خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
idanito
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۹:۳۵

پذيرش بدون كنكور داروسازي 97

امروزه بيشتر فارغ التحصيلان دوره پيش دانشگاهي در تلاش براي ورود به دانشگاه بدون شركت در كنكور هستند. از طرف ديگر علاقه مندان به رشته هاي پزشكي، از جمله داروسازي بسيار زياد شده است. از ادغام اين دو موضوع به پذيرش بدون كنكور داروسازي 97 مي رسيم. بسياري از علاقه مندان رشته داروسازي در تلاش اند تا راهي براي تحصيل در رشته داروسازي بدون شركت در كنكور بيابند؟

حال اين سؤال پيش مي آيد كه آيا واقعاً پذيرش بدون كنكور داروسازي 97 امكان پذير است؟

در پاسخ به اين سؤال بايد بگوييم بله امكان پذير است. اما راحت و آسان و قابل استفاده براي همگان نيست.

در ابتداي امر بايد بگوييم امكان تحصيل در رشته داروسازي بدون كنكور در ايران وجود ندارد و براي تحصيل در اين رشته بدون شركت در كنكور بايد به خارج از كشور برويد. البته پذيرش در دانشگاه هاي خارج از كشور نيز داراي شرايطي است. هر دانشگاه بسته به رتبه علمي و جايگاهش داراي شرايط خاصي براي پذيرش دانشجو است. علاوه بر شرايط خاص و ويژه هر دانشگاه، يك سري شرايط عمومي نيز وجود دارد كه در ادامه آن ها را بيان مي كنيم.

شرايط پذيرش داروسازي بدون كنكور 97

از جمله شرايط عمومي براي تحصيل در رشته داروسازي در خارج از كشور، شرايط اخذ ويزا است. كه شامل:

1- اصل پاسپورت

2- داشتن تمكن مالي

3- دارا بودن ديپلم رياضي يا تجربي

4- دارا بودن گواهي سلامت

5- ارائه ريزنمرات جهت بررسي پذيرش

در صورت داشتن شرايط بالا مي توانيد براي گرفتن ويزا و پذيرش تحصيلي اقدام كنيد. توجه كنيد كه پذيرش در رشته داروسازي در برخي از دانشگاه ها نياز به شركت در آزمون ورودي همان دانشگاه دارد. و پذيرش در برخي از دانشگاه ها بر اساس معدل ديلم و ريزنمرات است.

تكميل روند تحصيل داروسازي بدون كنكور در ايران

پذيرفته شدگان داروسازي در دانشگاه هاي خارج از كشور در صورتي كه شرايط لازم را داشته باشند، مي توانند به دانشگاه هاي ايران انتقالي بگيرند. شرايط گرفتن انتقالي به شرح زير است:

1- گذراندن 72 واحد درسي كه مورد تأييد وزارت بهداشت ايران نيز باشد.

2- كسب معدل بالاي 15

دانشجوياني كه داراي شرايط فوق باشند، مي توانند بعد از گذراندن 72 واحد درسي براي گرفتن انتقالي به ايران اقدام كنند. اين داوطلبين تنها در دانشگاه هاي پرديس خودگردان مي توانند به ادامه تحصيل و اتمام دوره داروسازي خود كنند.

البته توجه داشته باشيد كه هم دانشگاه شما در خارج از كشور و هم 72 واحد گذرانده شما بايد با قوانين و مقررات و شرايط تأييدي وزارت بهداشت ايران همخواني داشته باشد. به عبارت كلي مورد تأييد و قبول وزارت بهداشت باشد.

دانشگاه هاي برتر داروسازي جهان

در اينجا مي خواهيم نگاهي به دانشگاه هاي برتر جهان در رشته داروسازي بيندازيم. از جمله اين دانشگاه ها مي توان به دانشگاه كمبريج، آلباتي، شمال ايتاليا، فلوريدا A&M، موناش، ملبورن و آرام اشاره كرد.

البته بسياري از كشورهاي ديگر نيز در رشته داروسازي دانشجو مي پذيرند.

توجه داشته باشيد نحوه پذيرش در دانشگاه هاي مختلف متفاوت است. برخي از دانشگاه ها پذيرش فقط از طريق آزمون ورودي همان دانشگاه امكان پذير است. برخي از دانشگاه ها نيز پذيرش دانشجو در رشته داروسازي بدون آزمون و بر اساس ريز نمرات و معدل ديپلم و پيش دانشگاهي صورت ميگيرد.

در اين مقاله با موضوع پذيرش بدون كنكور داروسازي 97 سعي كرديم شما را درباره اين موضوع آگاه كنيم و اطلاعات كامل و كافي در اختيارتان بگذاريم. اگر مايل به تحصيل دون كنكور در رشته هاي پزشكي هستيد مي توانيد مقاله پزشكي بدون كنكور 97 را نيز مطالعه كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۹:۲۲

ثبت نام بدون كنكور پزشكي 97

پزشكي از رشته هاي پرطرفدار در بين دانش آموزان و داوطلباني است كه قصد انتخاب رشته دارند.

هدف از رشته هاي پزشكي ارتقاء تندرستي و سلامتي افراد و همچنين درمان بيماري ها و بازگرداندن توانايي آسيب ديدگان است. رشته هاي پزشكي در انواع مختلف ارائه مي شود تا با جزئيات بيشتر و تخصصي تري بر روي آنها تمركز شود. داوطلباني كه قصد ادامه تحصيل در رشته هاي پزشكي را دارند، مي توانند از طريق كنكور وارد دانشگاه هاي پزشكي شوند كه در دوره هاي مختلف و دانشگاه هاي سراسري آزاد ارائه مي شود.

اما تنها راه ورود به دانشگاه كنكور سراسري نيست. داوطلبان مي توانند از طريق دگر و بدون آزمون نيز در رشته هاي مورد علاقه خود مشغول به تحصيل شوند.

آيا پزشكي بدون كنكور واقعيت دارد؟ سؤال مطرح شده از ابهاماتي كه براي اكثر داوطلبان در زمان كنكور و بعد از آن به وجود مي آيد،  و متأسفانه منبع صحيحي و زيادي در اين خصوص  وجود ندارد. داوطلبان عزيز توجه داشته باشند كه اين مقاله به موضوع ثبت نام بدون كنكور پزشكي 97 خواهيم پرداخت و با مطالعه اين مقاله از اطلاعات مفيدي در اين زمينه بهره مند خواهند شد.

پزشكي بدون كنكور

همان طور كه گفته شد، تنها راه ورود به دانشگاه هاي پزشكي كنكور سراسري نيست و داوطلبان مي توانند در رشته هاي پزشكي بدون كنكور نيز شركت كنند. اما پذيرش در رشته هاي پزشكي در هر دو طريق كاري سخت است كه نياز به اراده و پشتكار زيادي دارد.

متأسفانه و يا خوشبختانه تحصيل رشته هاي پزشكي مانند ساير رشته ها به راحتي به دست نمي آيد و داوطلباني كه قرار است از طريق غير از كنكور سراسري وارد رشته هاي پزشكي شوند، بايد از شرايط خاصي برخوردار باشند. داوطلبان عزيز براي اطلاع از شرايط تحصيل در رشته هاي پزشكي به مقاله پزشكي بدون كنكور مراجعه كنند تا با اطلاعات و جزئيات بيشتر در اين زمينه آشنا شوند.

