.sanjesh.org) انجام مي گيرد. البته شما مي توانيد با مراجعه به نرم افزار انتخاب رشته تجربي در سايت آيدانيتو نيز اين كار را انجام دهيد اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته هاي دانشگاه هاي شاهد، علوم قضايي و علوم پزشكي بقيه الله و … در دهه ي اول شهريورماه اعلام مي گردد و در نهايت نتايج نهايي آزمون سراسري ، هفته آخر شهريورماه از طريق سايت سازمان سنجش منتشر و كارنامه نهايي آزمون سراسري ، در هفته ي اول مهرماه بر روي سايت سازمان سنجش استقرار مي يابد. اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته هاي نيمه متمركز نيز هفته ي آخر مهرماه اعلام مي گردد.

در روند انتخاب رشته، عجولانه و بدون مشورت عمل نكنيد

دسته بندي رشته هاي تحصيلي و نوع گرايش انتخاب رشته تجربي

دسته بندي تعريف نحوه گزينش
استاني رشته هاي داراي گسترش در بيشتر استان ها
 • روزانه
 • شبانه (بومي استاني)
 • نيمه حضوري (بومي استاني)
ناحيه اي رشته هاي داراي گسترش در استان هاي مجاور
 • روزانه غير دولتي و غير انتفاعي (بومي ناحيه اي)
قطبي رشته هاي داراي گسترش در نواحي بومي مجاور
 • روزانه
كشوري رشته هاي داراي گسترش در تعدادي از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي
 • روزانه
 • مجازي
 • پرديس خودگردان، مازاد و مشترك

 

 • 70% ظرفيت رشته هاي دانشگاه پيام نور در هر شهرستان به داوطلبان بومي همان شهرستان و 30% مابقي ظرفيت، به داوطلبان بومي شهرستان هاي تحت پوشش مركز تخصيص مي يابد.

نحوه انتخاب رشته كنكور تجربي:

با توجه به اينكه انتخاب رشته به صورت اينترنتي صورت مي پذيرد، داوطلبان بايستي پس از دريافت نمودن كارنامه اوليه از طريق سايت سازمان سنجش، دفترچه راهنماي انتخاب رشته تجربي را نيز كه توسط سايت سازمان سنجش منتشر مي شود، دريافت و به دقت مطالعه نمايند.

از آنجايي كه كد رشته ها در جداول موجود در دفترچه راهنماي انتخاب رشته درج شده است، داوطلبان بايستي پس از يافتن كد رشته هاي انتخابي تجربي مورد نظر، آن را در فرم پيش نويس درج نمايند.

از يكي از سه طريق زير مي توان اقدام به انتخاب رشته تجربي نمود:

 •  سريال 12 رقمي ثبت نام
 •   شماره شناسنامه
 
 •    شماره پرونده
 •     كد ملي
 •    شماره سريال شناسنامه
 
 •   شماره 16 رقمي رهگيري ثبت نام
 •     كد ملي

 

* به ياد داشته باشيد آن چيزي كه بسيار مهم است، توجه به اولويت انتخابي ، مقطع تحصيلي رشته ها ، دانشگاه و شهر محل كد رشته و دوره هاي تحصيلي رشته مي باشد. در نهايت بايستي فرآيند انتخاب رشته را تا دريافت رسيد انتخاب رشته 15 رقمي ادامه دهيد.

دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري علوم تجربي

دفترچه راهنماي انتخاب رشته تجربي در سه فصل تنظم مي شود.

 • در فصل اول به بررسي شرايط و ضوابط كلي پذيرش دانشجو، كارنامه نتايج اوليه و گزينش دانشجو پرداخته مي شود.
 • در فصل دوم، جداول زير گروه ها، ضرايب، ظرفيت و كد رشته هاي تحصيلي گروه آزمايشي علوم تجربي مورد بررسي قرار مي گيرد.
 • در فصل سوم به بررسي شرايط و ضوابط عمومي و اختصاصي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، جداول كارايي لازم اعضاء در رشته هاي مختلف تحصيلي و جداول نام واحدها و مراكز دانشگاه هاي پيام نور پرداخته مي شود.

لزوم مشاوره براي انتخاب رشته كنكور تجربي

.براي انتخاب رشته مجازي از طريق نرم افزار انتخاب رشته تجربي آيدانيتو كليك كنيد

اگر در آزمون سراسري شركت نموده و مجاز به انتخاب رشته شويم، مي توانيم حداكثر 100 كد رشته محل را انتخاب كنيم. در نهايت يك انتخاب از اين 100 انتخاب بخشي از آينده ي ما را خواهد ساخت. پس بهتر نيست كه در فرآيند انتخاب رشته تجربي كمي محتاطانه تر و با مشورت بيشتري پيش برويم؟ پس با مشاورين ما تماس بگيريد تا انتخاب رشته تجربي خود را با اطمينان انجام دهيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ]