woolash reviews
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
idanito
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۴۵:۰۱

همان طور كه اطلاع داريد، تمامي فارغ التحصيلان كارشناسي در رشته پزشكي و پيراپزشكي مجاز به شركت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 97 مي باشند و از اين رو تعداد شركت كنندگان اين آزمون بالا مي باشد. در اين مقاله به موضوع اعلام نتايج ارشد وزارت بهداشت 97 مي پردازيم ، براي كسب اطلاع بيشتر راجع به كارشناسي ارشد وزارت بهداشت 97 به مقالات مربوطه درج شده در آيدانيتو مراجعه كنيد.

شرايط و نحوه شركت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 97

داوطلبان شركت كننده در آزمون كارشناسي ارشد وزارت بهداشت ، براي ثبت نام و حضور در آزمون نيازمند دارا بودن شرايطي مي باشند كه در ادامه به اين شرايط اشاره خواهيم كرد ، داوطلبان عزيزي كه قصد شركت در آزمون وزارت بهداشت را دارند در صورتي مجاز به ثبت نام هستند كه شرايطي كه در ادامه ذكر خواهد شد را داشته باشند.

براي اطلاع بيشتر از شرايط ثبت نام به دفترچه راهنماي ثبت نام ارشد وزارت بهداشت مراجعه كنيد

 • اعتقاد به دين مبين اسلام يا اديان مندرج در قانون اساسي
 • پذيرفتن قانون اساسي و عدم مخالف با نظام جمهوري اسلامي
 • عدم فساد اخلاقي
 • عدم وابستگي به جذب و گروه هاي محارب و ملحد
 • دارا بودن دانشنامه كارشناسي، كارشناسي ارشد، دكتري عمومي، گروه پزشكي و …
 • داشتن مدرك كارشناسي ارشد
 • داشتن كارت معافيت دائم
 • داشتن معافيت تحصيلي
 • سلامت جسمي و روحي و پايبندي به اصول و اخلاق اجتماعي
 • عدم سوء پيشينه

داوطلبان براي ورود  به سامانه سازمان سنجش جهت ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 97  به نشاني Sanjeshp.ir مراجعه كنند. داوطلباني كه مدرك كارشناسي خود را تا 31 شهريور سال 97 اخذ كرده باشند، مجاز به شركت در اين آزمون مي باشند.

زمان اعلام نتايج كارشناسي ارشد وزارت بهداشت 97

طبق سال هاي گذشته، پيش بيني مي كنيم ثبت نام آزمون كارشناسي ارشد وزارت بهداشت 97 در اواخر بهمن ماه آغاز گردد و اواسط اسفند ادامه داشته باشد.داوطلبان كارشناسي ارشد وزارت بهداشت به زمان هاي مشخص شده براي آزمون و اعلام نتايج توجه كنند ، در صورت مشخص شدن زمان دقيق اعلام نتايج ارشد وزارت بهداشت 97 ، زمان اعلام شده در اين مقاله درج خواهد شد.

در سال 96، زمان اعلام نتايج ارشد وزارت بهداشت در 24 تيرماه مشخص شد و در نيمه ي دوم شهريورماه نتايج نهايي آزمون كارشناسي ارشد مشخص گرديد.

داوطلبان ارشد وزارت بهداشت 97 مبلغ سي و سه هزار تومان را از طريق درگاه سنجش پرداخت مي كنند. پرداخت هزينه ي گفته شده قبل از تكميل اطلاعات داوطلبان است.

مدارك مورد نياز براي ثبت نام ارشد وزارت بهداشت:

 • فايل اسكن شدن عكس 3×4 با حجم حداكثر 200kb
 • اسكن كارت ملي (اسكن كارت ملي هر دو سمت)
 • اسكن صفحه اول شناسنامه

داوطلبان عزيزكه قصد شركت در آزمون كارشناسي ارشد وزارت بهداشت را دارند ميتوانند براي كسب اطلاعات دقيق تر به دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97 مراجعه كنند.

داوطلبان براي كسب اطلاعاتي نظير شرايط و ضوابط برخي از دانشگاه ها، ضوابط آزمون، روش گزيني، نحوه ي انتخاب رشته به دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97 مراجعه كنند.

با توجه به سخنان دبير شوراي آموزشي پايه، تغييرات زيادي در آزمون كارشناسي ارشد سال 97 و سال هاي قبل به وجود نيامده است و ظرفيت هاي وزارت بهداشت  همانند سال هاي گذشته خواهد بود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۷:۱۵

مشاوره واژه اي عربي و به معناي مشورت كردن و تشكيل شورا براي تصميم گيري است. براي اينكه كسي بتواند در موقعيت يك مشاور قرار بگيرد و بتواند در زمينه مشاوره خانواده بايد در اين حوزه تخصص داشته باشد و از مهارت هاي ويژه اي برخوردار باشد. رشته دانشگاهي مشاوره يكي از زيرمجموعه هاي رشته روانشناسي است.

آدم هايي كه در دانشگاه  درس هاي تخصصي و عمومي اين رشته را مي خوانند و با اتمام تحصيلات، مدرك اين رشته را اخذ مي كنند، مي توانند با توجه به گرايش تحصيلي شان در زمينه هاي خانواده، تحصيلي، توانبخشي، شغلي و … به مراجعانشان خدمات مشاوره اي بدهند.

مشاوره خانواده يكي از شاخه هاي تخصصي مشاوره است و همان طور كه از نامش مشخص است، بر خانواده تمركز دارد. افرادي كه به مشاورين خانواده مراجعه مي كنند در حقيقت به دنبال حل مشكلاتي هستند كه بر خودشان، اعضاي خانواده و روابط و مناسبات خانوادگي شان اثر گذاشته.

وظايف مشاور خانواده

يك مشاور خانواده با توجه به مهارت هايي كه در دوران تحصيل، كارورزي و تجربه هاي كاري اش به دست آورده، مي تواند با ارزيابي يك  فرد و خانواده اش در حوزه هاي زوج درماني، خانواده درماني، روانشناسي كودك، مشاوره به سالمندان، مشاوره طلاق، مسائل مربوط به زندگي مشترك، مشكلات جوانان و نوجوانان، اختلالات جنسي زوج ها و … مشاوره بدهد.

خدمات مشاوره خانواده در آيدانيتو

آيدانيتو يك فضاي هوشمند مشاوره و آموزش است. مخاطباني كه به مشاوره خانواده در زمينه مسائل و مشكلات خانوادگي نياز به مشورت و راهكار دارند، مي توانند با مشاوران آيدانيتو تماس بگيرند. در ادامه به خدمات مشاوره اي آيدانيتو در حوزه مشاوره خانواده مي پردازيم:

اعتياد

اگر از اعتياد رنج مي بريد يا اعتياد يكي از اعضاي خانواده موجب از هم گسيختگي خانواده تان شده است با ما تماس بگيرد. مشاوران ما مي توانند به شما كمك كنند تا در زمينه روش هاي ترك اعتياد، نشانه ها و علل اعتياد، مراقبت هاي بعد از ترك و آموزش هاي لازم براي اعضاي خانواده اي كه معضل اعتياد به آن آسيب زده است اطلاعات كسب كنيد.

مسائل جنسي

بدون شك يكي از مهم ترين نيازهاي هر انساني نياز جنسي است و همسران انتظار دارند كه با ازدواج و ورود به زندگي مشترك اين نياز را به شكلي صحيح و سالم برطرف كنند. اما متأسفانه بسياري از زوج ها بعد از ازدواج به رضايت جنسي نمي رسند و گاهي مشكلات جنسي شان به طلاق عاطفي يا طلاق رسمي ختم مي شود.

شما مي توانيد با تماس با مشاورين آيدانيتو در مورد روش هاي درمان انواع مشكلات جنسي مثل اختلال نعوظ، ديرا نزالي، زودانزالي، سردمزاجي، ناتواني جنسي و … اطلاعات كسب كنيد.

همچنين آگاهي در مورد سلامت جنسي، بهداشت جنسي، بيماري هاي مقاربتي، روش هاي جلوگيري از بارداري، انحرافات جنسي و … لازمه يك زندگي مشترك سالم است. مشاورين خانواده مي توانند آگاهي لازم در اين زمينه ها را در اختيار شما قرار دهند.

اختلالات رواني

انسان ها فقط از بيماري هاي جسمي رنج نمي كشند و اختلالات رواني هم از آزاردهنده ترين و آسيب زاترين بيماري هاي انساني هستند.

در صورتي كه شاهد نشانه هاي اختلالاتي مثل افسردگي، اضطراب، اختلالات خواب، اختلالات خوردن، اختلالات شخصيت و … در خودتان هستيد، ما مي توانيم براي آگاهي از نشانه ها، علل و روش درمان اين بيماري هاي رواني به شما كمك كنيم.

رشد و توسعه فردي

همه ما براي اينكه بتوانيم به خودشكوفايي برسيم، حداكثر استفاده را از استعدادها و توانمندي هايمان بكنيم و به اهدافمان برسيم به مهارت هايي نياز داريم.

اين مهارت ها شامل مهارت هاي ارتباطي اي مثل هوش هيجاني، فن بيان، مذاكره، آداب معاشرت و … و مهارت هاي زندگي مثل تصميم گيري، توانايي حل مسئله، ارتباط مؤثر، مديريت استرس، همدلي و … هستند. ممكن است بعضي از ما به اين نتيجه برسيم كه در يكي يا تعدادي از مهارت هايي كه به رشد و توسعه مي انجامند، ضعف داريم.

شما مي توانيد جهت اطلاع از راهكارهايي براي تقويت مهارت هاي زندگي با مشاوران آيدانيتو تماس بگيريد.


جهت اطلاع از انواع خدمات مشاوره خانواده مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با9099071985 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد

ازدواج و زندگي مشترك

آدم ها با ازدواج و آغاز زندگي مشترك وارد مرحله اي جديد در زندگي مي شوند. زندگي زناشويي با زندگي دوران مجردي كاملاً متفاوت است و شيريني ها، لذت ها، تلخي ها، آرامش، تعارضات و مشكلات خاص خودش را دارد.

تصميم به ازدواج يعني تصميم به ورود به مسيري جديد و همسفر شدن با كسي كه قرار است يار هميشگي ما باشد. امروزه مشاوره قبل از ازدواج در همه كشورهاي توسعه يافته به امري بديهي تبديل شده است.

شما مي توانيد جهت اطلاع از معيارهاي ازدواج، شيوه صحيح انتخاب همسر، سؤالات قبل از ازدواج، سن مناسب ازدواج، ويژگي هاي دوران نامزدي و عقد، شيوه هاي همسرداري و .. با ما تماس بگيريد.

مشكلات زناشويي

اگر در زندگي مشترك با همسرتان تعارضاتي را تجربه مي كنيد و براي حل اين تعارضات به هم فكري نياز داريد، مشاوران ما مي توانند اطلاعات مناسبي را در زمينه مسائل عاطفي، جنسي، ارتباطي، مشكلات خانوادگي و روش هاي حل اين مسائل در اختيار شما قرار بدهند و در اصل به شما مشاوره خانواده تلفني دهند.

طلاق

طلاق اتفاق ناگوراي است كه هيچ فردي در آغاز زندگي مشترك به آن  فكر نمي كند. همسران به اميد يك همراهي شيرين، آرامش بخش و هميشگي با هم ازدواج مي كنند.

اما گاهي اوقات طلاق اجتناب ناپذير مي شود و بعضي مواقع مي توان با رعايت نكاتي، يادگيري مهارت هايي و انجام  فعاليت هايي از طلاق جلوگيري كرد. مشاوره در زمينه طلاق براي زوج هايي كه قصد جدايي دارند، راهگشا است.

خيانت

شايد در يك زندگي زناشويي هيچ چيز هولناك تر از خيانت نباشد. كسي با خيانت همسرش مواجه مي شود آسيب رواني شديدي مي بيند و گيج و درمانده مي شود. مشاوران آيدانيتو مي توانند آگاهي شما را در زمينه راهكارهاي مقابله با خيانت، نشانه هاي خيانت، علل و عوامل خيانت و شرايط بخشش خيانت آگاه كنند.

جوانان و نوجوانان

جوانان تأثيرگذارترين قشر جامعه هستند. اگر جواني در خانواده شما از اعتياد رنج مي برد، مبتلا به نوعي از اختلالات رواني است، با رفتارهايش موجب ايجاد تشنج و تنش در خانواده مي شود و روابط مختل و ناسالم مانع رسيدن او به اهدافش شده اند، از مشاوره خانواده تلفني ما استفاده كنيد.

نوجوانان به علت ورود به دوران بلوغ تغييرات زياد جسمي و رواني را تجربه مي كنند. آن ها بيش از حد حساس مي شوند، در معرض انواع خطرها قرار مي گيرند و ممكن است افت تحصيلي شديد را تجربه كنند.

اين وظيفه والدين است كه با آگاهي از ويژگي هاي منحصر به فرد دوران نوجواني و بلوغ، فرزندشان را در اين مرحله حساس زندگي بيشتر درك كنند. ما مي توانيم در جهت مشاوره روانشناسي به شما كمك كنيم.

كودك

روانشناسان معتقدند كه شخصيت هر انساني در كودكي شكل مي گيرد. به همين دليل درمان هر چه سريع تر اختلالاتي مثل اختلال بيش فعالي و عدم تمركز، اختلال يادگيري، اضطراب، افسردگي، اختلالات خواب، وسواس، اختلالات خوردن در كودكان و… از مشكلات و معضلات در دوران بزرگسالي جلوگيري مي كند. با مشاوره روانشناسي كودكان در آيدانيتو آشنا شويد

در صورتي كه شاهد مشكلات رواني، رفتاري، تحصيلي و … در فرزند كوچكتان هستيد يا فرزندي داريد كه از مشكلاتي مثل بيماري هاي خاص يا انواع معلوليت هاي ذهني و جسمي رنج مي برد، با مشاوران آيدانيتو تماس بگيريد.

سالمندان

شايد سالمندان ارزشمندترين قشر جامعه باشند اما متأسفانه در كشورهاي توسعه نيافته و كشورهاي در حال توسعه توجه كمتري به آن ها مي شود.

مشاوران ما در آيدانيتو در زمينه انواع اختلالات سالمندان مثل افسردگي، اضطراب، مشكلات جنسي و…،روش هاي صحيح مراقبت از سالمندان، مسائل اجتماعي اين قشر و بهترين روش هاي تعامل و هم زيستي با سالمندان و در كل در زمينه مشاوره روانشناسي اطلاعات مفيدي دارند و مي توانيد از مشاوره خانواده تلفني استفاده كنيد.

در ادامه مطالعه مقاله «خانواده و سلامت رواني» را به شما پيشنهاد مي‌كنيم.

اگر مشكلي فردي يا خانوادگي عملكرد شما را در ابعاد مختلفي مختل كرده و كيفيت زندگي شما را به نحو قابل توجهي كاهش داده است، براي دريافت خدمات مشاوره خانواده ، در تماس با ما تعلل نكنيد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۰:۲۰

حالا ديگر به مرحله اي رسيده ايم كه شايد بتوان گفت خوان ششم رستم را پشت سر گذاشته ايم و فقط مانده خوان هفتم! كه صد البته اين مرحله ، از جمله مهم ترين مراحل زندگي يك داوطلب كنكور به حساب مي آيد.

انتخاب رشته حرفه اي را مي توان به عنوان تير نهايي موفقيت در كنكور معرفي كرد، زيرا دور از انتظار نيست كه پس از طي مراحل دشوار كنكور، با يك انتخاب اشتباه، چهار سال  از مهم ترين سال هاي زندگي خود را به باد دهيد.

البته اين را هم بايستي خاطرنشان كنيم كه پس از فارغ التحصيلي در مقطع كارشناسي ، تعداد كمي از داوطلبان هستند كه اگر قصد ادامه ي تحصيل داشته باشند و رشته ي تحصيلي شان مورد علاقه شان نباشد، تصميم به تغيير رشته مي گيرند.

در واقع پس از فارغ التحصيلي تصميم به تغيير رشته بسيار سخت است، به همين سبب بهتر است از اين جمله بزرگان كه «خشت اول چون نهند معمار كج، تا ثريا مي رود ديوار كج» درس بگيريم و از ابتداي كار و از همين نقطه ابتدايي انتخاب رشته كنكور كارشناسي، با دقت و هوشمندانه پيش برويم! پس به دليل اهميت اين موضوع، بر آن شديم تا به بررسي دقيق انتخاب رشته دانشگاه آزاد بپردازيم.

مگر اصلاً انتخاب رشته سراسري و آزاد جداست؟

پاسخ به اين سؤال بستگي به اين موضوع ندارد كه شما در چه زماني اين سؤال را پرسيده ايد! اگر چند سال قبل اين سؤال را پرسيده بوديد، پاسخمان «بلي» بود و اگر حالا هم بپرسيد پاسخمان همان « بلي » است.

بايد به اين نكته دقت كنيد كه اساساً روند انتخاب رشته دانشگاه آزاد هميشه همين گونه بوده است (انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسري به صورت جدا از هم انجام مي شده است). آنچه در سال هاي اخير تفاوت ايجاد نموده، ادغام آزمون دانشگاه آزاد و سراسري است كه اين آزمون در يك روز و يك ساعت و توسط مجري آن يعني سازمان سنجش و آموزش كشور برگزار مي شود.

در نهايت نيز نتايج اوليه توسط همان سازمان سنجش و آموزش كشور منتشر مي شود. اما تفاوت اين دو دانشگاه از همين نقطه آغاز مي شود. پس از اعلام نتايج اوليه توسط سايت سنجش، در صورتي كه مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده باشيد، مي توانيد به سايت سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد به نشاني (Azmoon.org) مراجعه نموده و اقدام به انتخاب رشته نماييد.

بايستي دقت كنيد كه اگر پس از مشاهده كارنامه اوليه، هم در دانشگاه هاي سراسري و هم آزاد مجاز شده ايد، مي توانيد در هر دو اين دانشگاه ها انتخاب رشته نماييد. براي انتخاب رشته دانشگاه سراسري كافي است به سايت سازمان سنجش مراجعه كنيد.

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

از آنجايي كه هنوز هيچ اطلاعيه اي در مورد زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر نشده است، تنها مي توانيم بر اساس تجربيات سال هاي گذشته بازه ي زماني تقريبي را براي انتخاب رشته دانشگاه آزاد پيش بيني كنيم. از اين رو به نظر مي رسد كه در سال جاري انتخاب رشته دانشگاه از نيمه دوم مردادماه آغاز مي شود.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چگونه است؟

همان طور كه ذكر كرديم، انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت اينترنتي است و پس از مشاهده كارنامه اوليه و به شرط مجاز شدن در دانشگاه هاي آزاد، بايستي به سايت سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد به نشاني azmoon.org مراجعه كنيد.

تنها مجاز به انتخاب 20 كد رشته محل خواهيد بود!

جالب است بدانيد كه اكثر داوطلبان انتخاب رشته دانشگاه آزاد تصور مي كنند كه به تعداد 150 انتخابي كه مي توانند به شرط مجاز شدن در انتخاب رشته سراسري داشته باشند، انتخاب كنند. اما واقعيت امر اين است كه از آنجايي كه كد رشته محل هاي دانشگاه آزاد نسبت به سراسري بسيار محدودتر است، انتخاب ها نيز محدود مي شوند. در اين نقطه است كه اهميت انتخاب رشته حرفه اي در دانشگاه آزاد بيش از پيش مشخص مي شود. پس يادتان باشد كه در انتخاب رشته آزاد ، تنها مي توانيد 20 كد رشته محل را انتخاب كنيد.

چگونه انتخاب رشته حرفه اي داشته باشيم؟

كنكور دانشگاه آزاد و روند انتخاب رشته آن تا قبل از سال 92 با روند امروزي آن بسيار متفاوت است. در روند قديمي، يك داوطلب كنكور در هنگام ثبت نام در كنكور دانشگاه آزاد (چون آزمون دانشگاه آزاد با سراسري متفاوت بود و در دو روز مجزار برگزار مي شدند)، بايستي رشته و دانشگاه هاي مورد نظرش را انتخاب مي كرد و سپس در جلسه كنكور حاضر مي شد.

دومين تفاوت اين بود كه اولين انتخاب داوطلب بسيار حائز اهميت بود. در قالب يك مثال مي توان اين گونه بيان كرد كه اگر شما تراز 4000 را كسب كرده بوديد و اولين انتخابتان مهندسي برق تهران شمال بود، در صورتي كه در انتخاب اولتان پذيرفته نمي شديد، سيستم به سراغ نفر بعدي مي رفت و انتخاب اول داوطلبي كه تراز او از شما كمتر بود را مورد بررسي قرار مي داد. با اين روش، احتمال پذيرش در انتخاب دوم بسيار كاهش مي يافت زيرا ممكن بود چندين نفر انتخاب دوم شما را انتخاب اوليشان قرار داده بودند و در نتيجه قبل از رسيدن به انتخاب دوم شما، صندلي ها را پر مي كردند.

اما در سال هاي اخير و پس از ادغام دو كنكور سراسري و آزاد، داستان انتخاب رشته كنكور متفاوت شد، به اين صورت كه ابتدا تمامي انتخاب هاي شما مورد بررسي قرار مي گيرد و در صورتي كه انتخاب رشته حرفه اي داشته باشيد، در يكي از انتخاب هايتان قبول خواهيد شد و پس از تعيين تكليف شما (پذيرش و يا عدم پذيرش) به سراغ نفر بعدي با تراز پايين تر خواهد رفت.

پس آنچه در سال هاي اخير اهميت بسيار زيادي يافته است، اولويت بندي انتخاب هاي شماست

در انتخاب رشته كنكور آزاد به چه نكاتي دقت كنيم!

1) لازم است كه درباره ي چند اصطلاح در كارنامه اوليه اطلاعات كافي داشته باشيد:

 • تراز و رتبه:

بايستي دقت كنيد كه مفهوم تراز و رتبه متفاوت است. تفاوت اين دو را در قالب يك مثال توضيح مي دهيم:

فرض كنيد كه شما در آزمون سال X ، تراز 6000 را كسب كرده ايد و رتبه تان در آن سال 120 شده است. حال فرض كنيد در آزمون سال Y، با كسب همان تراز 6000، رتبه 2 را كسب كرده ايد به نظرتان علت چيست؟

تنها تفاوت اين است كه رتبه، سختي آزمون را مشخص نمي كند. در مثال فوق الذكر در سال X، سؤالات سخت تر بوده اند. به همين دليل همه ي داوطلبان نتوانسته اند تراز بالايي را كسب كنند. به همين سبب تراز اهميت بيشتري نسبت به رتبه دارد. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد نيز تراز در زير گروه ، از اهميت زيادي برخوردار است.

چگونه تراز را محاسبه كنيم؟

فرمول محاسبه تراز به شرح زير است:

 1. ابتدا بايستي انحراف معيار (standard deviation) را محاسبه كنيم:
 2. سپس انحراف معيار را در فرمول Z قرار مي دهيم:
 3. و در نهايت Z را در فرمول T قرار مي دهيم:

 

 • رتبه در سهميه:

همان طور كه از نام آن پيدا است، رتبه داوطلب را در سهميه مشخص مي نمايد كه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد حائز اهميت نيست.

 • رتبه كشوري :

رتبه كشوري بيانگر رتبه داوطلب در سطح كشور است، كه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد اهميت ندارد.

 • سهميه بومي گزيني:

اين سهميه در دانشگاه آزاد وجود ندارد و فقط مختص رشته هاي دانشگاه هاي سراسري است.

2) به سهميه ها دقت كنيد:

در دانشگاه آزاد داشتن برخي از سهميه مانند سهميه بسيج فعال و سهميه ايثارگران مي تواند تأثير بسزايي در قبولي داشته باشد. به اين نكته هم دقت كنيد كه امكان استفاده از چند سهميه به طور همزمان وجود ندارد.

3) اگر قصد انتخاب كد رشته محل هاي بدون آزمون دانشگاه آزاد را داريد، تنها كافي است كه در كنكور سراسري 97 ثبت نام كرده باشيد، اما اگر قصد انتخاب كد رشته محل هايي را كه بر اساس آزمون، پذيرش دارند را داريد، بايستي علاوه بر ثبت نام در كنكور سراسري 97، حتماً در جلسه آزمون حضور يابيد.

4) انتخاب هايتان را بر اساس علاقه مندي تان قرار دهيد:

تنها 20 انتخاب داريد، پس انتخاب هايتان را بر اساس علاقه مندي تان ابتدا بر روي يك كاغذ مرتب كرده و سپس اطلاعات كافي در مورد تمامي مواردي كه ممكن است در آينده دغدغه تان شوند، به دست آوريد. به عنوان مثال مي توانيد در مورد بازار كار رشته انتخابي، حقوق دريافتي و … پرس و جو كنيد. در نهايت اگر لازم است، اولويت هايتان را تغيير دهيد.

5) از نرم افزار هاي انتخاب رشته كمك بگيريد:

نرم افزارهاي انتخاب رشته اين فرصت را در اختيار شما قرار مي دهند كه با وارد كردن رتبه و ترازتان، دريابيد كساني كه در سال هاي گذشته در موقعيت شما بوده اند، در چه رشته محل هايي پذيرفته شده اند.

در نهايت پس از بررسي نكات مهمي كه بايستي در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 ، به آن ها دقت كنيد پيشنهاد مي كنيم سري هم به مقاله انتخاب رشته رياضي دانشگاه آزاد 97 بزنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۰:۰۱

در اين مقاله به موضوع انتخاب رشته رياضي دانشگاه آزاد خواهيم پرداخت. همان طور كه به حساسيت و تأثيرگذاري انتخاب رشته در پذيرش دانشگاه ها و همچنين آينده شغلي و تحصيلي پي برده ايد، توصيه مي كنيم با اطلاعات كامل وارد مرحله انتخاب رشته رياضي دانشگاه آزاد شويد.

براي كسب جزئيات لازم جهت داشتن انتخاب هاي صحيح، چينش مناسب كد رشته ها، زمان شروع انتخاب رشته رياضي دانشگاه هاي آزاد ، نحوه بررسي انتخاب هاي داوطلبان رياضي، معيارهاي اولويت بندي و دليل اهميت آن و پيش بيني رتبه ها و ترازهاي قبولي رشته رياضي در دانشگاه آزاد در اين مقاله همراه ما باشيد.

زمان انتخاب رشته رياضي دانشگاه آزاد

همان طور كه اطلاع داريد در سال هاي اخير انتخاب رشته رياضي دانشگاه آزاد و سراسري ادغام شده اند و بر همين اساس تمامي مراحل تا قبل از انتخاب رشته هماهنگ بود. اما از مرحله انتخاب رشته به بعد مسير دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسري از هم جدا مي شود و داوطلباني كه قصد انتخاب رشته رياضي دانشگاه آزاد 97 را دارند، مي بايست در دهه سوم مردادماه براي انتخاب رشته به وب سايت دانشگاه آزاد اسلامي به نشاني azmoon.org مراجعه نمايند.

داوطلبان رياضي ابتدا اقدام به خريد كارت اعتباريا نتخاب رتشه آزاد 97 مي نمايند و پس از واريز هزينه (مبلغ 40600 هزار تومان) به حساب دانشگاه آزاد كه به صورت اينترنتي انجام مي شود، با فعال شدن سايت انتخاب رشته اقدام به تكيمل فرم انتخاب رشته مي نمايند.

داوطلبان پس از درج 20 كد رشته كه بر اساس اولويت وارد شده است و تأييد نهايي، كد رهگيري دريافت خواهند كرد كه نشان دهنده ي تكميل انتخاب رشته مي باشد.

نحوه بررسي انتخاب هاي داوطلبان

در سال هاي گذشته (قبل از 92) نحوه بررسي انتخاب ها تفاوتي با سال هاي اخير داشت. در سال هاي گذشته ابتدا انتخاب اول تمامي داوطلبان مورد بررسي قرار مي گرفت و بعد انتخاب دوم آن ها (ابتدا انتخاب اول داوطلب بررسي مي شود و بعد انتخاب اول داوطلب بعدي) بنابراين در صورتي كه در گزينه اول انتخاب رشته قبولي حاصل نمي شد، احتمال قبولي در ساير انتخاب ها نيز بسيار ضعيف بود.

اما بر اساس تغييرات ايجاد شده پس از بررسي انتخاب اول داوطلب، در صورتي كه رتبه قبولي كسب نشده باشد، گزينه دوم مورد بررسي قرار مي گيرد. به همين ترتيب تا گزينه 20 ام و بعد از مشخص شدن نتيجه پذيرش اين داوطلب، فرم داوطلب بعدي بررسي مي شود. بنابراين در حال حاضر اولويت بندي انتخاب ها و چينش آنها در فرم انتخاب رشته حائز اهميت است.

براي اولويت بندي در انتخاب رشته رياضي دانشگاه آزاد موارد زير را فراموش نكنيد:

 1. علاقه مندي به رشته
 2. شناخت كامل رشته ها و زيرگروه هاي رياضي
 3. انتخاب واحدهايي با سطح علمي بالا
 4. اطلاع از بازار كار رشته مورد نظر و در نظر داشتن توانايي خود.
 5. توجه به تعداد تراز كسب شده

پيش بيني رتبه قبولي رياضي در دانشگاه آزاد

با توجه به اينكه رتبه قبولي دانشگاه ها در سال هاي مختلف تحت تأثير عوامل زيادي از جمله ظرفيت دانشگاه ها، ترازعلمي داوطلبان تحت تأثير عوامل زيادي از جمله ظرفيت دانشگاه ها، تراز علمي داوطلبان در هر سال، تمايل و علاقه داوطلبان به رشته هاي موجود در گروه رياضي، مي باشد. بنابراين انتظار پيش بيني دقيق رتبه قبولي هر رشته صحيح نمي باشد.

ترازهاي قابل قبول رياضي دانشگاه آزاد

رشته واحد رتبه
 مهندسي مكانيك  واحد علوم و تحقيقات 8054
مهندسي پزشكي  واحد علوم و تحقيقات 7360
مهندسي معماري  واحد تهران مركزي 6942
مهندسي صنايع  واحد تهران جنوب 6500
مهندسي صنايع  واحد تهران مركزي 6283
مهندسي كامپيوتر- نرم افزار  واحد تهران مركزي 6229
مهندسي معماري  واحد تهران جنوب 6125
مهندسي كامپيوتر- نرم افزار  واحد تهران جنوب 6013
مهندسي معماري  واحد تهران شمال 5666
مهندسي پزشكي  واحد پزشكي تهران 5652
مهندسي صنايع  واحد تهران شمال 5648
 مهندسي كامپيوتر- فناوري اطلاعات  واحد تهران جنوب 5386
مهندسي كامپيوتر- فناوري اطلاعات  واحد تهران مركزي 5337
مهندسي معماري  واحد تهران غرب 5314
مهندسي صنايع  واحد تهران غرب 5276
مهندسي پزشكي  واحد تهران مركزي 5196
مهندسي پزشكي  واحد تهران جنوب 5149
 مهندسي كامپيوتر- فناوري اطلاعات  واحد تهران شمال 4993
مهندسي صنايع  واحد كرج 4718
مهندسي معماري  واحد تهران شرق 4414
مهندسي مواد و متالورژي – مهندسي مواد  واحد علوم و تحقيقات 2522
مهندسي معماري  واحد رودهن 1785
مهندسي نقشه برداري  واحد تهران جنوب 1635

 

در نهايت پس از بررسي انتخاب رشته رياضي دانشگاه آزاد  ، ميتوانيد با مشاورين ما جهت انتخاب رشته رياضي دانشگاه آزاد تماس حاصل فرمايد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۹:۳۵

در اين مقاله به موضوع انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد 97 خواهيم پرداخت. با توجه به اهميت و تأثير انتخاب رشته در پذيرش داوطلبان، توصيه مي كنيم در اين مقاله با آيدانيتو همراه باشيد تا از جزئيات انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد 97 مطلع شويد.

با توجه به اينكه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به وارد كردن 20 كد رشته مي باشيم، حساسيت زيادي در نحوه  چينش كد رشته ها به وجود مي آيد. لازم است قبل از اقدام به انتخاب رشته تجربي و دانشگاه آزاد 97، اطلاعات خود را در زمينه قوانين و نحوه انتخاب رشته تكميل نمايند. از اين رو پيشنهاد مي كنيم پس از مطالعه ي مقاله، انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد به دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزاد 97 مراجعه نماييد. زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد در دهه سوم مردادماه مي باشد.

زمان انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد 

همان طور كه مطلع هستيد با توجه به ادغام آزمون كنكور دانشگاه آزاد و سراسري، از مرحله انتخاب رشته راه دو دانشگاه از هم جدا مي شود و داوطلباني كه قصد انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد را دارند، در دهه سوم مردادماه با ورود به سايت اينترنتي azmoon.org اقدام به تكميل فرم انتخاب رشته مي نمايند. اما قبل از انتخاب رشته لازم است از نحوه چينش انتخاب ها و نحوه انتخاب رشته صحيح مطلع شويد. بنابراين در ادامه مقاله همراه ما باشيد.

داوطلبين مجاز شده به انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد مي بايست قبل از تكميل فرم ثبت نام ابتدا اقدام به خريد كارت اعتباريانتخاب رشته آزاد 97 كنند و بعد از واريز هزينه آن به حساب دانشگاه آزاد و فعال شدن سايت انتخاب رشته همان طور كه گفته شد، انتخاب رشته انجام خواهد شد.

نحوه بررسي انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد

در سال هاي قبل از 92 ، نحوه بررسي انتخاب رشته دانشگاه آزاد با سال هاي اخير متفاوت بود. به اين صورت كه انتخاب اول داوطلب مورد بررسي قرار مي گرفت و بعد انتخاب اول داوطلب بعدي ، از اين رو در صورتي كه در انتخاب اول رتبه قبولي كسب نمي شد، احتمال قبولي آن داوطلب در دانشگاه آزاد بسيار ضعيف بود.، اما در حال حاضر بررسي انتخاب ها از گزينه 1 آغاز مي شود و در صورت عدم كسب رتبه قبولي، انتخاب دوم داوطلب بررسي مي شود و در صورت عدم قبولي انتخاب سوم و …. به همين ترتيب تا انتخاب 20 ام بررسي مي شود و بعد سراغ داوطلب بعدي مي روند. بنابراين احتمال داوطلبان براي قبولي در دانشگاه آزاد افزايش پيدا كرده است. اما بهتر است انتخاب ها بر اساس اولويت بندي چيده شوند به اين دليل كه اگر در انتخاب اول رتبه قبولي كسب شود انتخاب هاي بعدي مورد توجه قرار نميگيرد.

براي اولويت بندي انتخاب رشته آزاد به نكات زير توجه كنيد:

 • علاقه مندي به رشته تحصيلي
 • انتخاب واحدهايي با سطح علمي بالاتر
 • توجه به بازار كار رشته و آينده شغلي
 • مسير رفت و آمد
 • استعداد و توانايي لازم جهت انتخاب رشته مورد نظر

بهتر است انتخاب هاي اوليه داوطلبان به صورت خوش بينانه درج شود و در انتخاب هاي بعدي به تراز كسب شده در آزمون و رتبه قبولي دانشگاه ها توجه شود.

پيش بيني رتبه قبولي تجربي در دانشگاه آزاد

يكي از سؤالات متداول داوطلبان، رتبه قبولي رشته هاي تجربي در دانشگاه آزاد مي باشد.

لازم است به اين نكته توجه كنيد كه رتبه هاي قبولي در دانشگاه هاي آزاد در تمامي رشته ها در سال هاي مختلف، متفاوت است و با توجه به تغييرات ظرفيت هاي ايجاد شده، سطح علمي داوطلبان، تمايلات داوطلبان در رشته هاي مختلف، همگي نوسان در رتبه قبولي دانشگاه آزاد مي شود. بنابراين پيش بيني رتبه قبولي تجربي در دانشگاه هاي آزاد به طور كاملاً دقيق صحيح نمي باشد.

به نكات زير توجه كنيد

 • در انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد سهميه بومي وجود ندارد.
 • با توجه به تعداد كم انتخاب ها، حساسيت اين چيدمان انتخاب رشته بيشتر خواهد بود.
 • در انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد، سهميه بسيج فعال تأثيرگذار است.
 • تراز كسب شده در هر زيرگروه را هنگام انتخاب رشته و اولويت بندي در نظر داشته باشيد.

 تراز هاي قابل قبول دانشگاه آزاد

 

 

رشته واحد تراز آخرين نفر قبولي
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد تبريز 9864
پزشكي – دكتري عمومي  واحد پزشكي تهران 9755
پزشكي – دكتري عمومي  واحد تبريز 9704
پزشكي – دكتري عمومي  واحد ساري 9686
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد دندانپزشكي تهران 9663
پزشكي – دكتري عمومي  واحد مشهد 9652
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد شيراز 9639
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد اصفهان(خوراسگان) 9632
پزشكي – دكتري عمومي  واحد نجف آباد 9613
پزشكي – دكتري عمومي  واحد اردبيل 9576
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد بروجرد 9575
پزشكي – دكتري عمومي  واحد يزد 9553
پزشكي – دكتري عمومي  واحد قم 9543
پزشكي – دكتري عمومي  واحد شاهرود 9539
پزشكي – دكتري عمومي  واحد كرمان 9514
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد دندانپزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 9507
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد اصفهان(خوراسگان)-ظرفيت مازاد خودگردان 9473
پزشكي – دكتري عمومي  واحد تبريز-ظرفيت مازاد خودگردان 9468
پزشكي – دكتري عمومي  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 9464
پزشكي – دكتري عمومي  واحد نجف آباد-ظرفيت مازاد خودگردان 9452
پزشكي – دكتري عمومي  واحد يزد-ظرفيت مازاد خودگردان 9429
پزشكي – دكتري عمومي  واحد ساري-ظرفيت مازاد خودگردان 9428
پزشكي – دكتري عمومي  واحد مشهد-ظرفيت مازاد خودگردان 9426
پزشكي – دكتري عمومي  واحد اردبيل-ظرفيت مازاد خودگردان 9425
پزشكي – دكتري عمومي  واحد قم-ظرفيت مازاد خودگردان 9418
پزشكي – دكتري عمومي  واحد شاهرود-ظرفيت مازاد خودگردان 9397
پزشكي – دكتري عمومي  واحد كرمان-ظرفيت مازاد خودگردان 9376
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد دندانپزشكي تهران-پرديس خودگردان كيش 9257
داروسازي – دكتري عمومي  واحد علوم داروئي 9249
پزشكي – دكتري عمومي  واحد پزشكي تهران-پرديس خودگردان كيش 9210
داروسازي – دكتري عمومي  واحد آيت ا… آملي 9188
داروسازي – دكتري عمومي  واحد دامغان 9178
داروسازي – دكتري عمومي  واحد علوم داروئي-ظرفيت مازاد خودگردان 9110
داروسازي – دكتري عمومي  واحد آيت ا… آملي-ظرفيت مازاد خودگردان 9106
داروسازي – دكتري عمومي  واحد دامغان-ظرفيت مازاد خودگردان 9085
علوم تغذيه  واحد علوم و تحقيقات 8720
علوم تغذيه  واحد علوم و تحقيقات-ظرفيت مازاد خودگردان 8653
علوم آزمايشگاهي  واحد پزشكي تهران 8527
علوم آزمايشگاهي  واحد مشهد 8320
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد كرج 8255
پرستاري  واحد كرمانشاه 8155
اتاق عمل  واحد پزشكي تهران 8129
علوم آزمايشگاهي  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 8120
هوشبري  واحد پزشكي تهران 8113
علوم تغذيه  واحد مرند 8058
علوم آزمايشگاهي  واحد مشهد ظرفيت مازاد خودگردان 8043
پرستاري  واحد گرگان 7987
علوم تغذيه  واحد سروستان 7978
پرستاري  واحد پزشكي تهران 7897
علوم آزمايشگاهي  واحد قم 7878
مامايي  واحد پزشكي تهران 7843
علوم آزمايشگاهي  واحد ساري 7840
پرستاري  واحد كرج 7839
پرستاري  واحد رشت 7819
علوم آزمايشگاهي  واحد قم ظرفيت مازاد خودگردان 7818
پرستاري  واحد سنندج 7813
پرستاري  واحد قم 7790
پرستاري  واحد ساري 7778
پرستاري  واحد اهواز 7762
پرستاري  واحد تبريز 7762
هوشبري  واحد تبريز 7756
پرستاري  واحداصفهان(خوراسگان) 7753
پرستاري  واحد مشهد 7751
اتاق عمل  واحد تبريز 7735
پرستاري  واحد كرمانشاه ظرفيت مازاد خودگردان 7733
پرستاري  واحد ارسنجان 7732
پرستاري  واحد كاشان 7727
علوم آزمايشگاهي  واحد كازرون 7725
مامايي  واحد كرج 7722
 پرستاري  واحد گچساران 7713
پرستاري  واحد اردبيل 7709
پرستاري  واحد ورامين 7703
پرستاري  واحد اروميه 7699
پرستاري  واحدلاهيجان 7697
پرستاري  واحد همدان 7694
پرستاري  واحد نجف آباد 7676
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد تبريز 7659
 دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد گرمسار 7653
پرستاري  واحد اراك 7650
اتاق عمل  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 7649
علوم آزمايشگاهي  واحد اراك 7642
مامايي  واحد اصفهان(خوراسگان) 7642
علوم آزمايشگاهي  واحد بابل 7633
هوشبري  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 7633
پرستاري  واحد زنجان 7616
علوم آزمايشگاهي  واحد چالوس 7611
اتاق عمل  واحد مشهد 7596
علوم آزمايشگاهي  واحد كرمانشاه 7596
پرستاري  واحد يزد 7595
پرستاري  واحد ساوه 7591
پرستاري  واحد مراغه 7590
پرستاري  واحد خرم آباد 7583
پرستاري  واحد خوي 7583
پرستاري  واحد چالوس 7579
اتاق عمل  واحد اروميه 7578
مامايي  واحد قم 7555
هوشبري  واحد مشهد 7550
مامايي  واحد ورامين 7548
پرستاري  واحد بهبهان 7546
پرستاري  واحد نيشابور 7544
علوم آزمايشگاهي  واحد لاهيجان 7540
پرستاري  واحد بروجرد 7536
پرستاري  واحد تنكابن 7533
زيست شناسي سلولي و مولكولي ژنتيك  واحد پزشكي تهران 7526
علوم آزمايشگاهي  واحد گرگان 7504
مامايي  واحد نجف آباد 7496
علوم آزمايشگاهي  واحد اردبيل 7482
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد شهركرد 7481
مامايي  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 7480
پرستاري  واحد ميبد 7473
پرستاري  واحد سنندج ظرفيت مازاد خودگردان 7471
علوم آزمايشگاهي  واحد شاهرود 7469
پرستاري  واحد بندرعباس 7466
پرستاري  واحد دزفول 7454
پرستاري  واحد همدان-ظرفيت مازاد خودگردان 7451
علوم آزمايشگاهي  واحد تبريز-ظرفيت مازاد خودگردان 7448
پرستاري  واحد فلاورجان 7443
علوم آزمايشگاهي  واحد مرند 7442
پرستاري  واحد دورود 7436
پرستاري  واحد مشهد-ظرفيت مازاد خودگردان 7422
پرستاري  واحد آبادان 7390
پرستاري  واحد سبزوار 7375
شيمي – شيمي دارويي  واحد علوم داروئي 7374
علوم آزمايشگاهي  واحد بروجرد 7344
پرستاري  واحد مسجدسليمان 7336
علوم آزمايشگاهي  واحد كرمانشاه-ظرفيت مازاد خودگردان 7326
پرستاري  واحد نجف آباد-ظرفيت مازاد خودگردان 7325
علوم آزمايشگاهي  واحد شاهرود-ظرفيت مازاد خودگردان 7316
مامايي  واحد سنندج 7315
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد اروميه 7314
مامايي  واحد اراك 7307
هوشبري  واحد علي آبادكتول 7307
مامايي  واحد فلاورجان 7300
پرستاري  واحد رشت-ظرفيت مازاد خودگردان 7296
هوشبري  واحد مشهد-ظرفيت مازاد خودگردان 7292
پرستاري  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 7281
پرستاري  واحد فيروزآباد-ظرفيت مازاد خودگردان 7279
مامايي  واحد جهرم 7275
مامايي  واحد اردبيل 7258
پرستاري  واحد كرمان 7255
پرستاري  واحد كرج-ظرفيت مازاد خودگردان 7252
اتاق عمل  واحد مشهد-ظرفيت مازاد خودگردان 7243
مامايي  واحد رشت 7243
مامايي  واحد نيشابور 7239
علوم آزمايشگاهي  واحد مرند-ظرفيت مازاد خودگردان 7232
مامايي  واحد تويسركان 7230
هوشبري  واحد شاهرود-ظرفيت مازاد خودگردان 7227
علوم آزمايشگاهي  واحد اراك-ظرفيت مازاد خودگردان 7226
پرستاري  واحد اراك-ظرفيت مازاد خودگردان 7224
پرستاري  واحد فردوس 7223
علوم آزمايشگاهي  واحد ساري-ظرفيت مازاد خودگردان 7221
پرستاري  واحد قاينات 7207
پرستاري  واحد زاهدان 7195
مامايي  واحد كرمان 7190
پرستاري  واحد ساري-ظرفيت مازاد خودگردان 7183
پرستاري  واحد سيرجان 7182
پرستاري  واحد ارسنجان-ظرفيت مازاد خودگردان 7176
پرستاري  واحد شهربابك 7165
پرستاري  واحد بابل-ظرفيت مازاد خودگردان 7157
پرستاري  واحد ورامين-ظرفيت مازاد خودگردان 7157
مامايي  واحد كرج-ظرفيت مازاد خودگردان 7157
علوم آزمايشگاهي  واحد اليگودرز 7144
مامايي  واحد چالوس 7144
پرستاري  واحد لاهيجان-ظرفيت مازاد خودگردان 7140
پرستاري  واحد زنجان-ظرفيت مازاد خودگردان 7131
پرستاري  واحدكاشان-ظرفيت مازاد خودگردان 7120
علوم آزمايشگاهي  واحد بابل-ظرفيت مازاد خودگردان 7109
مامايي  واحد تنكابن 7109
مامايي  واحد استهبان 7107
مامايي  واحد بناب 7104
پرستاري  واحد قم-ظرفيت مازاد خودگردان 7102
پرستاري  واحد چالوس-ظرفيت مازاد خودگردان 7088
پرستاري  واحد تنكابن-ظرفيت مازاد خودگردان 7083
مامايي  واحد ورامين-ظرفيت مازاد خودگردان 7079
علوم آزمايشگاهي  واحد چالوس-ظرفيت مازاد خودگردان 7065
پرستاري  واحد نيشابور-ظرفيت مازاد خودگردان 7062
پرستاري  واحد كرمان-ظرفيت مازاد خودگردان 7060
پرستاري  واحد ساوه-ظرفيت مازاد خودگردان 7056
علوم آزمايشگاهي  واحد گرگان-ظرفيت مازاد خودگردان 7031
علوم آزمايشگاهي  واحد زاهدان 7030
پرستاري  واحد دهاقان-ظرفيت مازاد خودگردان 7016
مامايي  واحد گناباد 7002
مامايي  واحد قم-ظرفيت مازاد خودگردان 7000
مامايي  واحد لارستان 6999
مامايي  واحد تويسركان-ظرفيت مازاد خودگردان 6991
پرستاري  واحد خرم آباد-ظرفيت مازاد خودگردان 6959
مامايي  واحد سنندج-ظرفيت مازاد خودگردان 6955
پرستاري  واحد اردبيل-ظرفيت مازاد خودگردان 6951
زيست شناسي سلولي و مولكولي ژنتيك  واحد تهران شمال 6909
مامايي  واحد بناب-ظرفيت مازاد خودگردان 6908
پرستاري  واحد بندرعباس-ظرفيت مازاد خودگردان 6886
پرستاري  واحد آبادان-ظرفيت مازاد خودگردان 6883
مامايي  واحد زاهدان 6877
مامايي  واحد خلخال 6859
پرستاري  واحد بروجرد-ظرفيت مازاد خودگردان 6855
پرستاري  واحد دورود-ظرفيت مازاد خودگردان 6838
پرستاري  واحد شهربابك-ظرفيت مازاد خودگردان 6820
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد شوشتر 6815
پرستاري  واحد علي آبادكتول-ظرفيت مازاد خودگردان 6791
مامايي  واحد چالوس-ظرفيت مازاد خودگردان 6772
پرستاري  واحد سيرجان-ظرفيت مازاد خودگردان 6771
علوم آزمايشگاهي  واحد زاهدان-ظرفيت مازاد خودگردان 6771
مامايي  واحد سمنان-ظرفيت مازاد خودگردان 6760
مامايي  واحد ارسنجان-ظرفيت مازاد خودگردان 6759
علوم آزمايشگاهي  واحد بروجرد-ظرفيت مازاد خودگردان 6748
مامايي  واحد شهركرد-ظرفيت مازاد خودگردان 6729
مامايي  واحد كرمان-ظرفيت مازاد خودگردان 6726
مامايي  واحد فلاورجان-ظرفيت مازاد خودگردان 6719
پرستاري  واحد سبزوار-ظرفيت مازاد خودگردان 6707
پرستاري  واحد زاهدان-ظرفيت مازاد خودگردان 6687
مامايي  واحد لارستان-ظرفيت مازاد خودگردان 6669
زيست شناسي سلولي و مولكولي-ميكروبيولوژي  واحد پزشكي تهران 6667
مامايي  واحد گچساران-ظرفيت مازاد خودگردان 6665
مامايي  واحد تنكابن-ظرفيت مازاد خودگردان 6662
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد شبستر 6610
مامايي  واحد مهاباد-ظرفيت مازاد خودگردان 6595
مامايي  واحد زاهدان-ظرفيت مازاد خودگردان 6573
مامايي  واحد گناباد-ظرفيت مازاد خودگردان 6529
مامايي  واحد استهبان-ظرفيت مازاد خودگردان 6509
مامايي  واحد بجنورد-ظرفيت مازاد خودگردان 6509
مامايي  واحد مسجدسليمان-ظرفيت مازاد خودگردان 6488
 بهداشت عمومي  واحد كرمانشاه 6446
علوم و مهندسي صنايع غذايي  واحد علوم و تحقيقات 6277
بهداشت عمومي  واحد اراك 6071
زيست شناسي سلولي و مولكولي-ميكروبيولوژي  واحد علوم داروئي 5791
مهندسي بهداشت محيط  واحد فيروزآباد 5753
بهداشت عمومي  واحد اراك-ظرفيت مازاد خودگردان 5595
مهندسي بهداشت محيط  واحد سبزوار 5519
بهداشت خانواده – كارداني  واحد سبزوار 5441
زيست شناسي سلولي و مولكولي- بيوشيمي  واحد پزشكي تهران 5350
علوم و مهندسي صنايع غذايي  واحد تهران شمال 5234
علوم و مهندسي صنايع غذايي  واحد تهران مركزي 5079
زيست شناسي سلولي و مولكولي ژنتيك  واحد ورامين 5058
شيمي- كاربردي  واحد تهران مركزي 4463
زيست شناسي سلولي و مولكولي-ميكروبيولوژي  واحد اسلامشهر 4308

 

در نهايت پس از بررسي انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد 97 ، پيشنهاد مي كنيم سري هم به مقاله كارنامه كنكور 97 بزنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۳:۴۵

سريال آرمان دو نام مجموعه اي طنز است كه قرار است در تابستان 97 روي آنتن شبكه سه سيما برود.

آرماندو روايتگر زندگي جواني ساده است كه  ميخواهد مشكلات زندگي خانواده را حل كند اما با سختي هاي فراوان رو به رو است.

اگر بخواهيم درباره ي مضمون اين سريال سخن بگوييم بايد بگوييم كه سريال آرماندو طنز اجتماعي است كه تلخي هاي فراواني را در پشت پرده ي كمدي مخفي كرده و به بيننده نشان مي دهد. شايد سريال آرماندو داستان زندگي خيلي از ماها باشد.

هنرمنداني معروف و بزرگي همچون مرجانه گلچين، حميدرضا آذرنگ، سحر ولد بيگي،اليكا عبدالرزاقي و ... در سريال آرماندو به ايفاي نقش پرداخته اند.

 

احسان عبدي پور گاركرداني و ايرج محمدي تهيه كنندگي سريال آرماندو را برعهده دارند.

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۲۳:۵۹

چتر و سايبان

 

تنها استفاده از   چتر و سايبان   ، جلوگيري از خيس شدن در برابر بارش باران و برف نيست ، آيا از صدمات ناشي از اشعه مضر خورشيد بر پوست مطلع هستيد؟ آسيب هاي پوستي بر اثر UV خورشيد مانند چروك هاي پوستي آفتاب سوختگي ، كك و مك ، كراتوزاكتينيك از جمله آسيب هاي شايع پوستي هستند كه به راحتي قابل درمان نيستند، با استفاده از   چتر و سايبان  آفتابگير پوست خود را در برابر نور خورشيد محافظت كنيد.

اما از مهمترين ويژگي هاي چتر هاي آفتاب گير علاوه بر مقاومت در برابر نفوذ آب ، جلوگيري از پوسيدگي  پارچه  قيمت سايبان در برابر نور خورشيد است، در ادامه با ويژگي هاي چتر و سايبان   هشت ضلعي تلسكوپي آشنا خواهيد شد.

ويژگي چترهاي هشت ضلعي تلسكوپي قطر 3 متر:

قيمت چتر و سايبان   هاي هشت ضلعي تلسكوپي قطر 3 متر كالاپلاست ، تمامي ويژگي هاي چتر هاي افتابگير مرغوب را داراست  از جمله ويژگي هاي آن ميتوان به موارد زير اشاره كرد:

قيمت سايبان

 • انعطاف پذيري سايبان
 • سايبان چتر : پلي استر 100% ، مقاوم در برابر نور خورشيد و باران
 • كل چتر : هشت ضلعي
 • بدنه چتر : استيل و ضد زنگ
 • طراحي افست و قابليت چرخش 360 درجه 
 • تا شو و قابليت حمل راحت
 • قيمت چتر و سايبان   مناسب
 • پوشش دهي كامل ميزهاي 6 و 8 نفره

طراحي چترهاي هشت ضلعي تلسكوپي قطر 3 متر:

با طراحي زيبا و كارامد   قيمت سايبان   هشت ضلعي تلسكوپي قطر 3 متر، اين چتر ها قابل استفاده براي پوشش دهي ميزهاي 6 و 8 نفره و در فضاهاي كاملا باز است ، يكي از ويژگي هاي مهم براي تمامي افراد كه در انتخاب چتر به عنوان اولين ويژگي به نظر مي رسد زيبايي آن است.چتره هاي هشت ظلعي تلسكوپي قطر 3 متر با طراحي زيبا ، انعطلاف پذير و قابل حمل ف انتخابي مناسب براي شماست.

 

مشخصات چترهاي هشت ضلعي تلسكوپي قطر 3 متر:

وزن: 11/5 كيلو گرم

ابعاد: قطر 300 و ارتفاع 290 سانتيمتر

شكل : هشت ضلعي-تلسكوپي

قيمت چتر و سايبان

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۷:۳۶

دلدادگان سريالي است با محوريت ملودرام زندگي دو خانواده را ازمان پيش از انقلاب تا عصر حاضر را به تصوير مي كشد.

در خلاصه داستان سريال دلدادگان آمده است كه دو خانواده در همسايگي هم هستند كه درگير مشكلات و اختلافات مي شوند و داستان اين فيلم حول موضوعات مربوط به اين خانواده مي باشد.

در ابتدا قرار بود اين فيلم با نام پاهاي بيقرار مهمان خانه ها باشد اما بعدا تصميم بر اين شد كه با نام سريال دلدادگان به جدول پخش تلويزيون بيايد.

در سريال دلدادگان بازيگراني چون مسعود رايگان، مهرانه مهين ترابي، شاهرخ استخري و ... ايفاي نقش مي كنند.

گفتني است سريال دلدادگان قرار است در تابستان امسال از طريق شبكه پنج سيما مهمان مخاطبان باشد.

 

سريال دلدادگان اثري از منوچهر هادي با تهيه كنندگي ايرج محمدي مي باشد. 

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۱۵:۱۱

حالا ديگر به مرحله اي رسيده ايم كه شايد بتوان گفت خوان ششم رستم را پشت سر گذاشته ايم و فقط مانده خوان هفتم! كه صد البته اين مرحله ، از جمله مهم ترين مراحل زندگي يك داوطلب كنكور به حساب مي آيد.

انتخاب رشته حرفه اي را مي توان به عنوان تير نهايي موفقيت در كنكور معرفي كرد، زيرا دور از انتظار نيست كه پس از طي مراحل دشوار كنكور، با يك انتخاب اشتباه، چهار سال  از مهم ترين سال هاي زندگي خود را به باد دهيد.

البته اين را هم بايستي خاطرنشان كنيم كه پس از فارغ التحصيلي در مقطع كارشناسي ، تعداد كمي از داوطلبان هستند كه اگر قصد ادامه ي تحصيل داشته باشند و رشته ي تحصيلي شان مورد علاقه شان نباشد، تصميم به تغيير رشته مي گيرند.

در واقع پس از فارغ التحصيلي تصميم به تغيير رشته بسيار سخت است، به همين سبب بهتر است از اين جمله بزرگان كه «خشت اول چون نهند معمار كج، تا ثريا مي رود ديوار كج» درس بگيريم و از ابتداي كار و از همين نقطه ابتدايي انتخاب رشته كنكور كارشناسي، با دقت و هوشمندانه پيش برويم! پس به دليل اهميت اين موضوع، بر آن شديم تا به بررسي دقيق انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 بپردازيم.

مگر اصلاً انتخاب رشته سراسري و آزاد جداست؟

پاسخ به اين سؤال بستگي به اين موضوع ندارد كه شما در چه زماني اين سؤال را پرسيده ايد! اگر چند سال قبل اين سؤال را پرسيده بوديد، پاسخمان «بلي» بود و اگر حالا هم بپرسيد پاسخمان همان « بلي » است.

بايد به اين نكته دقت كنيد كه اساساً روند انتخاب رشته هميشه همين گونه بوده است (انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسري به صورت جدا از هم انجام مي شده است). آنچه در سال هاي اخير تفاوت ايجاد نموده، ادغام آزمون دانشگاه آزاد و سراسري است كه اين آزمون در يك روز و يك ساعت و توسط مجري آن يعني سازمان سنجش و آموزش كشور برگزار مي شود.

در نهايت نيز نتايج اوليه توسط همان سازمان سنجش و آموزش كشور منتشر مي شود. اما تفاوت اين دو دانشگاه از همين نقطه آغاز مي شود. پس از اعلام نتايج اوليه توسط سايت سنجش، در صورتي كه در دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب رشته شده باشيد، مي توانيد به سايت سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد به نشاني (Azmoon.org) مراجعه نموده و اقدام به انتخاب رشته نماييد.

بايستي دقت كنيد كه اگر پس از مشاهده كارنامه اوليه، هم در دانشگاه هاي سراسري و هم آزاد مجاز شده ايد، مي توانيد در هر دو اين دانشگاه ها انتخاب رشته نماييد. براي انتخاب رشته دانشگاه سراسري كافي است به سايت سازمان سنجش مراجعه كنيد.

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

از آنجايي كه هنوز هيچ اطلاعيه اي در مورد زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر نشده است، تنها مي توانيم بر اساس تجربيات سال هاي گذشته بازه ي زماني تقريبي را براي انتخاب رشته آزاد پيش بيني كنيم. از اين رو به نظر مي رسد كه در سال جاري انتخاب رشته دانشگاه از نيمه دوم مردادماه آغاز مي شود.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چگونه است؟

همان طور كه ذكر كرديم، انتخاب رشته به صورت اينترنتي است و پس از مشاهده كارنامه اوليه و به شرط مجاز شدن در دانشگاه هاي آزاد، بايستي به سايت سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد به نشاني azmoon.org مراجعه كنيد.

تنها مجاز به انتخاب 20 كد رشته محل خواهيد بود!

جالب است بدانيد كه اكثر داوطلبان انتخاب رشته آزاد تصور مي كنند كه به تعداد 150 انتخابي كه مي توانند به شرط مجاز شدن در انتخاب رشته سراسري داشته باشند، انتخاب كنند. اما واقعيت امر اين است كه از آنجايي كه كد رشته محل هاي دانشگاه آزاد نسبت به سراسري بسيار محدودتر است، انتخاب ها نيز محدود مي شوند. در اين نقطه است كه اهميت انتخاب رشته حرفه اي در دانشگاه آزاد بيش از پيش مشخص مي شود. پس يادتان باشد كه در انتخاب رشته آزاد 97 ، تنها مي توانيد 20 كد رشته محل را انتخاب كنيد.

چگونه انتخاب رشته حرفه اي داشته باشيم؟

كنكور دانشگاه آزاد و روند انتخاب رشته آن تا قبل از سال 92 با روند امروزي آن بسيار متفاوت است. در روند قديمي، يك داوطلب كنكور در هنگام ثبت نام در كنكور دانشگاه آزاد (چون آزمون دانشگاه آزاد با سراسري متفاوت بود و در دو روز مجزار برگزار مي شدند)، بايستي رشته و دانشگاه هاي مورد نظرش را انتخاب مي كرد و سپس در جلسه كنكور حاضر مي شد.

دومين تفاوت اين بود كه اولين انتخاب داوطلب بسيار حائز اهميت بود. در قالب يك مثال مي توان اين گونه بيان كرد كه اگر شما تراز 4000 را كسب كرده بوديد و اولين انتخابتان مهندسي برق تهران شمال بود، در صورتي كه در انتخاب اولتان پذيرفته نمي شديد، سيستم به سراغ نفر بعدي مي رفت و انتخاب اول داوطلبي كه تراز او از شما كمتر بود را مورد بررسي قرار مي داد. با اين روش، احتمال پذيرش در انتخاب دوم بسيار كاهش مي يافت زيرا ممكن بود چندين نفر انتخاب دوم شما را انتخاب اوليشان قرار داده بودند و در نتيجه قبل از رسيدن به انتخاب دوم شما، صندلي ها را پر مي كردند.

اما در سال هاي اخير و پس از ادغام دو كنكور سراسري و آزاد، داستان انتخاب رشته كنكور متفاوت شد، به اين صورت كه ابتدا تمامي انتخاب هاي شما مورد بررسي قرار مي گيرد و در صورتي كه انتخاب رشته حرفه اي داشته باشيد، در يكي از انتخاب هايتان قبول خواهيد شد و پس از تعيين تكليف شما (پذيرش و يا عدم پذيرش) به سراغ نفر بعدي با تراز پايين تر خواهد رفت.

پس آنچه در سال هاي اخير اهميت بسيار زيادي يافته است، اولويت بندي انتخاب هاي شماست

در انتخاب رشته كنكور آزاد به چه نكاتي دقت كنيم!

1) لازم است كه درباره ي چند اصطلاح در كارنامه اوليه اطلاعات كافي داشته باشيد:

 • تراز و رتبه:

بايستي دقت كنيد كه مفهوم تراز و رتبه متفاوت است. تفاوت اين دو را در قالب يك مثال توضيح مي دهيم:

فرض كنيد كه شما در آزمون سال X ، تراز 6000 را كسب كرده ايد و رتبه تان در آن سال 120 شده است. حال فرض كنيد در آزمون سال Y، با كسب همان تراز 6000، رتبه 2 را كسب كرده ايد به نظرتان علت چيست؟

تنها تفاوت اين است كه رتبه، سختي آزمون را مشخص نمي كند. در مثال فوق الذكر در سال X، سؤالات سخت تر بوده اند. به همين دليل همه ي داوطلبان نتوانسته اند تراز بالايي را كسب كنند. به همين سبب تراز اهميت بيشتري نسبت به رتبه دارد. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد نيز تراز در زير گروه ، از اهميت زيادي برخوردار است.

چگونه تراز را محاسبه كنيم؟

فرمول محاسبه تراز به شرح زير است:

 1. ابتدا بايستي انحراف معيار (standard deviation) را محاسبه كنيم:
 2. سپس انحراف معيار را در فرمول Z قرار مي دهيم:
 3. و در نهايت Z را در فرمول T قرار مي دهيم:

 

 • رتبه در سهميه:

همان طور كه از نام آن پيدا است، رتبه داوطلب را در سهميه مشخص مي نمايد كه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد حائز اهميت نيست.

 • رتبه كشوري :

رتبه كشوري بيانگر رتبه داوطلب در سطح كشور است، كه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد اهميت ندارد.

 • سهميه بومي گزيني:

اين سهميه در دانشگاه آزاد وجود ندارد و فقط مختص رشته هاي دانشگاه هاي سراسري است.