ثبت نام بدون كنكور پزشكي

ثبت نام بدون كنكور پزشكي 97 به طور مستقيم در دانشگاه ها انجام نمي شود و داوطلبان براي تحصيل در رشته هاي پزشكي در دانشگاه پزشكي ايران ابتدا بايد 72 واحد درسي را در خارج از كشور بگذرانند. توجه كنيد كه دروس انتخابي و كشور و دانشگاهي كه براي تحصيل انتخاب خواهيد كرد، بايد مورد تأييد وزارت بهداشت باشد. مي توانيد براي اطلاع بيشتر از دانشگاه هاي پذيرنده و مورد تأييد وزارت بهداشت به مقاله “ليست دانشگاه هاي بدون كنكور پزشكي 97” مراجعه كنيد. و بعد از پاس كردن تعداد واحد گفته شده از طريق درخواست پذيرش به دانشگاه هاي داخل كشور (در صورت قبولي درخواست) به يكي از دانشگاه هاي ارائه دهنده در ايران انتقالي خواهيد گرفت.

همان طور كه گفته شد و متوجه شديد، ثبت نام به صورت مستقيم و صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (مانند ساير رشته ها) در ايران انجام نمي شود و ابتدا بايد اين مراحل را سپري كنيد.

توجه كنيد كه براي شركت در دانشگاه هاي ساير كشورها بايد طبق قانون دانشگاه مورد نظر عمل كنيد. در برخي از دانشگاه ها و كشورها براي ورود به دانشگاه پزشكي آزمون ورودي برگزار مي شود و در برخي از كشورها بدون كنكور و بر اساس معدل دانشجو جذب مي كنند كه در سال هاي اخير تعداد افرادي كه با معدل خود به دانشگه هايي از جمله دانشگاه هاي تركيه راه يافته ايد، كمتر شده است.

داوطلبان عزيز توجه كنيد كه تنها در دانشگاه پرديس خودگردان برخي دانشگاه ها (به تعداد محدود) مي توانيد در رشته پزشكي به تحصيل بپردازيد.

داوطلبان براي ثبت نام در دانشگاه هاي پزشكي ساير كشورها به مداركي نياز دارند كه در هر كشور و دانشگاه ممكن است متفاوت باشد. به عنوان مثال داوطلباني كه قصد ثبت نام در رشته هاي پزشكي دانشگاه هاي نروژ را دارند، ابتدا بايد مدرك خود را به زبان نروژ ترجمه و نمرات قابل توجه براي پذيرش كسب كنند. داوطلبان براي ورود به دانشگاه ابتدا در آزمون ورودي شركت خواهند كرد كه نمرات دروس علوم رياضي از اهميت ويژه اي برخوردار است. شرايط اخذ پذيرش در دانشگاه هاي مختلف متفاوت است. به عنوان مثال دانشگاه خصوصي نروژ پذيرش راحت تري نسبت به دانشگاه هاي دولتي اين كشور دارد.

پيشنهاد ميكنيم بعد از مطالعه ثبت نام بدون كنكور پزشكي 97 براي اطلاع از  ليست دانشگاه هاي پزشكي بدون كنكور 97 به مقاله مربوطه مراجعه كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۹:۰۵

شرايط ثبت نام پزشكي بدون كنكور 97

رشته پزشكي يكي از پرطرفدارترين رشته ها در ايران است كه داوطلبان گروه هاي آزمايشي علوم تجربي و گاهاً رياضي و فني روياي تحصيل در رشته هاي پزشكي را در سر دارند. يكي از دلايل تعداد بالاي متقاضيان رشته هاي پزشكي، درآمد بالاي پزشكان در كشور است. اما قبولي در كنكور در رشته هاي پزشكي از ابتدا تاكنون كار بسيار سختي بوده كه بسياري از داوطلبان علاقه مند به اين رشته ها را نا اميد كرده است. اما بهتر است بدانيد آن دسته از داوطلباني كه موفق به پذيرش در رشته هاي پزشكي نشده اند، مي توانند بدون كنكور نيز در رشته ي مورد علاقه خود به تحصيل بپردازند. هر چند اين روش هم شرايط خاصي دارد.

ما در مقاله شرايط ثبت نام پزشكي بدون كنكور 97 به موضوعاتي پيرامون پزشكي بدون كنكور خواهيم پرداخت تا ابهامات و سؤالات پيچيده كه گاهاً با جست و جو در سايت هاي مختلف بي نتيجه مانده است، با نهايت آگاهي از بين برود. از سؤالات بسياري از داوطلباني كه در كنكور سراسري موفق نبوده اند، اين است كه آيا امكان تحصيل در رشته پزشكي بدون كنكور نيز مانند ساير رشته هاي بدون كنكور (پيراپزشكي، فني مهندسي و …) وجود دارد يا خير. براي پاسخ اين سؤال نياز است مبحث بعدي را با دقت مطالعه كنيد.

پزشكي بدون كنكور!!!

در پاسخ سؤالات متعدد پيرامون پزشكي بدون كنكور بايد عرض كنيم كه داوطلبان مي توانند از طريق رشته پزشكي بدون كنكور وارد رشته مورد علاقه خود شوند اما شرايط نحوه پذيرش اين رشته بدون كنكور بسيار متفاوت با رشته هاي پيراپزشكي و فني و مهندسي و … است.

شرايط ثبت نام پزشكي بدون كنكور

بهتر است به شرايط ثبت نام پزشكي بدون كنكور 97 بپردازيم. با روال تحصيلي و شرايط پزشكي بدون كنكور آشنا شويد.

 • در ابتدا لازم است متذكر شويم كه رشته هاي پزشكي بدون كنكور تنها براي داوطلباني كه رشته ي تحصيلي دوره دبيرستان آن ها رياضي و تجربي است، مجاز است. بنابراين اولين شرط مهم براي اقدام به پذيرش در دانشگاه اين موضوع است.
 • داوطلباني كه قصد تحصيل در ايران را دارند، ابتدا بايد 72 واحد درسي را در يكي از دانشگه ها معتبر از نظر وزات بهداشت ايران، در خارج از كشور (يكي از كشورهاي ارائه دهنده رشته پزشكي كه مورد تأييد وزارت بهداشت قرار گيرد) بگذرانند.
 • معدل بالاي 15 داشته باشند. (در صورت بورسيه گرفتن اين معدل به 17 افزايش پيدا مي كند.)

در صورتي كه داوطلبان از شرايط حذف برخوردار بودند، مي توانند با ارسال درخواست پذيرش به يكي از دانشگاه هاي پذيرنده ايران، در صورت قبولي درخواست، براي تحصيل به ايران بازگردد. (در واقع انتخابي به يكي از دانشگاه هاي پذيرنده پزشكي در ايران انجام مي شود.)

اما شرط ثبت نام دانشگاه هاي مختلف در كشورهاي ارائه دهنده متفاوت است. در برخي از دانشگاه ها آزمون ورودي گرفته مي شود و در صورت پذيرفته شدن، داوطلبان مي توانند به ثبت نام دانشگاه اقدام كنند. البته ريزنمرات و زبان انگليسي(و يا زبان هاي ديگر) از الزامات ثبت نام است.

دانش آموزان مي توانند با كسب مدرك ديپلم براي گذراندن دوره A-level اقدام كنند و با مطالعه و گذراندن اين دوره (2 يا 4 سال) با كسب نمره اي از A تا D سطح دانشگاه پزشكي انگلستان را مشخص كنند.

به داوطلبان عزيز پيشنهاد مي كنيم براي كسب آگاهي بيشتر در اين زمينه بعد از مطالعه شرايط ثبت نام پزشكي بدون كنكور97 به مقاله دانشگاه هاي پذيرنده پزشكي بدون كنكور 97 مراجعه كنند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۸:۴۶

شرايط ثبت نام دندانپزشكي بدون كنكور 97

در اين مقاله به موضوع شرايط ثبت نام دندانپزشكي بدون كنكور 97 خواهيم پرداخت. رشته دندانپزشكي از رشته هاي پرطرفدار در بين دانش آموزان تجربي و گاهاً رياضي است.

يكي از دلايل علاقه زياد به اين رشته، درآمد بالايي است كه در ايران و ساير كشورها كسب مي شود. اما با توجه به افزايش تعداد دندانپزشكان جوان در سال هاي اخير، رقابت كاري در آينده اي نه چندان دور براي اين دسته از فارغ التحصيلان به وجود خواهد آمد. با اين حال بسياري از دانش آموزان به خاطر علاقه زياد به رشته دندانپزشكي سعي مي كنند راه هاي مختلف ورود به دانشگاه در رشته دندانپزشكي را امتحان كنند..براي ورود به اين رشته نياز است تا با شرايط ثبت نام دندانپزشكي بدون كنكور بيشتر آشنا شويد.

در اين مقاله به شرايط ثبت نام دندانپزشكي بدون كنكور 97 خواهيم پرداخت تا داوطلبان با مسيرهاي ديگر براي ورود به رشته دندانپزشكي آشنا شوند. براي اطلاع از شرايط ثبت نام دندانپزشكي بدون كنكور 97 در اين مقاله با ما همراه باشيد.

دندانپزشكي بدون كنكور!!!

اگر مقاله “ثبت نام بدون كنكور دندانپزشكي 97” را مشاهده كرده باشيد، متوجه صحت تحصيل در رشته دندانپزشكي بدون كنكور شده ايد، سؤالي كه در ذهن بسياري از دانش آموزان شكل مي گيرد.

گرچه تحصيل در رشته هاي پزشكي و دندانپزشكي بسيار سخت و ورود به اين رشته كار هر كسي نيست، اما داوطلباني كه در آزمون سراسري موفق نمي شوند، مي توانند از طريق ديگري وارد رشته دندانپزشكي شوند. البته متذكر مي شويم كه ورود به رشته دندانپزشكي بدون كنكور مانند ساير رشته هاي پيراپزشكي و فني و مهندسي و … نيست كه به سادگي و با پر كردن فرم انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصيلي در يكي از دانشگاه ها و دوره هاي روزانه، نوبت دوم، پرديس، آزاد و … مشغول به تحصيل شويد. براي اطلاع از شرايطي ثبت نام داندانپزشكي بدون كنكور 97 به ادامه مقاله توجه كنيد.

شرايط ثبت نام بدون كنكور دندانپزشكي

در اين مبحث قرار است با شرايط ثبت نام دندانپزشكي بدون كنكور 97 آشنا شويد. بهتر است بدانيد ليست دانشگاه ها و كشور هاي مورد تاييد وزارت بهداشت در هر 3 تا 4 ماه يك بار تغيير ميكند و عواملي كه در اين تغييرات تاثير گذار هستند شامل مقالات  دانشگاه ها ، سطح علمي و اساتيد دانشگاه ، شرايط اقتصادي و سياسي و … است.

 • اولين شرط داشتن ديپلم رياضي و يا تجربي در دوران دبيرستان است. داوطلباني كه خارج از اين دو رشته تحصيلي، انتخاب رشته كرده اند، نمي توانند در اين مرحله در خدمت ثبت نام كنند.
 • دومين شرط داشتن معدل بالاي 17 در مدرك ديپلم و معدل بالاي 16 در مدرك پيش دانشگاهي داوطلبان است.
 • سومين شرط گذراندن 72 واحد درسي در يكي از كشورهاي مورد تأييد وزارت بهداشت ايران است.
 • چهارمين شرط كسب معدل بالاي 15 در 72 واحد گذرانده شده در يكي از دانشگاه هاي خارج از كشور است.

در صورتي كه داوطلبان از شرايط فوق برخوردار باشند، مي توانند درخواست پذيرش به يكي از دانشگاه هاي پزشكي ايران ارسال كنند و بعد از بررسي و تأييد دانشگاه با درخواست داوطلبان موافقت مي شود.

نكته حائز اهميت در اين مرحله، انتخاب دانشگاه و كشوري است كه در آن مشغول به تحصيل در رشته دندانپزشكي مي شويد، تنها مجاز به انتخاب دانشگاه هايي هستيد كه مورد تأييد وزارت بهداشت و وزارت علوم ايران باشد و همچنين دروس پاس كرده (72 واحد درسي) بايد مورد تأييد وزارت بهداشت باشد. بنابراين به دانشگاه و كشور مورد نظر توجه كنيد.

به نكات زير توجه كنيد

براي انتخاب دانشگاه مورد نظر ،شرايط دانشگاه را بسنجيد :

 • بهتر است دانشگاه و كشوري انتخاب شود كه حق كار به دانشجويان تعلق بگيرد(به عنوان مثال در تركيه حق كار به دانشجويان داده نميشود.)
 • به شرايط سني برخي از دانشگاه ها توجه كنيد(به  عنوان مثال شرايط سني در كشور آلمان26 سال است و در كشور كانادا شرايط سني وجود ندارد.)
 • برخي دانشگاه ها ها شرط معدل براي پذيرش دانشجو دارند.
 • برخي از دانشگاه ها به مقاله داوطلبان توجه ميكنند.
 • برخي كشور ها رزومه كاري و تحصيلي داوطلبان را مورد برسي قرار ميدهند.(المپياد و.. )

 

براي اطلاع از دانشگاه هاي پذيرنده دندانپزشكي بدون كنكور در ايران و دانشگاه هاي و كشورهاي مجاز به تحصيل در ساير كشورها به مقاله ليست دانشگاه هاي دندانپزشكي بدون كنكور 97 مراجعه كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۸:۲۸

پذيرش بدون كنكور پزشكي 97

با توجه به علاقه مندي داوطلبان به رشته هاي پزشكي قصد داريم به موضوع پذيرش بدون كنكور پزشكي 97 كه از راه هاي ديگر تحصيل در رشته پزشكي است، مطلع شويد. ما در مقاله پذيرش بدون كنكور پزشكي 97 به جزئيات و شرايط پذيرش بدون كنكور پزشكي خواهيم پرداخت.

با توجه به اينكه بسياري از اطلاعات درج شده در زمينه پزشكي بدون كنكور معتبر و صحيح نيستند به داوطلبان پيشنهاد مي كنيم با مطالعه اين مقاله از جزئيات پذيرش بدون كنكور پزشكي مطلع شوند.

پذيرش پزشكي بدون كنكور

سؤال بسياري از داوطلبان در خصوص رشته پزشكي در زمينه ورود به رشته پزشكي بدون آزمون است. اما آيا واقعاً پذيرش پزشكي بدون كنكور صحت دارد؟ در جواب اين سؤال بايد بگوييم پذيرش بدون كنكور پزشكي 97 صحت دارد. اما اين پذيرش مانند ساير رشته هاي بدون كنكور نمي باشد. براي استفاده از اين فرصت، شرايط ويژه اي نياز است. همان طور كه مي دانيد تحصيل در رشته پزشكي با آزمون هم كار ساده اي نيست و رقابت زيادي بين داوطلبان است.