2) به سهميه ها دقت كنيد:

در دانشگاه آزاد داشتن برخي از سهميه مانند سهميه بسيج فعال و سهميه ايثارگران مي تواند تأثير بسزايي در قبولي داشته باشد. به اين نكته هم دقت كنيد كه امكان استفاده از چند سهميه به طور همزمان وجود ندارد.

3) اگر قصد انتخاب كد رشته محل هاي بدون آزمون دانشگاه آزاد را داريد، تنها كافي است كه در كنكور سراسري 97 ثبت نام كرده باشيد، اما اگر قصد انتخاب كد رشته محل هايي را كه بر اساس آزمون، پذيرش دارند را داريد، بايستي علاوه بر ثبت نام در كنكور سراسري 97، حتماً در جلسه آزمون حضور يابيد.

4) انتخاب هايتان را بر اساس علاقه مندي تان قرار دهيد:

تنها 20 انتخاب داريد، پس انتخاب هايتان را بر اساس علاقه مندي تان ابتدا بر روي يك كاغذ مرتب كرده و سپس اطلاعات كافي در مورد تمامي مواردي كه ممكن است در آينده دغدغه تان شوند، به دست آوريد. به عنوان مثال مي توانيد در مورد بازار كار رشته انتخابي، حقوق دريافتي و … پرس و جو كنيد. در نهايت اگر لازم است، اولويت هايتان را تغيير دهيد.

5) از نرم افزار هاي انتخاب رشته كمك بگيريد:

نرم افزارهاي انتخاب رشته اين فرصت را در اختيار شما قرار مي دهند كه با وارد كردن رتبه و ترازتان، دريابيد كساني كه در سال هاي گذشته در موقعيت شما بوده اند، در چه رشته محل هايي پذيرفته شده اند.

در نهايت پس از بررسي نكات مهمي كه بايستي در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 ، به آن ها دقت كنيد پيشنهاد مي كنيم سري هم به مقاله انتخاب رشته رياضي دانشگاه آزاد 97 بزنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۱۴:۴۴

در اين مقاله به موضوع انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد 97 خواهيم پرداخت. با توجه به اهميت و تأثير انتخاب رشته در پذيرش داوطلبان، توصيه مي كنيم در اين مقاله با آيدانيتو همراه باشيد تا از جزئيات انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد 97 مطلع شويد.

با توجه به اينكه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به وارد كردن 20 كد رشته مي باشيم، حساسيت زيادي در نحوه  چينش كد رشته ها به وجود مي آيد. لازم است قبل از اقدام به انتخاب رشته تجربي و دانشگاه آزاد 97، اطلاعات خود را در زمينه قوانين و نحوه انتخاب رشته تكميل نمايند. از اين رو پيشنهاد مي كنيم پس از مطالعه ي مقاله، انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد به دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزاد 97 مراجعه نماييد. زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد در دهه سوم مردادماه مي باشد.

زمان انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد 

همان طور كه مطلع هستيد با توجه به ادغام آزمون كنكور دانشگاه آزاد و سراسري، از مرحله انتخاب رشته راه دو دانشگاه از هم جدا مي شود و داوطلباني كه قصد انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد را دارند، در دهه سوم مردادماه با ورود به سايت اينترنتي azmoon.org اقدام به تكميل فرم انتخاب رشته مي نمايند. اما قبل از انتخاب رشته لازم است از نحوه چينش انتخاب ها و نحوه انتخاب رشته صحيح مطلع شويد. بنابراين در ادامه مقاله همراه ما باشيد.

داوطلبين مجاز شده به انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد مي بايست قبل از تكميل فرم ثبت نام ابتدا اقدام به خريد كارت اعتباريانتخاب رشته آزاد 97 كنند و بعد از واريز هزينه آن به حساب دانشگاه آزاد و فعال شدن سايت انتخاب رشته همان طور كه گفته شد، انتخاب رشته انجام خواهد شد.

نحوه بررسي انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد

در سال هاي قبل از 92 ، نحوه بررسي انتخاب رشته آزاد با سال هاي اخير متفاوت بود. به اين صورت كه انتخاب اول داوطلب مورد بررسي قرار مي گرفت و بعد انتخاب اول داوطلب بعدي ، از اين رو در صورتي كه در انتخاب اول رتبه قبولي كسب نمي شد، احتمال قبولي آن داوطلب در دانشگاه آزاد بسيار ضعيف بود.، اما در حال حاضر بررسي انتخاب ها از گزينه 1 آغاز مي شود و در صورت عدم كسب رتبه قبولي، انتخاب دوم داوطلب بررسي مي شود و در صورت عدم قبولي انتخاب سوم و …. به همين ترتيب تا انتخاب 20 ام بررسي مي شود و بعد سراغ داوطلب بعدي مي روند. بنابراين احتمال داوطلبان براي قبولي در دانشگاه آزاد افزايش پيدا كرده است. اما بهتر است انتخاب ها بر اساس اولويت بندي چيده شوند به اين دليل كه اگر در انتخاب اول رتبه قبولي كسب شود انتخاب هاي بعدي مورد توجه قرار نميگيرد.

براي اولويت بندي انتخاب رشته آزاد به نكات زير توجه كنيد:

 • علاقه مندي به رشته تحصيلي
 • انتخاب واحدهايي با سطح علمي بالاتر
 • توجه به بازار كار رشته و آينده شغلي
 • مسير رفت و آمد
 • استعداد و توانايي لازم جهت انتخاب رشته مورد نظر

بهتر است انتخاب هاي اوليه داوطلبان به صورت خوش بينانه درج شود و در انتخاب هاي بعدي به تراز كسب شده در آزمون و رتبه قبولي دانشگاه ها توجه شود.

پيش بيني رتبه قبولي تجربي در دانشگاه آزاد

يكي از سؤالات متداول داوطلبان، رتبه قبولي رشته هاي تجربي در دانشگاه آزاد مي باشد.

لازم است به اين نكته توجه كنيد كه رتبه هاي قبولي در دانشگاه هاي آزاد در تمامي رشته ها در سال هاي مختلف، متفاوت است و با توجه به تغييرات ظرفيت هاي ايجاد شده، سطح علمي داوطلبان، تمايلات داوطلبان در رشته هاي مختلف، همگي نوسان در رتبه قبولي دانشگاه آزاد مي شود. بنابراين پيش بيني رتبه قبولي تجربي در دانشگاه هاي آزاد به طور كاملاً دقيق صحيح نمي باشد.

به نكات زير توجه كنيد

 • در انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد سهميه بومي وجود ندارد.
 • با توجه به تعداد كم انتخاب ها، حساسيت اين چيدمان انتخاب رشته بيشتر خواهد بود.
 • در انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد، سهميه بسيج فعال تأثيرگذار است.
 • تراز كسب شده در هر زيرگروه را هنگام انتخاب رشته و اولويت بندي در نظر داشته باشيد.

 تراز هاي قابل قبول دانشگاه آزاد

 

 