علاوه بر اين تحصيل بدون آزمون در اين رشته نيز كار ساده اي نيست و داوطلبان تنها بر اساس سوابق تحصيلي و معدل وارد دانشگاه نخواهند شد. براي اطلاع از شرايط پذيرش به ادامه مطلب توجه كنيد.

شرايط پذيرش بدون كنكور پزشكي

 • داوطلبان مي بايست مدرك ديپلم و پيش دانشگاهي رياضي و يا تجربي داشته باشند (ساير رشته ها مجاز نيستند)
 • داوطلبان بايد 72 واحد پزشكي را در يكي از دانشگاه هاي خارج از كشور كه مورد تأييد وزارت بهداشت باشد، بگذرانند.
 • معدل 72 واحد پاحد پاس شده داوطلبان بايد بالاي 15 باشد.
 • معدل افرادي كه بورسيه مي گيرند، بايد بالاي 17 باشد.

نكته اي كه اهميت بسيار زيادي در پذيرش بدون كنكور پزشكي 97 در ايران دارد، مورد تأييد واقع شدن واحدهاي پاس شده و دروس انتخابي و همچنين دانشگاه هاي پذيرنده دانشجوي پزشكي است. گر چه پذيرش بدون كنكور پزشكي 97 كار ساده اي نيست و مسلماً افراد زيادي در اين روش موفق نمي شوند، اما در هر صورت مي توان به عنوان راه دوم براي تحصيل در رشته هاي پزشكي راجع به آن فكر كرد. داوطلبان عزيز به ادامه مطلب توجه كنند.

پذيرش بدون كنكور پزشكي در ايران

داوطلبان عزيز تا به اينجا با شرايط و ضوابط پزشكي بدون كنكور آشنا شديد اما نحوه پذيرش شدن در دانشگاه هاي ايران به چه صورت مي باشد؟

داوطلبان بعد از اينكه 72 واحد خود را پاس كردند، براي انتقالي – دانشگاه هاي پذيرنده بدون كنكور ايران اقدام مي كنند و در صورتي كه با درخواست پذيرش (Apply) داوطلبان در دانشگاه هاي ايران موافقت شود، مي توانند براي ادامه تحصيل به دانشگاه هاي مورد نظر انتقالي بگيرند.

به داوطلبان عزيز پيشنهاد مي كنيم براي اطلاع بيشتر به مقاله ليست دانشگاه هاي بدون كنكور پزشكي 97 مراجعه كنند.

داوطلبان عزيز به اين نكته توجه داشته باشند كه براي پذيرش در دانشگاه هاي ساير كشورهاي مورد تأييد وزارت بهداشت ايران بايد از شرايط پذيرش دانشگاه مطلع و برخوردار باشند.

مدت تحصيل پزشكي

طول دوره تحصيل در رشته پزشكي (بدون كنكور) معمولاً بين 7 تا 8 سال است كه در دوره هاي مختلف گذرانده مي شود، دوره هاي پزشكي شامل موارد زير مي شود:

 1. علوم پايه
 2. فيزيوپاتولوژي
 3. كارآموزشي باليني
 4. كارورزي باليني

داوطلبان عزيز ميتوانند براي بعد از مطالعه مقاله پذيرش بدون كنكور پزشكي 97 ، به مقاله ليست دانشگاه هاي بدون كنكورپزشكي 97 مراجعه كنند و از دانشگاه هاي پذيرنده دانشجوي بدون كنكور سراسري در ايران و دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت بهداشت ايران مطلع شوند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۴۵:۲۸

در اين مقاله به موضوع مدارك كسري خدمت بسيج 97 خواهيم پرداخت.

ابتدا نياز است با مفهوم مشمول به خدمت سربازي آشنا شويد، مشمول به كسي گفته مي شود كه قانون خدمت وظيفه شامل حال او شود. طبق قوانين ايران، مشمولين به خدمت سربازي از سن 18 سالگي تمام تا 50 سالگي تمام مي باشد. در ايران خدمت سربازي براي پسراني كه به مشموليت خدمت مي رسند، اجبار است و مدت زمان خدمت 21 ماه مي باشد. لازم به ذكر است قبل از سال 91 مدت سربازي 24 ماه بود. با كاهش 3 ماهه از دوره سربازي از سال 91 به بعد، 21 ماه دوره سربازي اعلام مي شود.

تمامي افرادي كه مشموليت خدمت سربازي مي رسند، موظف هستند 21 ماه كامل به كشور جمهوري اسلامي خدمت كنند. مگر افرادي با شرايط خاص كه مي توانند مدت زمان سربازي را كاهش دهند.

يكي ازشرايط كاهش دوران سربازي، بسيج فعال بودن با سابقه بيش از يك ماه است، افراد بسيجي كه داراي شرايط دريافتكسري خدمت از بسيج هستند با توجه به شرايط و حوزه فعاليت  خود، به ميزان مختلف از دوران سربازي شان كاسته مي شود. براي اطالع از شرايط كسري خدمت بسيج به مقاله درج شده در آيدانيتو مراجعه كنيد تا از شرايط و مدت كاهش دوره خدمت مطلع شويد.

در ادامه با مدارك كسري خدمت بسيج 97 آشنا خواهيد شد. لازم است افراد مدارك را به طور كامل تهيه كنند تا با نقص مدارك و به تعويق افتادن روند بررسي درخواست مواجه نشوند.

مدارك مورد نياز كسري خدمت بسيج

مشمولان خدمت كه قصد كسري خدمت بسيج دارند، مي بايست دوره آموزشي را طي نمايند و بعد از آن براي كسري خدمت به يگان مراجعه فرمايند.

 • شناسنامه و كپي تمامي صفحات شناسنامه
 • كارت ملي و كپي كارت ملي
 • كارت بسيج فعال
 • فرم كسري بسيج (تكميل شده و مشخص كردن فعاليت هاي انجام شده)

مشمولان خدمت سربازي كه از بسيجيان فعال يا بيش از يك سال سابقه بسيج هستند، مي بايست در حين خدمت درخواست خود را ثبت نمايند و در صورتي كه مدارك و سوابق وي به تأييد برسد، با توجه به امتيازات كسب شده، كسري از خدمت خواهند داشت.

به مشمولان خدمت كه قصد دارند كه از اين نوع كسري خدمت (بسيج) استفاده نمايند پيشنهاد مي كنيم پس از مطالعه مدارك كسري خدمت بسيج 97 به مقالات شرايط كسري بسيج و مراحل كسري بسيج 97 مطلع شوند تا در صورت برخورداري از شرايط، درخواست خود را ثبت نمايند. لازم به ذكر است در غيبت در سربازي مانع از بررسي كسري خدمت بسيج خواهد شد. بنابراين افراد مي بايست بدون داشتن غيبت (حتي 1 روز) و بعد از طي دوران آموزشي اقدامات لازم جهت كسري خدمت را انجام دهند.

    پروژه كسري خدمت ، مدارك كسري خدمت بسيج ، فرابند اقدام پروژه كسري خدمت ، شرايط پروژه كسري خدمت ، مراحل كسري خدمت بسيج ، شرايط كسري خدمت بسيج ، مدارك كسري خدمت ايثارگران ، شرايط كسري خدمت ايثارگران ، قانون كسري خدمت ايثارگران ، انواع كسري خدمت ، فرايند اقدام كسري خدمت ، مدارك كسري خدمت ، شرايط كسري خدمت

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۰:۳۱

كارنامه و رتبه قبولي كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97

در سالهاي اخير دانشگاه سراسري اقدام به پذيرش دانشجو بدون كنكور در دوره هاي روزانه، شبانه، پيام نور، مؤسسات عالي و غير انتفاعي در برخي از رشته ها و دانشگاه ها كرده است. در اينجا مي خواهيم نگاهي به كارنامه و رتبه قبولي كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97 بيندازيم.

نكات پيرامون پذيرش در دوره روزانه

تحصيل در دوره روزانه، به صورت رايگان است. بنابراين براي جلوگيري از تبعيض و رعايت عدالت قوانيني براي پذيرش در دوره روزانه درنظر گرفته شده است.

 • درصورت پذيرش در دوره روزانه و عدم ثبت نام امكان انتخاب دوره روزانه به مدت يك سال را نداريد.

بنابراين اگر در دوره روزانه قبول شده ايد، توجه كنيد در صورتي كه مايل به تحصيل نباشيد، امكان انتخاب رشته در دوره روزانه را براي سال بعد نداريد.

رشته هاي دوره روزانه

قبل از بررسي كارنامه و رتبه قبولي كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97 مي خواهيم با رشته هايي كه پذيرنده دانشجو در دوره روزانه و بدون كنكور هستند، آشنا شويم. طبق دفترچه سال 96، دانشگاه سراسري اقدام به پذيرش دانشجو براي دوره روزانه در رشته هاي زير كرده است:

رشته هاي سه گروه آموزشي اصلي را به صورت جداگانه براي شما آورده ايم:

 

رديف گروه رياضي و فني – كارشناسي – دوره روزانه
1 آمار
2 اقتصاد
3 اقتصاد كشاورزي
4 رياضي و كاربردها
5 علوم انتظامي
6 علوم قرآن و حديث
7 علوم كامپيوتر
8 علوم مهندسي
9 علوم و مهندسي آب
10 علوم ورزشي
11 فيزيك
12 مديريت صنعتي
13 هتلداري
14 مهندسي ايمني
15 مهندسي صنايع
16 مهندسي كامپيوتر

 

رديف گروه تجربي – كارشناسي – دوره روزانه
1 اقتصاد
2 اقتصاد كشاورزي
3 اقيانوس شناسي
4 زمين شناسي
5 زيست شناسي
6 ترويج و آموزش كشاورزي پايدار
7 زيست شناسي جانوري
8 زيست شناسي دريا
9 زيست شناسي گياهي
10 شيمي محض
11 علوم انتظامي
12 علوم قرآن و حديث
13 علوم و مهندسي باغباني
14 علوم و مهندسي جنگل
15 علوم و مهندسي خاك
16 علوم و مهندسي شيلات
17 علوم و مهندسي صنايع غذايي
18 علوم و مهندسي محيط زيست
19 علوم ورزشي
20 گياه پزشكي
21 مديريت صنعتي
22 مهندسي توليد و ژنتيك گياهي
23 مهندسي صنايع چوب و فرآورده هاي سلولزي
24 مهندسي صنايع مبلمان
25 مهندسي طبيعت
26 مهندسي علوم دامي
27 مهندسي فضاي سبز
28 هتلداري

 

رديف گروه انساني – كارشناسي – دوره روزانه
1 اقتصاد
2 جغرافيا
3 زبان و ادبيات عربي
4 علوم انتظامي
5 علوم قرآن و حديث
6 علوم ورزشي
7 مديريت صنعتي
8 هتلداري

 

نحوه تأثير معدل بر قبولي

پذيرش در آزمون صرفاً با سوابق تحصيلي بر اساس معدل كتبي ديپلم صورت مي گيرد. به دليل امكان متفاوت بودن ديپلم و گروه آزمايشي، ضريب تأثير معدل ايجاد شده است. در جدول زير ضريب تأثير معدل ديپلم را بر اساس نوع ديپلم و گروه آزمايشي مشخص شده است.

نحوه قبولي

نحوه و اولويت قبولي در آزمون صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي بر اساس موارد زير است:

1- معدل ديپلم

2- يكسان بودن ديپلم و گروه آزمايشي

كارنامه و رتبه قبولي كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97 براي اين دسته از رشته ها صادر نميشود. زيرا  قبولي در اين رشته ها بدون كنكور و بر اساس سوابق تحصيلي داوطلب صورت مي گيرد و در بررسي و مقايسه سوابق تحصيلي رتبه بندي وجود ندارد.

در اين مقاله به بررسي كارنامه و رتبه قبولي كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97  پرداختيم شما ميتوانيد مقاله مراحل ثبت نام كارشناسي بدون كنكور دوره روزانه 97 را نيز مطالعه نماييد تا با نحوه ومراحل ثبت نام بدون كنكور كارشناسي بيشتر آشنا شويد.

ارشد بدون كنكور ، دكتري بدون آزمون ، كارداني بدون كنكور ، كارداني به كارشناسي بدون كنكور ، كارشناسي بدون كنكور، گروه پزشكي بدون كنكور

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۷:۵۴

طلاق عاطفي

طلاق يا به شكل رسمي و قانوني اتفاق مي‌افتد كه شامل رفت‌و‌آمد به دادگاه، مراحل قانوني، تغييرات محل زندگي، مسائل مالي، مسائل مربوط به حضانت فرزندان و… است. يا اينكه در فرآيندي به نام طلاق عاطفي رخ مي‌دهد؛ در اين شرايط زوجين بهمشاوره طلاق نياز پيدا مي كنند.برزخي كه در آن همسران همچنان در كنار هم زندگي مي‌كنند، اما ديگر عاشق هم نيستند. به ندرت با هم صحبت مي‌كنند، توجهي به هم نشان نمي‌دهند، مدام با هم جروبحث مي‌كنند و ممكن است بي وفايي كنند و به خيانت روي بياورند.

در حقيقت طلاق عاطفي يك واكنش رواني است كه وقتي همسران حس مي‌كنند زندگي مشترك ناكارآمد است و از مسير سلامت خارج شده از آن استفاده مي‌كنند. گاهي افراد با تجربه‌ي طلاق عاطفي به طلاق قانوني روي مي‌آورند و گاهي سال‌ها با طلاق عاطفي در كنار هم زندگي مي‌كنند.

.در اين بخش ما به مشاوره طلاق پرداخته و در ادامه بيشتر به آن ميپردازيم

نشانه‌هاي طلاق عاطفي

كاهش ارتباط

هر نوع از روابط سالم نيازمند ارتباط برقرار كردن است. ارتباط به شكل‌هاي متنوعي اتفاق مي‌افتد. ممكن است نگاه محبت‌آميزي باشد كه همسران به هم مي‌اندازند يا به صورت گپ‌و‌گفت و نوازش خودش را نشان بدهد.

وقتي طلاق عاطفي رخ مي‌دهد، زوجين به ندرت با هم صحبت مي‌كنند و در صورت هم صحبتي هم معمولاً در حال شماتت و انتقاد كردن از هم هستند.

كاهش صميميت عاطفي و جنسي

همسران در يك زندگي مشترك سالم، همديگر را در آغوش مي‌گيرند، مي‌بوسند، با هم كلام عاشقانه ردوبدل مي‌كنند، عشق بازي مي‌كنند و رابطه‌ جنسي دارند.

وقتي دو نفر از لحاظ عاطفي از هم جدا شوند، بيشتر اين نزديكي‌هاي عاطفي و فيزيكي كاهش مي‌يابند.

ممكن است اين تغيير به آرامي اتفاق بي‌افتد. در ابتدا ممكن است زوجين فقط همديگر را نبوسند يا وقتي وارد منزل مي‌شوند همديگر را در آغوش نگيرند. اما بعد از مدتي مي‌بينند كه مدت‌ها است به هم نگفته‌اند «دوستت دارم» و  يك نفر يا هر دو از هر نوع لمس و رابطه‌ جنسي فرار مي‌كنند.

 كاهش هم‌نشيني و معاشرت

يك ازدواج سالم بر پايه‌ي دوستي است. براي اينكه دو نفر با هم دوست باشند و با هم دوست بمانند، بايد با هم وقت بگذرانند.

وقتي زوجين از هم طلاق عاطفي مي‌گيرند، زمان‌هاي معاشرتشان به شدت كاهش مي‌يابد. ممكن است دير به خانه بيايند، بيشتر وقتشان را با دوستانشان صرف كنند يا هميشه به دنبال جوركردن بهانه‌اي باشند تا كمتر در كنار همسرشان قرار بگيرند.

به اشتراك نگذاشتن مشكلات و نگراني‌ها

در يك زندگي مشترك سالم، افراد نگراني‌ها و مشكلاتشان را با هم سهيم مي‌شوند، از هم مشورت مي‌گيرند و موقع مواجهه با اضطراب‌ها و تنش‌هاي حاصل از زندگي اجتماعي و شغلي به همسرشان پناه مي‌آورند. بعد از طلاق عاطفي اين اتفاق متوقف مي‌شود و همسران ديگر هم‌فكر و هم‌دل نيستند.

 انتقاد و شماتت بيش‌ازحد

وقتي دو نفر از نظر عاطفي به هم وابسته هستند، ويژگي‌هاي مثبت همديگر را بيشتر مي‌بينند و با تعريف كردن از همديگر به هم اعتماد به نفس مي‌دهند. اما جدايي عاطفي آدم‌ها را نسبت به ويژگي‌هاي منفي و نقطه‌ضعف‌هاي طرف مقابل حساس مي‌كند و باعث مي‌شود كه همسران به علت بي‌علاقگي به همديگر مدام  از طرف مقابل انتقاد كنند و حتي گاهي ديگري را تحقير كنند.

گاهي همسران براي فرار از طلاق عاطفي به سرگرمي‌هاي خارج از خانواده پناه مي‌برند

افزايش سرگرمي‌هاي خارج از زندگي مشترك

با كم شدن جذابيت زوجين براي همديگر و جدايي عاطفي، آن‌ها به فعاليت‌هايي خارج از زندگي مشترك روي مي آورند و ترجيح مي‌دهند معاشرت‌ها و تفريحاتشان بدون حضور همسرشان باشد. مثلاً ممكن است در انواع كلاس هاي آموزشي، ورزشي و تفريحي ثبت نام كنند و بدون همسرشان به مسافرت و مهماني بروند.

ناتواني در حل مشكلات و تعارضات

همسراني كه از هم طلاق عاطفي گرفته‌اند، براي حل مشكلاتشان خسته و نا‌اميدند و در پيدا كردن راه‌حل و حل‌وفصل منطقي تعارضات ناتوانند. در نتيجه بيشتر وقتشان صرف بحث و جدل و مشاجره مي‌شود يا اينكه به كل سكوت مي‌كنند و ترجيح مي‌دهند هيچ مشكلي را با هم در ميان نگذارند.

 غرق شدن در دنياي مجازي

گاهي استفاده‌ي بيش از حد از اينترنت، ساعت‌ها اتلاف وقت در دنياي مجازي و تماشاي بيش‌ازحد برنامه‌هاي تلويزيوني نتيجه‌ي طلاق عاطفي است. در حقيقت همسران به دليل كمبود رابطه‌ي صميمانه در زندگي مشتركشان، در دنياي مجازي غرق مي‌شوند. و در اين دنيا به دنبال تعاملات نزديك مي‌گردند. حتي گاهي اوقات افراد در دنياي مجازي به همسرشان خيانت مي‌كنند.

توجه بيش‌ازحد به فرزندان

بعضي مواقع وقتي زوجين از همديگر دور مي‌شوند، همه‌ي توجهشان را معطوف به فرزندشان مي‌كنند. در واقع آن‌ها با اين كار دارند خلاء عاطفي‌شان را پر مي‌كنند و با رسيدگي بيش از حد به فرزندان در تلاش هستند تا جدايي عاطفي را فراموش كنند.

خيانت

جدايي عاطفي، تنهايي افراد را به همراه دارد و كمبودهاي عاطفي و جنسي گاهي منجر به بي وفايي و خيانت مي‌شوند. اگر نيازهاي همسران در خانه و خانواده برطرف نشود، ممكن است خارج از محيط خانه و زندگي مشترك به دنبال يك شريك بگردند و حالا كه به صورت غيررسمي از همسرشان جدا شده‌اند، به صورت غير‌رسمي وارد ارتباط با شخص ديگري هم بشوند.

گاهي اوقات زوج‌هايي كه دچار طلاق عاطفي شده‌اند، با آغاز ارتباط با شخصي ديگر، بر افسردگي و اضطراب‌هايشان غلبه مي‌كنند.

چرا طلاق عاطفي؟

بسياري از همسران دوست دارند بدانند كه چرا طلاق عاطفي اتفاق مي‌افتد و چه علل و عواملي در زندگي مشترك منجر به طلاق عاطفي مي‌شود.

زندگي مشترك حساس و پيچيده است و عوامل بسيار و متنوعي مي‌توانند بر كيفيت آن تأثير بگذارند. در اينجا به تعدادي از عواملي كه ممكن است به طلاق عاطفي بي‌انجامند، مي‌پردازيم.

عدم تفاهم

اگر همسران قبل از ازدواج از هم شناخت پيدا نكنند و از اعتقادات، علائق و سلايق هم باخبر نباشند، ممكن است بعد از ازدواج متوجه شوند كه با هم چيزي در اشتراك ندارند يا در مسائل خيلي كمي با هم تفاهم دارند. در اين صورت آن‌ها نمي‌توانند ارتباط صميمانه‌اي داشته باشند و با علاقه در كنار هم وقت بگذرانند.

تنوع طلبي

تنوع طلبي در همسران معمولاً منجر به خيانت مي‌شود. فرد تنوع‌طلب با اينكه از خانه و خانواده‌اي گرم و صميمي‌ برخوردار است و نيازهاي عاطفي و جنسي‌اش توسط همسرش برطرف مي‌شود، با شخص ديگري وارد رابطه مي‌شود و با دوري از همسرش و بي‌توجهي به او، شرايط طلاق عاطفي را به وجود مي‌آورد.

رابطه‌ي جنسي بي‌كيفيت و طلاق عاطفي مي‌توانند علت و معلول همديگر باشند

كيفيت بد رابطه‌ جنسي

رابطه‌ جنسي و رابطه‌ عاطفي با هم ارتباط تنگاتنگي دارند. اگر رابطه‌ جنسي دچار اختلال شود، مي‌تواند باعث جدايي عاطفي شود و اگر همسران در رابطه‌ عاطفي با هم دچار مشكل شوند، كيفيت رابطه‌ جنسي‌شان كاهش مي‌يابد.

مسئوليت‌هاي فرزندپروري

گاهي زوجين آنقدر غرق فرزندپروري مي‌شوند كه از همديگر غافل مي‌مانند. آن‌ها براي برطرف كردن نيازهاي فرزندانشان بيش‌ازحد كار مي‌كنند و همه‌ي تمركزشان بر اين موضوع است كه فرزندانشان در زمينه‌ي تحصيلي و ديگر زمينه‌ها  پيشرفت كنند. اين همسران بعد از مدتي به خود مي آيند و مي‌‌بينند كه همديگر را فراموش كرده‌اند.

مشكلات اقتصادي

مشكلات معيشتي و دغدغه‌هاي مالي مي‌توانند همه‌ي ابعاد يك زندگي مشترك را تحت‌تأثير قرار دهند. وقتي افراد از پس تأمين مخارج خود برنيايند، نگران و مضطرب مي‌شوند و عملكردشان در زندگي مشترك كاهش پيدا مي‌كند. فكر آن‌ها آنقدر درگير مي‌شود كه نمي‌توانند به هم محبت كنند و صميميت ميانشان كاهش مي‌يابد.

دشواري طلاق رسمي

گاهي همسران مي‌دانند كه مشكلاتشان عميق است و بهترين راه‌حل براي افزايش سلامت رواني‌شان طلاق است. اما مشكلات مالي‌اي مثل وابستگي اقتصادي زن، ترس از برچسب‌هاي اجتماعي بعد از طلاق، مشكلات مربوط به حضانت فرزندان و نگراني براي آينده‌ي فرزند بعد از طلاق، باعث مي‌شود كه همسران با وجود طلاق عاطفي زير يك سقف زندگي كنند.

ناتواني در مهارت‌هاي زندگي

در موارد بسياري با اينكه مشكلات ميان همسران سطحي و جزئي است، به دليل نا آگاهي از مهارت‌هاي زندگي نمي‌توانند يك رابطه‌ي صحيح كلامي با هم برقرار كنند، خواسته‌هايشان را بيان كنند و با مشورت براي حل مشكلشان راه حل پيدا كنند، در نتيجه از حل تعارضات باز مي‌مانند و به مرور زمان از هم دور مي‌شوند.

چه بايد كرد؟

اين‌طور نيست كه طلاق عاطفي هيچ راه‌حلي نداشته باشد.شما با مراجعه براي مشاوره طلاق ميابيد كه اگر همسران به آنچه بينشان مي‌گذرد آگاه باشند مي‌توانند تا حد زيادي جدايي عاطفي را برطرف كنند. ريشه‌يابي دوري‌ها خيلي مهم است. گاهي وقت‌ها با برطرف‌كردن مشكلات جنسي مي‌توان از لحاظ عاطفي هم به همديگر نزديك شد. در مواقعي كه توجه به فرزندان موجب طلاق عاطفي شده باشد، زوجين با اطلاع از اين موضوع مي‌توانند در زندگي روزمره جايي براي خود باز كنند و به هم نزديك شوند. كمك گرفتن از مشاور خانواده هم راهگشا است و فرآيند نزديكي دوباره را تسهيل و تسريع مي‌كند.

طلاق عاطفي: متأهل يا مجرد ، مشكلات بعد از طلاق ، نشانه هاي طلاق

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۳۳:۳۹

در اين مقاله به موضوع مراحل خريد خدمت سربازان فراري 97  و كسري خدمت سربازي خواهيم پرداخت. به سربازاني كه در رده سربازان فراري از خدمت قرار مي گيرند، توصيه مي كنيم در مقاله مراحل خريد خدمت سربازان فراري 97 با آيدانيتو همراه باشند تا به روند كاري خود پي ببرند.

در بازي در ايران از سال 1304 توسط رضاشاه برقرار شد و تاكنون تغييرات زيادي در روند اجرا و قوانين آن ايجاد گرديد. همان طور كه مطلع هستيد، دوره سربازي از 24 ماه به 21 ماه كاهش يافته است.

با توجه به اينكه برخي از افراد بر اين باورند كه دوره سربازي به هدر دادن عمر و بهترين سال هاي زندگي آنان است در تلاش براي كسري خدمت سربازي و عدم حضور در خدمت سربازي هستند.  سربازي براي تمام پسران كه وارد 19 سالگي مي شوند، واجب است مگر اينكه شامل دسته اي از افراد باشند كه در شرايط خاصي مجاز به خريد و يا كسري خدمت سربازيهستند.

فرايند اقدام خريد سربازان فراري

در اين مبحث قرار است از مرحله ثبت نام تا صدور كارت را به مشمولان  خدمت سربازي توضيح دهيم. به ادامه مقاله توجه كنيد.

 1. در مرحله اول نياز است سربازان فراري به دفاتر پليس +10 مراجعه كرده و پيش ثبت نام جريمه مشمولان غيبت را انجام دهند. لازم به ذكر است براي اين مرحله افراد مي بايست با مدارك كامل كه در مقالات مربوطه عنوان شده است، به دفاتر پليس+10 مراجعه نمايند.
 2. در اين مرحله پرونده مشمولان به معاونت وظيفه عمومي استان ارسال مي شود و مدارك ارائه شده در مرحله قبل با ضوابط و ابلاغيه ها تطبيق داده مي شود.
 3. بعد از تطبيق و صحت مدارك پيامك واريزي وجه از جانب سازمان وظيفه عمومي ناجا به مشمولان خدمت ارسال مي شود و داوطلبان مي بايست ظرف مدت 5 روز به دفاتر پليس + 10 مراجعه كرده و شماره حساب، شناسه واريز و ميزان مبلغ مشخص شده و فرم تعهدنامه محضري را دريافت نماييد.
 4. پس از واريز وجه به حساب و تكميل فرم تعهدنامه محضري مبني بر صحبت مدارك تحصيلي مشمولان، ظرف مدت 10 روز فيش واريزي و فرم تكميل شده را به دفاتر پليس +10 ارائه مي شود.
 5. در اين مرحله مدارك تكميل شده مشمولاني كه در زمان مقرر براي ثبت نام اقدام نموده اند، از طريق دفاتر پليس +10 به وظيفه عمومي محل سكونت ارسال مي شود.
 6. در مرحله بعدي ارجاع به يگان خدمتي و ارايه نامه مبني بر خريد سربازي و همچنين ثبت زمان هاي فرار مشمولان خدمت از سوي يگان خدمتي انجام مي شود.
 7. در مرحله بعد. ارائه نامه از سوي يگان خدمتي به دادسراي نظامي و پرداخت جريمه به دادسراي نظامي و ارائه نامه مبني بر پرداخت جريمه به نظام وظيفه انجام مي شود و از طريق حوزه وظيفه عمومي محل سكونت بررسي و تأييد مي شود و بعد پرونده به وظيفه عمومي استان جهت تأييد نهايي ارسال مي شود.
 8. مرحله بعد معرفي به صدور كارت معافيت در مورد پرونده هاي متقاضياني كه داراي تأييديه واريز در سامانه هستند، انجام مي شود.
 9. در مرحله آخر، كارت هوشمند معافيت سربازي صادر و به نشاني متقاضي ارسال مي شود.

اما آيا سربازاني كه پس از انجام چند ماه از خدمت سربازي دچار غيبت شده اند، شامل طرح خريد سربازي مي شوند؟كدام يك از سربازان فراري در دسته خريد خدمت سربازي جاي مي گيرند؟ پيشنهاد

مي كنيم براي اطلاع از سؤالات گفته شده به مقاله خريد خدمت سربازان فراري 97 مراجعه نماييد.

   مراحل خريد خدمت سربازان فراري ، خريد خدمت ايثارگران ، خريد خدمت سربازان فراري ، مدارك خريد خدمت ، ميزان جريمه خريد خدمت ، شرايط خريد خدمت ، فرايند خريد خدمت ، ثبت نام مشمولان مقيم خارج از كشور 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۰:۵۰

بخشش خيانت

بخشش خيانت كار بسيار دشواري است. چون همسر خيانت‌كار پيمان و تعهد زناشويي را زير پا گذاشته است. اما مي‌توان گفت كه خيانت الزاماً يك رابطه را از اساس نابود نمي‌كند. با ارتباط و تعامل مناسب، نيت و قصد بازسازي دوباره‌ي زندگي مشترك و طي كردن مراحل روان‌درماني مي‌توان از خيانت گذر كرد و اين كاري است كه بسياري از زوج‌ها انجام داده‌اند.

شايد به نظر غيرقابل‌باور برسد، اما شواهد نشان مي‌دهند كه بعد از درمان اين زخم، روابط بعضي همسران قدرتمندتر شده است.

مسئوليت همسر خيانت‌كار

بعد از اينكه خيانت و رابطه‌ي خارج از ازدواج به پايان برسد و همه چيز مشخص شود، ممكن است كسي كه مورد خيانت واقع شده است دچار فروپاشي رواني شود، پي‌درپي سؤال بپرسد و نگران و مضطرب بشود.

اگر همسر خيانت‌كار تمايل دارد كه زندگي مشترك شكسته‌شده را انجات بدهد، بايد به احساسات جريحه‌دارشده‌ي همسرش توجه كند. در گذر از اين مرحله، همسر خائن مسئوليت سنگيني دارد و بايد با صبوري و رعايت نكات لازم همسرش را در اين غم بزرگ همراهي كند.

چطور بخشش خيانت امكان‌پذير مي‌شود؟

بخشش خيانت به اين معنا نيست كه اجازه بدهيم فرد خائن بدون تنبيه و مواجهه با عواقب كارش به راحتي به زندگي مشترك ادامه بدهد. بخشش خيانت يك الزام يا اجبار نيست و در مواردي كه فرد خائن پشيمان نيست يا مسئوليت رفتار اشتباهش را به عهده نمي‌گيرد، انتخاب فردي كه مورد خيانت واقع شده است، مي‌تواند خروج از آن زندگي مشترك باشد.

در صورتي كه همسر خائن احساس گناه نكند و نخواهد علت كارش را درك كند و در صدد جبران بربيايد، بخشش بي‌فايده است.

وقتي بخشش اتفاق بي‌افتد، قلب شكسته‌ ديگر شكنجه نمي‌بيند. درواقع اين بخشش پاداش به كسي است كه صدمه ديده و از اعتمادش سوء‌استفاده شده است. بازسازي اعتماد و صميميت ازدست‌رفته هرگز كار راحتي نبوده است و نيازمند تلاش بسيار است.

اگر اين اتفاق برايتان افتاده، با خيانت همسرتان مواجه شده‌ايد و او را پشيمان مي‌بينيد، بهتر است كه قبل از انجام هر واكنشي خوب فكر كنيد و حتماً به همراه همسرتان به درمانگري متخصص و با تجربه‌ي كافي در اين زمينه مراجعه كنيد.

خودتان هم مي‌‌توانيد با مطالعه و جست‌وجو در اين زمينه، آگاه‌تر شويد.

بخشش خيانت امكان پذير است اما آسان نيست

قدم‌هايي در راه بخشش خيانت

در ادامه مراحل و رفتارهايي را به عنوان قدم‌هايي در راه رسيدن به آمادگي براي بخشش خيانت به شما معرفي مي‌كنيم:

 • نام كسي كه به شما خيانت كرده را بنويسيد.
 • به خودتان اعتراف كنيد كه چقدر آسيب ديده‌ايد و چقدر ممكن است از همسرتان متنفر باشيد.
 • به زمان‌هايي فكر كنيد كه با رفتار و اعمالتان موجب نااميدي و رنجش ديگران شده‌ايد. همه‌ي ما در روابط عاطفي بدهكاري‌هايي داريم كه هرگز موفق به پرداختشان نشده‌ايم. هيچ كس كامل نيست. هيچ كس خالي از اشتباه نيست. همه‌ي ما گاهي احتياج به بخشيده شدن داريم. شايد ما هرگز كاري به هولناكي خيانت نكرده‌ايم اما تا زماني كه خودمان را برتر از ديگران بدانيم، قادر به بخشش نخواهيم بود.
 • تصميم بگيريد كه بار سنگين كار اشتباه همسرتان را به دوش بگيريد. شجاع باشيد و تصميم بگيريد كه با درد عظيم اين اتفاق مواجه شويد و از آن فرار نكنيد. وقتي اين كار را بكنيد، درد كم‌كم فروكش مي‌كند.
 • تصميم بگيريد كه ببخشيد. با صداي بلند به خودتان بگوييد: «من مي‌خواهم او را ببخشم.» اين تصميم بايد واقعي و از ته دل باشد.
 • انتظار نداشته باشيد كه تصميم شما براي بخشش خيانت همسرتان، موجب تغييري اساسي در او شود.
 • سعي كنيد همسرتان را درك كنيد. از خود بپرسيد كه او در حال حاضر چه حسي دارد؟ چطور به اين مسأله نگاه مي‌كند؟ چرا اين كار را انجام داده است؟ چه تجربياتي در زندگي آنقدر او را آسيب‌پذير كرده است كه همچين اشتباهي كند؟
 • به مزاياي بخشش فكر كنيد. اين تصميم شما را از درد و رنج گذشته رها مي‌كند و سلامت جسمي و رواني‌تان را افزايش خواهد داد.
 • به اين فكر كنيد كه از اين تجربه چه چيزهايي ياد گرفته‌ايد. در آينده چه كارهاي مفيدي مي‌توانيد انجام دهيد؟ چطور مي‌توانيد به ديگران كمك كنيد تا از اين درد مشابه گذر كنند؟ وقتي هدف دردي كه كشيديد را درك كنيد به خودتان كمك خواهيد كرد و بخششي كه انجام داده‌ايد را بي‌معني و بي‌ارزش نخواهيد ديد.
 • نقش خودتان را در رنجي كه كشيده‌ايد ببينيد و بپذيريد. مسلماً شما در وقوع خيانت تقصيري نداشته‌ايد. همسرتان ساده‌ترين و غيراخلاقي‌ترين تصميم را گرفته و نظر شما را هم نپرسيده، اما آيا در فروپاشي رابطه‌تان و رسيدن آن به چنين مرحله‌اي هيچ نقشي نداشته‌ايد؟ خوب به اعمال و رفتارتان در گذشته فكر كنيد و براي اصلاحات اساسي خودتان و نقشي كه در زندگي مشترك داريد، قدم برداريد.

بخشش خيانت يك فرآيند زمان بر و سرشار از انواع احساسات مثل خشم، غم، اضطراب و …. است. آنچه اهميت دارد اين است كه صبور باشيد و همراه با همسرتان از يك برنامه‌ي دقيق و هدف‌مند پيروي كنيد.

در ادامه مطالعه‌ي مقاله‌ي «خيانت در زندگي مشترك» را به شما پيشنهاد مي‌كنيم.

بخشش خيانت ، علل و عوامل خيانت ، راهكارهاي پيشگيري از خيانت ، نشانه هاي خيانت را بيشتر بشناسيم ، خيانت در زندگي مشترك

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]