رشته واحد تراز آخرين نفر قبولي
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد تبريز 9864
پزشكي – دكتري عمومي  واحد پزشكي تهران 9755
پزشكي – دكتري عمومي  واحد تبريز 9704
پزشكي – دكتري عمومي  واحد ساري 9686
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد دندانپزشكي تهران 9663
پزشكي – دكتري عمومي  واحد مشهد 9652
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد شيراز 9639
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد اصفهان(خوراسگان) 9632
پزشكي – دكتري عمومي  واحد نجف آباد 9613
پزشكي – دكتري عمومي  واحد اردبيل 9576
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد بروجرد 9575
پزشكي – دكتري عمومي  واحد يزد 9553
پزشكي – دكتري عمومي  واحد قم 9543
پزشكي – دكتري عمومي  واحد شاهرود 9539
پزشكي – دكتري عمومي  واحد كرمان 9514
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد دندانپزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 9507
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد اصفهان(خوراسگان)-ظرفيت مازاد خودگردان 9473
پزشكي – دكتري عمومي  واحد تبريز-ظرفيت مازاد خودگردان 9468
پزشكي – دكتري عمومي  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 9464
پزشكي – دكتري عمومي  واحد نجف آباد-ظرفيت مازاد خودگردان 9452
پزشكي – دكتري عمومي  واحد يزد-ظرفيت مازاد خودگردان 9429
پزشكي – دكتري عمومي  واحد ساري-ظرفيت مازاد خودگردان 9428
پزشكي – دكتري عمومي  واحد مشهد-ظرفيت مازاد خودگردان 9426
پزشكي – دكتري عمومي  واحد اردبيل-ظرفيت مازاد خودگردان 9425
پزشكي – دكتري عمومي  واحد قم-ظرفيت مازاد خودگردان 9418
پزشكي – دكتري عمومي  واحد شاهرود-ظرفيت مازاد خودگردان 9397
پزشكي – دكتري عمومي  واحد كرمان-ظرفيت مازاد خودگردان 9376
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد دندانپزشكي تهران-پرديس خودگردان كيش 9257
داروسازي – دكتري عمومي  واحد علوم داروئي 9249
پزشكي – دكتري عمومي  واحد پزشكي تهران-پرديس خودگردان كيش 9210
داروسازي – دكتري عمومي  واحد آيت ا… آملي 9188
داروسازي – دكتري عمومي  واحد دامغان 9178
داروسازي – دكتري عمومي  واحد علوم داروئي-ظرفيت مازاد خودگردان 9110
داروسازي – دكتري عمومي  واحد آيت ا… آملي-ظرفيت مازاد خودگردان 9106
داروسازي – دكتري عمومي  واحد دامغان-ظرفيت مازاد خودگردان 9085
علوم تغذيه  واحد علوم و تحقيقات 8720
علوم تغذيه  واحد علوم و تحقيقات-ظرفيت مازاد خودگردان 8653
علوم آزمايشگاهي  واحد پزشكي تهران 8527
علوم آزمايشگاهي  واحد مشهد 8320
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد كرج 8255
پرستاري  واحد كرمانشاه 8155
اتاق عمل  واحد پزشكي تهران 8129
علوم آزمايشگاهي  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 8120
هوشبري  واحد پزشكي تهران 8113
علوم تغذيه  واحد مرند 8058
علوم آزمايشگاهي  واحد مشهد ظرفيت مازاد خودگردان 8043
پرستاري  واحد گرگان 7987
علوم تغذيه  واحد سروستان 7978
پرستاري  واحد پزشكي تهران 7897
علوم آزمايشگاهي  واحد قم 7878
مامايي  واحد پزشكي تهران 7843
علوم آزمايشگاهي  واحد ساري 7840
پرستاري  واحد كرج 7839
پرستاري  واحد رشت 7819
علوم آزمايشگاهي  واحد قم ظرفيت مازاد خودگردان 7818
پرستاري  واحد سنندج 7813
پرستاري  واحد قم 7790
پرستاري  واحد ساري 7778
پرستاري  واحد اهواز 7762
پرستاري  واحد تبريز 7762
هوشبري  واحد تبريز 7756
پرستاري  واحداصفهان(خوراسگان) 7753
پرستاري  واحد مشهد 7751
اتاق عمل  واحد تبريز 7735
پرستاري  واحد كرمانشاه ظرفيت مازاد خودگردان 7733
پرستاري  واحد ارسنجان 7732
پرستاري  واحد كاشان 7727
علوم آزمايشگاهي  واحد كازرون 7725
مامايي  واحد كرج 7722
 پرستاري  واحد گچساران 7713
پرستاري  واحد اردبيل 7709
پرستاري  واحد ورامين 7703
پرستاري  واحد اروميه 7699
پرستاري  واحدلاهيجان 7697
پرستاري  واحد همدان 7694
پرستاري  واحد نجف آباد 7676
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد تبريز 7659
 دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد گرمسار 7653
پرستاري  واحد اراك 7650
اتاق عمل  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 7649
علوم آزمايشگاهي  واحد اراك 7642
مامايي  واحد اصفهان(خوراسگان) 7642
علوم آزمايشگاهي  واحد بابل 7633
هوشبري  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 7633
پرستاري  واحد زنجان 7616
علوم آزمايشگاهي  واحد چالوس 7611
اتاق عمل  واحد مشهد 7596
علوم آزمايشگاهي  واحد كرمانشاه 7596
پرستاري  واحد يزد 7595
پرستاري  واحد ساوه 7591
پرستاري  واحد مراغه 7590
پرستاري  واحد خرم آباد 7583
پرستاري  واحد خوي 7583
پرستاري  واحد چالوس 7579
اتاق عمل  واحد اروميه 7578
مامايي  واحد قم 7555
هوشبري  واحد مشهد 7550
مامايي  واحد ورامين 7548
پرستاري  واحد بهبهان 7546
پرستاري  واحد نيشابور 7544
علوم آزمايشگاهي  واحد لاهيجان 7540
پرستاري  واحد بروجرد 7536
پرستاري  واحد تنكابن 7533
زيست شناسي سلولي و مولكولي ژنتيك  واحد پزشكي تهران 7526
علوم آزمايشگاهي  واحد گرگان 7504
مامايي  واحد نجف آباد 7496
علوم آزمايشگاهي  واحد اردبيل 7482
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد شهركرد 7481
مامايي  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 7480
پرستاري  واحد ميبد 7473
پرستاري  واحد سنندج ظرفيت مازاد خودگردان 7471
علوم آزمايشگاهي  واحد شاهرود 7469
پرستاري  واحد بندرعباس 7466
پرستاري  واحد دزفول 7454
پرستاري  واحد همدان-ظرفيت مازاد خودگردان 7451
علوم آزمايشگاهي  واحد تبريز-ظرفيت مازاد خودگردان 7448
پرستاري  واحد فلاورجان 7443
علوم آزمايشگاهي  واحد مرند 7442
پرستاري  واحد دورود 7436
پرستاري  واحد مشهد-ظرفيت مازاد خودگردان 7422
پرستاري  واحد آبادان 7390
پرستاري  واحد سبزوار 7375
شيمي – شيمي دارويي  واحد علوم داروئي 7374
علوم آزمايشگاهي  واحد بروجرد 7344
پرستاري  واحد مسجدسليمان 7336
علوم آزمايشگاهي  واحد كرمانشاه-ظرفيت مازاد خودگردان 7326
پرستاري  واحد نجف آباد-ظرفيت مازاد خودگردان 7325
علوم آزمايشگاهي  واحد شاهرود-ظرفيت مازاد خودگردان 7316
مامايي  واحد سنندج 7315
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد اروميه 7314
مامايي  واحد اراك 7307
هوشبري  واحد علي آبادكتول 7307
مامايي  واحد فلاورجان 7300
پرستاري  واحد رشت-ظرفيت مازاد خودگردان 7296
هوشبري  واحد مشهد-ظرفيت مازاد خودگردان 7292
پرستاري  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 7281
پرستاري  واحد فيروزآباد-ظرفيت مازاد خودگردان 7279
مامايي  واحد جهرم 7275
مامايي  واحد اردبيل 7258
پرستاري  واحد كرمان 7255
پرستاري  واحد كرج-ظرفيت مازاد خودگردان 7252
اتاق عمل  واحد مشهد-ظرفيت مازاد خودگردان 7243
مامايي  واحد رشت 7243
مامايي  واحد نيشابور 7239
علوم آزمايشگاهي  واحد مرند-ظرفيت مازاد خودگردان 7232
مامايي  واحد تويسركان 7230
هوشبري  واحد شاهرود-ظرفيت مازاد خودگردان 7227
علوم آزمايشگاهي  واحد اراك-ظرفيت مازاد خودگردان 7226
پرستاري  واحد اراك-ظرفيت مازاد خودگردان 7224
پرستاري  واحد فردوس 7223
علوم آزمايشگاهي  واحد ساري-ظرفيت مازاد خودگردان 7221
پرستاري  واحد قاينات 7207
پرستاري  واحد زاهدان 7195
مامايي  واحد كرمان 7190
پرستاري  واحد ساري-ظرفيت مازاد خودگردان 7183
پرستاري  واحد سيرجان 7182
پرستاري  واحد ارسنجان-ظرفيت مازاد خودگردان 7176
پرستاري  واحد شهربابك 7165
پرستاري  واحد بابل-ظرفيت مازاد خودگردان 7157
پرستاري  واحد ورامين-ظرفيت مازاد خودگردان 7157
مامايي  واحد كرج-ظرفيت مازاد خودگردان 7157
علوم آزمايشگاهي  واحد اليگودرز 7144
مامايي  واحد چالوس 7144
پرستاري  واحد لاهيجان-ظرفيت مازاد خودگردان 7140
پرستاري  واحد زنجان-ظرفيت مازاد خودگردان 7131
پرستاري  واحدكاشان-ظرفيت مازاد خودگردان 7120
علوم آزمايشگاهي  واحد بابل-ظرفيت مازاد خودگردان 7109
مامايي  واحد تنكابن 7109
مامايي  واحد استهبان 7107
مامايي  واحد بناب 7104
پرستاري  واحد قم-ظرفيت مازاد خودگردان 7102
پرستاري  واحد چالوس-ظرفيت مازاد خودگردان 7088
پرستاري  واحد تنكابن-ظرفيت مازاد خودگردان 7083
مامايي  واحد ورامين-ظرفيت مازاد خودگردان 7079
علوم آزمايشگاهي  واحد چالوس-ظرفيت مازاد خودگردان 7065
پرستاري  واحد نيشابور-ظرفيت مازاد خودگردان 7062
پرستاري  واحد كرمان-ظرفيت مازاد خودگردان 7060
پرستاري  واحد ساوه-ظرفيت مازاد خودگردان 7056
علوم آزمايشگاهي  واحد گرگان-ظرفيت مازاد خودگردان 7031
علوم آزمايشگاهي  واحد زاهدان 7030
پرستاري  واحد دهاقان-ظرفيت مازاد خودگردان 7016
مامايي  واحد گناباد 7002
مامايي  واحد قم-ظرفيت مازاد خودگردان 7000
مامايي  واحد لارستان 6999
مامايي  واحد تويسركان-ظرفيت مازاد خودگردان 6991
پرستاري  واحد خرم آباد-ظرفيت مازاد خودگردان 6959
مامايي  واحد سنندج-ظرفيت مازاد خودگردان 6955
پرستاري  واحد اردبيل-ظرفيت مازاد خودگردان 6951
زيست شناسي سلولي و مولكولي ژنتيك  واحد تهران شمال 6909
مامايي  واحد بناب-ظرفيت مازاد خودگردان 6908
پرستاري  واحد بندرعباس-ظرفيت مازاد خودگردان 6886
پرستاري  واحد آبادان-ظرفيت مازاد خودگردان 6883
مامايي  واحد زاهدان 6877
مامايي  واحد خلخال 6859
پرستاري  واحد بروجرد-ظرفيت مازاد خودگردان 6855
پرستاري  واحد دورود-ظرفيت مازاد خودگردان 6838
پرستاري  واحد شهربابك-ظرفيت مازاد خودگردان 6820
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد شوشتر 6815
پرستاري  واحد علي آبادكتول-ظرفيت مازاد خودگردان 6791
مامايي  واحد چالوس-ظرفيت مازاد خودگردان 6772
پرستاري  واحد سيرجان-ظرفيت مازاد خودگردان 6771
علوم آزمايشگاهي  واحد زاهدان-ظرفيت مازاد خودگردان 6771
مامايي  واحد سمنان-ظرفيت مازاد خودگردان 6760
مامايي  واحد ارسنجان-ظرفيت مازاد خودگردان 6759
علوم آزمايشگاهي  واحد بروجرد-ظرفيت مازاد خودگردان 6748
مامايي  واحد شهركرد-ظرفيت مازاد خودگردان 6729
مامايي  واحد كرمان-ظرفيت مازاد خودگردان 6726
مامايي  واحد فلاورجان-ظرفيت مازاد خودگردان 6719
پرستاري  واحد سبزوار-ظرفيت مازاد خودگردان 6707
پرستاري  واحد زاهدان-ظرفيت مازاد خودگردان 6687
مامايي  واحد لارستان-ظرفيت مازاد خودگردان 6669
زيست شناسي سلولي و مولكولي-ميكروبيولوژي  واحد پزشكي تهران 6667
مامايي  واحد گچساران-ظرفيت مازاد خودگردان 6665
مامايي  واحد تنكابن-ظرفيت مازاد خودگردان 6662
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد شبستر 6610
مامايي  واحد مهاباد-ظرفيت مازاد خودگردان 6595
مامايي  واحد زاهدان-ظرفيت مازاد خودگردان 6573
مامايي  واحد گناباد-ظرفيت مازاد خودگردان 6529
مامايي  واحد استهبان-ظرفيت مازاد خودگردان 6509
مامايي  واحد بجنورد-ظرفيت مازاد خودگردان 6509
مامايي  واحد مسجدسليمان-ظرفيت مازاد خودگردان 6488
 بهداشت عمومي  واحد كرمانشاه 6446
علوم و مهندسي صنايع غذايي  واحد علوم و تحقيقات 6277
بهداشت عمومي  واحد اراك 6071
زيست شناسي سلولي و مولكولي-ميكروبيولوژي  واحد علوم داروئي 5791
مهندسي بهداشت محيط  واحد فيروزآباد 5753
بهداشت عمومي  واحد اراك-ظرفيت مازاد خودگردان 5595
مهندسي بهداشت محيط  واحد سبزوار 5519
بهداشت خانواده – كارداني  واحد سبزوار 5441
زيست شناسي سلولي و مولكولي- بيوشيمي  واحد پزشكي تهران 5350
علوم و مهندسي صنايع غذايي  واحد تهران شمال 5234
علوم و مهندسي صنايع غذايي  واحد تهران مركزي 5079
زيست شناسي سلولي و مولكولي ژنتيك  واحد ورامين 5058
شيمي- كاربردي  واحد تهران مركزي 4463
زيست شناسي سلولي و مولكولي-ميكروبيولوژي  واحد اسلامشهر 4308

 

در نهايت پس از بررسي انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد 97 ، پيشنهاد مي كنيم سري هم به مقاله كارنامه كنكور 97 بزنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ]