خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
idanito
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۷:۳۶

دلدادگان سريالي است با محوريت ملودرام زندگي دو خانواده را ازمان پيش از انقلاب تا عصر حاضر را به تصوير مي كشد.

در خلاصه داستان سريال دلدادگان آمده است كه دو خانواده در همسايگي هم هستند كه درگير مشكلات و اختلافات مي شوند و داستان اين فيلم حول موضوعات مربوط به اين خانواده مي باشد.

در ابتدا قرار بود اين فيلم با نام پاهاي بيقرار مهمان خانه ها باشد اما بعدا تصميم بر اين شد كه با نام سريال دلدادگان به جدول پخش تلويزيون بيايد.

در سريال دلدادگان بازيگراني چون مسعود رايگان، مهرانه مهين ترابي، شاهرخ استخري و ... ايفاي نقش مي كنند.

گفتني است سريال دلدادگان قرار است در تابستان امسال از طريق شبكه پنج سيما مهمان مخاطبان باشد.

 

سريال دلدادگان اثري از منوچهر هادي با تهيه كنندگي ايرج محمدي مي باشد. 

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۱۵:۱۱

حالا ديگر به مرحله اي رسيده ايم كه شايد بتوان گفت خوان ششم رستم را پشت سر گذاشته ايم و فقط مانده خوان هفتم! كه صد البته اين مرحله ، از جمله مهم ترين مراحل زندگي يك داوطلب كنكور به حساب مي آيد.

انتخاب رشته حرفه اي را مي توان به عنوان تير نهايي موفقيت در كنكور معرفي كرد، زيرا دور از انتظار نيست كه پس از طي مراحل دشوار كنكور، با يك انتخاب اشتباه، چهار سال  از مهم ترين سال هاي زندگي خود را به باد دهيد.

البته اين را هم بايستي خاطرنشان كنيم كه پس از فارغ التحصيلي در مقطع كارشناسي ، تعداد كمي از داوطلبان هستند كه اگر قصد ادامه ي تحصيل داشته باشند و رشته ي تحصيلي شان مورد علاقه شان نباشد، تصميم به تغيير رشته مي گيرند.

در واقع پس از فارغ التحصيلي تصميم به تغيير رشته بسيار سخت است، به همين سبب بهتر است از اين جمله بزرگان كه «خشت اول چون نهند معمار كج، تا ثريا مي رود ديوار كج» درس بگيريم و از ابتداي كار و از همين نقطه ابتدايي انتخاب رشته كنكور كارشناسي، با دقت و هوشمندانه پيش برويم! پس به دليل اهميت اين موضوع، بر آن شديم تا به بررسي دقيق انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 بپردازيم.

مگر اصلاً انتخاب رشته سراسري و آزاد جداست؟

پاسخ به اين سؤال بستگي به اين موضوع ندارد كه شما در چه زماني اين سؤال را پرسيده ايد! اگر چند سال قبل اين سؤال را پرسيده بوديد، پاسخمان «بلي» بود و اگر حالا هم بپرسيد پاسخمان همان « بلي » است.

بايد به اين نكته دقت كنيد كه اساساً روند انتخاب رشته هميشه همين گونه بوده است (انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسري به صورت جدا از هم انجام مي شده است). آنچه در سال هاي اخير تفاوت ايجاد نموده، ادغام آزمون دانشگاه آزاد و سراسري است كه اين آزمون در يك روز و يك ساعت و توسط مجري آن يعني سازمان سنجش و آموزش كشور برگزار مي شود.

در نهايت نيز نتايج اوليه توسط همان سازمان سنجش و آموزش كشور منتشر مي شود. اما تفاوت اين دو دانشگاه از همين نقطه آغاز مي شود. پس از اعلام نتايج اوليه توسط سايت سنجش، در صورتي كه در دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب رشته شده باشيد، مي توانيد به سايت سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد به نشاني (Azmoon.org) مراجعه نموده و اقدام به انتخاب رشته نماييد.

بايستي دقت كنيد كه اگر پس از مشاهده كارنامه اوليه، هم در دانشگاه هاي سراسري و هم آزاد مجاز شده ايد، مي توانيد در هر دو اين دانشگاه ها انتخاب رشته نماييد. براي انتخاب رشته دانشگاه سراسري كافي است به سايت سازمان سنجش مراجعه كنيد.

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد

از آنجايي كه هنوز هيچ اطلاعيه اي در مورد زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر نشده است، تنها مي توانيم بر اساس تجربيات سال هاي گذشته بازه ي زماني تقريبي را براي انتخاب رشته آزاد پيش بيني كنيم. از اين رو به نظر مي رسد كه در سال جاري انتخاب رشته دانشگاه از نيمه دوم مردادماه آغاز مي شود.

نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد چگونه است؟

همان طور كه ذكر كرديم، انتخاب رشته به صورت اينترنتي است و پس از مشاهده كارنامه اوليه و به شرط مجاز شدن در دانشگاه هاي آزاد، بايستي به سايت سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد به نشاني azmoon.org مراجعه كنيد.

تنها مجاز به انتخاب 20 كد رشته محل خواهيد بود!

جالب است بدانيد كه اكثر داوطلبان انتخاب رشته آزاد تصور مي كنند كه به تعداد 150 انتخابي كه مي توانند به شرط مجاز شدن در انتخاب رشته سراسري داشته باشند، انتخاب كنند. اما واقعيت امر اين است كه از آنجايي كه كد رشته محل هاي دانشگاه آزاد نسبت به سراسري بسيار محدودتر است، انتخاب ها نيز محدود مي شوند. در اين نقطه است كه اهميت انتخاب رشته حرفه اي در دانشگاه آزاد بيش از پيش مشخص مي شود. پس يادتان باشد كه در انتخاب رشته آزاد 97 ، تنها مي توانيد 20 كد رشته محل را انتخاب كنيد.

چگونه انتخاب رشته حرفه اي داشته باشيم؟

كنكور دانشگاه آزاد و روند انتخاب رشته آن تا قبل از سال 92 با روند امروزي آن بسيار متفاوت است. در روند قديمي، يك داوطلب كنكور در هنگام ثبت نام در كنكور دانشگاه آزاد (چون آزمون دانشگاه آزاد با سراسري متفاوت بود و در دو روز مجزار برگزار مي شدند)، بايستي رشته و دانشگاه هاي مورد نظرش را انتخاب مي كرد و سپس در جلسه كنكور حاضر مي شد.

دومين تفاوت اين بود كه اولين انتخاب داوطلب بسيار حائز اهميت بود. در قالب يك مثال مي توان اين گونه بيان كرد كه اگر شما تراز 4000 را كسب كرده بوديد و اولين انتخابتان مهندسي برق تهران شمال بود، در صورتي كه در انتخاب اولتان پذيرفته نمي شديد، سيستم به سراغ نفر بعدي مي رفت و انتخاب اول داوطلبي كه تراز او از شما كمتر بود را مورد بررسي قرار مي داد. با اين روش، احتمال پذيرش در انتخاب دوم بسيار كاهش مي يافت زيرا ممكن بود چندين نفر انتخاب دوم شما را انتخاب اوليشان قرار داده بودند و در نتيجه قبل از رسيدن به انتخاب دوم شما، صندلي ها را پر مي كردند.

اما در سال هاي اخير و پس از ادغام دو كنكور سراسري و آزاد، داستان انتخاب رشته كنكور متفاوت شد، به اين صورت كه ابتدا تمامي انتخاب هاي شما مورد بررسي قرار مي گيرد و در صورتي كه انتخاب رشته حرفه اي داشته باشيد، در يكي از انتخاب هايتان قبول خواهيد شد و پس از تعيين تكليف شما (پذيرش و يا عدم پذيرش) به سراغ نفر بعدي با تراز پايين تر خواهد رفت.

پس آنچه در سال هاي اخير اهميت بسيار زيادي يافته است، اولويت بندي انتخاب هاي شماست

در انتخاب رشته كنكور آزاد به چه نكاتي دقت كنيم!

1) لازم است كه درباره ي چند اصطلاح در كارنامه اوليه اطلاعات كافي داشته باشيد:

 • تراز و رتبه:

بايستي دقت كنيد كه مفهوم تراز و رتبه متفاوت است. تفاوت اين دو را در قالب يك مثال توضيح مي دهيم:

فرض كنيد كه شما در آزمون سال X ، تراز 6000 را كسب كرده ايد و رتبه تان در آن سال 120 شده است. حال فرض كنيد در آزمون سال Y، با كسب همان تراز 6000، رتبه 2 را كسب كرده ايد به نظرتان علت چيست؟

تنها تفاوت اين است كه رتبه، سختي آزمون را مشخص نمي كند. در مثال فوق الذكر در سال X، سؤالات سخت تر بوده اند. به همين دليل همه ي داوطلبان نتوانسته اند تراز بالايي را كسب كنند. به همين سبب تراز اهميت بيشتري نسبت به رتبه دارد. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد نيز تراز در زير گروه ، از اهميت زيادي برخوردار است.

چگونه تراز را محاسبه كنيم؟

فرمول محاسبه تراز به شرح زير است:

 1. ابتدا بايستي انحراف معيار (standard deviation) را محاسبه كنيم:
 2. سپس انحراف معيار را در فرمول Z قرار مي دهيم:
 3. و در نهايت Z را در فرمول T قرار مي دهيم:

 

 • رتبه در سهميه:

همان طور كه از نام آن پيدا است، رتبه داوطلب را در سهميه مشخص مي نمايد كه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد حائز اهميت نيست.

 • رتبه كشوري :

رتبه كشوري بيانگر رتبه داوطلب در سطح كشور است، كه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد اهميت ندارد.

 • سهميه بومي گزيني:

اين سهميه در دانشگاه آزاد وجود ندارد و فقط مختص رشته هاي دانشگاه هاي سراسري است.

2) به سهميه ها دقت كنيد:

در دانشگاه آزاد داشتن برخي از سهميه مانند سهميه بسيج فعال و سهميه ايثارگران مي تواند تأثير بسزايي در قبولي داشته باشد. به اين نكته هم دقت كنيد كه امكان استفاده از چند سهميه به طور همزمان وجود ندارد.

3) اگر قصد انتخاب كد رشته محل هاي بدون آزمون دانشگاه آزاد را داريد، تنها كافي است كه در كنكور سراسري 97 ثبت نام كرده باشيد، اما اگر قصد انتخاب كد رشته محل هايي را كه بر اساس آزمون، پذيرش دارند را داريد، بايستي علاوه بر ثبت نام در كنكور سراسري 97، حتماً در جلسه آزمون حضور يابيد.

4) انتخاب هايتان را بر اساس علاقه مندي تان قرار دهيد:

تنها 20 انتخاب داريد، پس انتخاب هايتان را بر اساس علاقه مندي تان ابتدا بر روي يك كاغذ مرتب كرده و سپس اطلاعات كافي در مورد تمامي مواردي كه ممكن است در آينده دغدغه تان شوند، به دست آوريد. به عنوان مثال مي توانيد در مورد بازار كار رشته انتخابي، حقوق دريافتي و … پرس و جو كنيد. در نهايت اگر لازم است، اولويت هايتان را تغيير دهيد.

5) از نرم افزار هاي انتخاب رشته كمك بگيريد:

نرم افزارهاي انتخاب رشته اين فرصت را در اختيار شما قرار مي دهند كه با وارد كردن رتبه و ترازتان، دريابيد كساني كه در سال هاي گذشته در موقعيت شما بوده اند، در چه رشته محل هايي پذيرفته شده اند.

در نهايت پس از بررسي نكات مهمي كه بايستي در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 ، به آن ها دقت كنيد پيشنهاد مي كنيم سري هم به مقاله انتخاب رشته رياضي دانشگاه آزاد 97 بزنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۱۴:۴۴

در اين مقاله به موضوع انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد 97 خواهيم پرداخت. با توجه به اهميت و تأثير انتخاب رشته در پذيرش داوطلبان، توصيه مي كنيم در اين مقاله با آيدانيتو همراه باشيد تا از جزئيات انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد 97 مطلع شويد.

با توجه به اينكه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به وارد كردن 20 كد رشته مي باشيم، حساسيت زيادي در نحوه  چينش كد رشته ها به وجود مي آيد. لازم است قبل از اقدام به انتخاب رشته تجربي و دانشگاه آزاد 97، اطلاعات خود را در زمينه قوانين و نحوه انتخاب رشته تكميل نمايند. از اين رو پيشنهاد مي كنيم پس از مطالعه ي مقاله، انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد به دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزاد 97 مراجعه نماييد. زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد در دهه سوم مردادماه مي باشد.

زمان انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد 

همان طور كه مطلع هستيد با توجه به ادغام آزمون كنكور دانشگاه آزاد و سراسري، از مرحله انتخاب رشته راه دو دانشگاه از هم جدا مي شود و داوطلباني كه قصد انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد را دارند، در دهه سوم مردادماه با ورود به سايت اينترنتي azmoon.org اقدام به تكميل فرم انتخاب رشته مي نمايند. اما قبل از انتخاب رشته لازم است از نحوه چينش انتخاب ها و نحوه انتخاب رشته صحيح مطلع شويد. بنابراين در ادامه مقاله همراه ما باشيد.

داوطلبين مجاز شده به انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد مي بايست قبل از تكميل فرم ثبت نام ابتدا اقدام به خريد كارت اعتباريانتخاب رشته آزاد 97 كنند و بعد از واريز هزينه آن به حساب دانشگاه آزاد و فعال شدن سايت انتخاب رشته همان طور كه گفته شد، انتخاب رشته انجام خواهد شد.

نحوه بررسي انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد

در سال هاي قبل از 92 ، نحوه بررسي انتخاب رشته آزاد با سال هاي اخير متفاوت بود. به اين صورت كه انتخاب اول داوطلب مورد بررسي قرار مي گرفت و بعد انتخاب اول داوطلب بعدي ، از اين رو در صورتي كه در انتخاب اول رتبه قبولي كسب نمي شد، احتمال قبولي آن داوطلب در دانشگاه آزاد بسيار ضعيف بود.، اما در حال حاضر بررسي انتخاب ها از گزينه 1 آغاز مي شود و در صورت عدم كسب رتبه قبولي، انتخاب دوم داوطلب بررسي مي شود و در صورت عدم قبولي انتخاب سوم و …. به همين ترتيب تا انتخاب 20 ام بررسي مي شود و بعد سراغ داوطلب بعدي مي روند. بنابراين احتمال داوطلبان براي قبولي در دانشگاه آزاد افزايش پيدا كرده است. اما بهتر است انتخاب ها بر اساس اولويت بندي چيده شوند به اين دليل كه اگر در انتخاب اول رتبه قبولي كسب شود انتخاب هاي بعدي مورد توجه قرار نميگيرد.

براي اولويت بندي انتخاب رشته آزاد به نكات زير توجه كنيد:

 • علاقه مندي به رشته تحصيلي
 • انتخاب واحدهايي با سطح علمي بالاتر
 • توجه به بازار كار رشته و آينده شغلي
 • مسير رفت و آمد
 • استعداد و توانايي لازم جهت انتخاب رشته مورد نظر

بهتر است انتخاب هاي اوليه داوطلبان به صورت خوش بينانه درج شود و در انتخاب هاي بعدي به تراز كسب شده در آزمون و رتبه قبولي دانشگاه ها توجه شود.

پيش بيني رتبه قبولي تجربي در دانشگاه آزاد

يكي از سؤالات متداول داوطلبان، رتبه قبولي رشته هاي تجربي در دانشگاه آزاد مي باشد.

لازم است به اين نكته توجه كنيد كه رتبه هاي قبولي در دانشگاه هاي آزاد در تمامي رشته ها در سال هاي مختلف، متفاوت است و با توجه به تغييرات ظرفيت هاي ايجاد شده، سطح علمي داوطلبان، تمايلات داوطلبان در رشته هاي مختلف، همگي نوسان در رتبه قبولي دانشگاه آزاد مي شود. بنابراين پيش بيني رتبه قبولي تجربي در دانشگاه هاي آزاد به طور كاملاً دقيق صحيح نمي باشد.

به نكات زير توجه كنيد

 • در انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد سهميه بومي وجود ندارد.
 • با توجه به تعداد كم انتخاب ها، حساسيت اين چيدمان انتخاب رشته بيشتر خواهد بود.
 • در انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد، سهميه بسيج فعال تأثيرگذار است.
 • تراز كسب شده در هر زيرگروه را هنگام انتخاب رشته و اولويت بندي در نظر داشته باشيد.

 تراز هاي قابل قبول دانشگاه آزاد

 

 

رشته واحد تراز آخرين نفر قبولي
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد تبريز 9864
پزشكي – دكتري عمومي  واحد پزشكي تهران 9755
پزشكي – دكتري عمومي  واحد تبريز 9704
پزشكي – دكتري عمومي  واحد ساري 9686
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد دندانپزشكي تهران 9663
پزشكي – دكتري عمومي  واحد مشهد 9652
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد شيراز 9639
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد اصفهان(خوراسگان) 9632
پزشكي – دكتري عمومي  واحد نجف آباد 9613
پزشكي – دكتري عمومي  واحد اردبيل 9576
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد بروجرد 9575
پزشكي – دكتري عمومي  واحد يزد 9553
پزشكي – دكتري عمومي  واحد قم 9543
پزشكي – دكتري عمومي  واحد شاهرود 9539
پزشكي – دكتري عمومي  واحد كرمان 9514
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد دندانپزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 9507
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد اصفهان(خوراسگان)-ظرفيت مازاد خودگردان 9473
پزشكي – دكتري عمومي  واحد تبريز-ظرفيت مازاد خودگردان 9468
پزشكي – دكتري عمومي  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 9464
پزشكي – دكتري عمومي  واحد نجف آباد-ظرفيت مازاد خودگردان 9452
پزشكي – دكتري عمومي  واحد يزد-ظرفيت مازاد خودگردان 9429
پزشكي – دكتري عمومي  واحد ساري-ظرفيت مازاد خودگردان 9428
پزشكي – دكتري عمومي  واحد مشهد-ظرفيت مازاد خودگردان 9426
پزشكي – دكتري عمومي  واحد اردبيل-ظرفيت مازاد خودگردان 9425
پزشكي – دكتري عمومي  واحد قم-ظرفيت مازاد خودگردان 9418
پزشكي – دكتري عمومي  واحد شاهرود-ظرفيت مازاد خودگردان 9397
پزشكي – دكتري عمومي  واحد كرمان-ظرفيت مازاد خودگردان 9376
دندانپزشكي – دكتري عمومي  واحد دندانپزشكي تهران-پرديس خودگردان كيش 9257
داروسازي – دكتري عمومي  واحد علوم داروئي 9249
پزشكي – دكتري عمومي  واحد پزشكي تهران-پرديس خودگردان كيش 9210
داروسازي – دكتري عمومي  واحد آيت ا… آملي 9188
داروسازي – دكتري عمومي  واحد دامغان 9178
داروسازي – دكتري عمومي  واحد علوم داروئي-ظرفيت مازاد خودگردان 9110
داروسازي – دكتري عمومي  واحد آيت ا… آملي-ظرفيت مازاد خودگردان 9106
داروسازي – دكتري عمومي  واحد دامغان-ظرفيت مازاد خودگردان 9085
علوم تغذيه  واحد علوم و تحقيقات 8720
علوم تغذيه  واحد علوم و تحقيقات-ظرفيت مازاد خودگردان 8653
علوم آزمايشگاهي  واحد پزشكي تهران 8527
علوم آزمايشگاهي  واحد مشهد 8320
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد كرج 8255
پرستاري  واحد كرمانشاه 8155
اتاق عمل  واحد پزشكي تهران 8129
علوم آزمايشگاهي  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 8120
هوشبري  واحد پزشكي تهران 8113
علوم تغذيه  واحد مرند 8058
علوم آزمايشگاهي  واحد مشهد ظرفيت مازاد خودگردان 8043
پرستاري  واحد گرگان 7987
علوم تغذيه  واحد سروستان 7978
پرستاري  واحد پزشكي تهران 7897
علوم آزمايشگاهي  واحد قم 7878
مامايي  واحد پزشكي تهران 7843
علوم آزمايشگاهي  واحد ساري 7840
پرستاري  واحد كرج 7839
پرستاري  واحد رشت 7819
علوم آزمايشگاهي  واحد قم ظرفيت مازاد خودگردان 7818
پرستاري  واحد سنندج 7813
پرستاري  واحد قم 7790
پرستاري  واحد ساري 7778
پرستاري  واحد اهواز 7762
پرستاري  واحد تبريز 7762
هوشبري  واحد تبريز 7756
پرستاري  واحداصفهان(خوراسگان) 7753
پرستاري  واحد مشهد 7751
اتاق عمل  واحد تبريز 7735
پرستاري  واحد كرمانشاه ظرفيت مازاد خودگردان 7733
پرستاري  واحد ارسنجان 7732
پرستاري  واحد كاشان 7727
علوم آزمايشگاهي  واحد كازرون 7725
مامايي  واحد كرج 7722
 پرستاري  واحد گچساران 7713
پرستاري  واحد اردبيل 7709
پرستاري  واحد ورامين 7703
پرستاري  واحد اروميه 7699
پرستاري  واحدلاهيجان 7697
پرستاري  واحد همدان 7694
پرستاري  واحد نجف آباد 7676
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد تبريز 7659
 دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد گرمسار 7653
پرستاري  واحد اراك 7650
اتاق عمل  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 7649
علوم آزمايشگاهي  واحد اراك 7642
مامايي  واحد اصفهان(خوراسگان) 7642
علوم آزمايشگاهي  واحد بابل 7633
هوشبري  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 7633
پرستاري  واحد زنجان 7616
علوم آزمايشگاهي  واحد چالوس 7611
اتاق عمل  واحد مشهد 7596
علوم آزمايشگاهي  واحد كرمانشاه 7596
پرستاري  واحد يزد 7595
پرستاري  واحد ساوه 7591
پرستاري  واحد مراغه 7590
پرستاري  واحد خرم آباد 7583
پرستاري  واحد خوي 7583
پرستاري  واحد چالوس 7579
اتاق عمل  واحد اروميه 7578
مامايي  واحد قم 7555
هوشبري  واحد مشهد 7550
مامايي  واحد ورامين 7548
پرستاري  واحد بهبهان 7546
پرستاري  واحد نيشابور 7544
علوم آزمايشگاهي  واحد لاهيجان 7540
پرستاري  واحد بروجرد 7536
پرستاري  واحد تنكابن 7533
زيست شناسي سلولي و مولكولي ژنتيك  واحد پزشكي تهران 7526
علوم آزمايشگاهي  واحد گرگان 7504
مامايي  واحد نجف آباد 7496
علوم آزمايشگاهي  واحد اردبيل 7482
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد شهركرد 7481
مامايي  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 7480
پرستاري  واحد ميبد 7473
پرستاري  واحد سنندج ظرفيت مازاد خودگردان 7471
علوم آزمايشگاهي  واحد شاهرود 7469
پرستاري  واحد بندرعباس 7466
پرستاري  واحد دزفول 7454
پرستاري  واحد همدان-ظرفيت مازاد خودگردان 7451
علوم آزمايشگاهي  واحد تبريز-ظرفيت مازاد خودگردان 7448
پرستاري  واحد فلاورجان 7443
علوم آزمايشگاهي  واحد مرند 7442
پرستاري  واحد دورود 7436
پرستاري  واحد مشهد-ظرفيت مازاد خودگردان 7422
پرستاري  واحد آبادان 7390
پرستاري  واحد سبزوار 7375
شيمي – شيمي دارويي  واحد علوم داروئي 7374
علوم آزمايشگاهي  واحد بروجرد 7344
پرستاري  واحد مسجدسليمان 7336
علوم آزمايشگاهي  واحد كرمانشاه-ظرفيت مازاد خودگردان 7326
پرستاري  واحد نجف آباد-ظرفيت مازاد خودگردان 7325
علوم آزمايشگاهي  واحد شاهرود-ظرفيت مازاد خودگردان 7316
مامايي  واحد سنندج 7315
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد اروميه 7314
مامايي  واحد اراك 7307
هوشبري  واحد علي آبادكتول 7307
مامايي  واحد فلاورجان 7300
پرستاري  واحد رشت-ظرفيت مازاد خودگردان 7296
هوشبري  واحد مشهد-ظرفيت مازاد خودگردان 7292
پرستاري  واحد پزشكي تهران-ظرفيت مازاد خودگردان 7281
پرستاري  واحد فيروزآباد-ظرفيت مازاد خودگردان 7279
مامايي  واحد جهرم 7275
مامايي  واحد اردبيل 7258
پرستاري  واحد كرمان 7255
پرستاري  واحد كرج-ظرفيت مازاد خودگردان 7252
اتاق عمل  واحد مشهد-ظرفيت مازاد خودگردان 7243
مامايي  واحد رشت 7243
مامايي  واحد نيشابور 7239
علوم آزمايشگاهي  واحد مرند-ظرفيت مازاد خودگردان 7232
مامايي  واحد تويسركان 7230
هوشبري  واحد شاهرود-ظرفيت مازاد خودگردان 7227
علوم آزمايشگاهي  واحد اراك-ظرفيت مازاد خودگردان 7226
پرستاري  واحد اراك-ظرفيت مازاد خودگردان 7224
پرستاري  واحد فردوس 7223
علوم آزمايشگاهي  واحد ساري-ظرفيت مازاد خودگردان 7221
پرستاري  واحد قاينات 7207
پرستاري  واحد زاهدان 7195
مامايي  واحد كرمان 7190
پرستاري  واحد ساري-ظرفيت مازاد خودگردان 7183
پرستاري  واحد سيرجان 7182
پرستاري  واحد ارسنجان-ظرفيت مازاد خودگردان 7176
پرستاري  واحد شهربابك 7165
پرستاري  واحد بابل-ظرفيت مازاد خودگردان 7157
پرستاري  واحد ورامين-ظرفيت مازاد خودگردان 7157
مامايي  واحد كرج-ظرفيت مازاد خودگردان 7157
علوم آزمايشگاهي  واحد اليگودرز 7144
مامايي  واحد چالوس 7144
پرستاري  واحد لاهيجان-ظرفيت مازاد خودگردان 7140
پرستاري  واحد زنجان-ظرفيت مازاد خودگردان 7131
پرستاري  واحدكاشان-ظرفيت مازاد خودگردان 7120
علوم آزمايشگاهي  واحد بابل-ظرفيت مازاد خودگردان 7109
مامايي  واحد تنكابن 7109
مامايي  واحد استهبان 7107
مامايي  واحد بناب 7104
پرستاري  واحد قم-ظرفيت مازاد خودگردان 7102
پرستاري  واحد چالوس-ظرفيت مازاد خودگردان 7088
پرستاري  واحد تنكابن-ظرفيت مازاد خودگردان 7083
مامايي  واحد ورامين-ظرفيت مازاد خودگردان 7079
علوم آزمايشگاهي  واحد چالوس-ظرفيت مازاد خودگردان 7065
پرستاري  واحد نيشابور-ظرفيت مازاد خودگردان 7062
پرستاري  واحد كرمان-ظرفيت مازاد خودگردان 7060
پرستاري  واحد ساوه-ظرفيت مازاد خودگردان 7056
علوم آزمايشگاهي  واحد گرگان-ظرفيت مازاد خودگردان 7031
علوم آزمايشگاهي  واحد زاهدان 7030
پرستاري  واحد دهاقان-ظرفيت مازاد خودگردان 7016
مامايي  واحد گناباد 7002
مامايي  واحد قم-ظرفيت مازاد خودگردان 7000
مامايي  واحد لارستان 6999
مامايي  واحد تويسركان-ظرفيت مازاد خودگردان 6991
پرستاري  واحد خرم آباد-ظرفيت مازاد خودگردان 6959
مامايي  واحد سنندج-ظرفيت مازاد خودگردان 6955
پرستاري  واحد اردبيل-ظرفيت مازاد خودگردان 6951
زيست شناسي سلولي و مولكولي ژنتيك  واحد تهران شمال 6909
مامايي  واحد بناب-ظرفيت مازاد خودگردان 6908
پرستاري  واحد بندرعباس-ظرفيت مازاد خودگردان 6886
پرستاري  واحد آبادان-ظرفيت مازاد خودگردان 6883
مامايي  واحد زاهدان 6877
مامايي  واحد خلخال 6859
پرستاري  واحد بروجرد-ظرفيت مازاد خودگردان 6855
پرستاري  واحد دورود-ظرفيت مازاد خودگردان 6838
پرستاري  واحد شهربابك-ظرفيت مازاد خودگردان 6820
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد شوشتر 6815
پرستاري  واحد علي آبادكتول-ظرفيت مازاد خودگردان 6791
مامايي  واحد چالوس-ظرفيت مازاد خودگردان 6772
پرستاري  واحد سيرجان-ظرفيت مازاد خودگردان 6771
علوم آزمايشگاهي  واحد زاهدان-ظرفيت مازاد خودگردان 6771
مامايي  واحد سمنان-ظرفيت مازاد خودگردان 6760
مامايي  واحد ارسنجان-ظرفيت مازاد خودگردان 6759
علوم آزمايشگاهي  واحد بروجرد-ظرفيت مازاد خودگردان 6748
مامايي  واحد شهركرد-ظرفيت مازاد خودگردان 6729
مامايي  واحد كرمان-ظرفيت مازاد خودگردان 6726
مامايي  واحد فلاورجان-ظرفيت مازاد خودگردان 6719
پرستاري  واحد سبزوار-ظرفيت مازاد خودگردان 6707
پرستاري  واحد زاهدان-ظرفيت مازاد خودگردان 6687
مامايي  واحد لارستان-ظرفيت مازاد خودگردان 6669
زيست شناسي سلولي و مولكولي-ميكروبيولوژي  واحد پزشكي تهران 6667
مامايي  واحد گچساران-ظرفيت مازاد خودگردان 6665
مامايي  واحد تنكابن-ظرفيت مازاد خودگردان 6662
دامپزشكي – دكتري حرفه اي  واحد شبستر 6610
مامايي  واحد مهاباد-ظرفيت مازاد خودگردان 6595
مامايي  واحد زاهدان-ظرفيت مازاد خودگردان 6573
مامايي  واحد گناباد-ظرفيت مازاد خودگردان 6529
مامايي  واحد استهبان-ظرفيت مازاد خودگردان 6509
مامايي  واحد بجنورد-ظرفيت مازاد خودگردان 6509
مامايي  واحد مسجدسليمان-ظرفيت مازاد خودگردان 6488
 بهداشت عمومي  واحد كرمانشاه 6446
علوم و مهندسي صنايع غذايي  واحد علوم و تحقيقات 6277
بهداشت عمومي  واحد اراك 6071
زيست شناسي سلولي و مولكولي-ميكروبيولوژي  واحد علوم داروئي 5791
مهندسي بهداشت محيط  واحد فيروزآباد 5753
بهداشت عمومي  واحد اراك-ظرفيت مازاد خودگردان 5595
مهندسي بهداشت محيط  واحد سبزوار 5519
بهداشت خانواده – كارداني  واحد سبزوار 5441
زيست شناسي سلولي و مولكولي- بيوشيمي  واحد پزشكي تهران 5350
علوم و مهندسي صنايع غذايي  واحد تهران شمال 5234
علوم و مهندسي صنايع غذايي  واحد تهران مركزي 5079
زيست شناسي سلولي و مولكولي ژنتيك  واحد ورامين 5058
شيمي- كاربردي  واحد تهران مركزي 4463
زيست شناسي سلولي و مولكولي-ميكروبيولوژي  واحد اسلامشهر 4308

 

در نهايت پس از بررسي انتخاب رشته تجربي دانشگاه آزاد 97 ، پيشنهاد مي كنيم سري هم به مقاله كارنامه كنكور 97 بزنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۱۳:۵۲

به جرأت مي‌توان گفت كه انتخاب رشته كنكور از مهم‌ترين قدم‌ها در پروسه ورود به دانشگاه‌ها است. زيرا تنها با يك انتخاب اشتباه مي‌توان زحمات و تلاش‌هاي چندين ساله خود را به باد داد.

اهميت اين موضوع از تأثير زياد انتخاب رشته در تمام زندگي آينده و شغلي فرد نشأت مي‌گيرد. بنابراين، شما داوطلبان گرامي با تحقيق و پژوهش، شناخت علايق فردي خود و سنجش و ارزيابي توانايي‌ها و شرايط فردي مي‌توانيد بهترين انتخاب را در اين زمينه داشته باشيد.

همان‌طور كه مي‌دانيد، فرآيند انتخاب رشته از حدود يك ماه پس از برگزار شدن آزمون سراسري آغاز شده و دانش‌آموزان در طول دوره‌اي چند روزه با توجه به رتبه و نمره كل خود در كنكور به گزينش رشته‌هاي دانشگاهي مي‌پردازند.

در اين نوشته، به بيان اصول و نحوه انتخاب رشته كنكور 97 و مشاوره انتخاب رشته براي شما داوطلبان عزيز پرداختيم. هر دانش‌آموز با مطالعه اين مطلب مفيد كليه اطلاعات لازم را در مورد اصول و نحوه انتخاب رشته كنكور 97 و مشاوره انتخاب رشته به دست مي‌آورد.

ابزارهاي مورد نياز در زمان انتخاب رشته كنكور سراسري 97

براي مشاوره انتخاب رشته كنكور اولين ابزار مورد نياز در زمان گزينش رشته‌هاي دانشگاهي كارنامه دانش‌آموز بوده كه به وضوح نشان‌دهنده شانس قبولي وي در دانشگاه‌هاي مختلف كشور با توجه به رتبه و نمره كل وي است. دوم دفترچه شماره 2 يا همان دفترچه راهنماي انتخاب رشته بوده كه در آن كليه اطلاعات مورد نياز داوطلب از جمله نوع رشته‌ها و ظرفيت دانشگاه‌ها براي هر رشته را مشاهده مي‌نماييد.

نكته بسيار مورد توجه اين‌كه داوطلبان گرامي بايد پيش از انتخاب رشته توضيحات و قوانين ذكر شده در اين دفترچه را حتماٌ مطالعه بفرمايند. سومين ابزار، اطلاع هر داوطلب از فاصله شهر مورد نظر وي براي ادامه تحصيل با شهر محل زندگي، وجود يا عدم وجود خوابگاه و جايگاه و رتبه علمي دانشگاه انتخابي است.

اما چهارمين و يكي از مهم‌ترين ابزارهاي مورد نياز براي انتخاب رشته پشتيباني و حمايت والدين از داوطلب بوده كه نقشي اساسي در تصميم‌گيري درست و ايجاد آرامش روحي در وي دارد. مورد بعدي، مراجعه به مشاور تحصيلي و بهره‌مندي از كمك‌هاي وي بوده كه مي‌تواند مسير درست را به هر داوطلب نشان دهد.

نكات مورد توجه پيش از انتخاب رشته كنكور سراسري

سهميه ايثارگران

مطابق دفترچه راهنماي انتخاب رشته كنكور سراسري، جانبازان ( جانبازان 25 درصد)، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان رزمندگان عزيز كه حداقل 6 ماه در جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل حضور داشته‌اند و همچنين آزادگان داراي سهميه ايثارگران هستند.

اما توجه داشته باشيد كه افراد مشمول در اين طرح براي پذيرفته شدن در هر رشته و دانشگاهي ابتدا بايد 80 درصد از نمره آخرين داوطلب پذيرفته شده در اين رشته و دانشگاه را كسب نمايد. البته تا سال‌هاي گذشته اين مقدار 70 درصد بوده و در كنكور سراسري 97 به 80 درصد افزايش يافت.

اثر مثبت نمره‌هاي سال يازدهم و دوازدهم تحصيلي در زمان انتخاب رشته

بايد بگوييم كه نمرات دروس سال دوازدهم و يازدهم تحصيلي داراي تأثير 5 درصد و نمره‌‌هاي مقطع يازدهم تأثير 25 درصدي در كنكور سراسري دانشگاه‌ها دارند. نكته مورد توجه اين‌كه، اين ضرايب مختص دانش‌آموزاني است كه از سال تحصيلي 91-90 مؤفق به اخذ مدرك ديپلم متوسطه شده‌اند.

گزينش دانشجو مطابق با طرح بومي گزيني، كد رشته هاي كشوري، منطقه اي و استاني در زمان انتخاب رشته

نوع گزينش هر كدام از كد رشته‌هاي موجود در دفترچه راهنماي انتخاب رشته از نكاتي است كه همواره بايد مورد توجه داوطلبان كنكور سراسري قرار بگيرد. بايد بگوييم كه گزينش دانشجويان در دانشگاه‌هاي سراسر كشور مطابق شرايط استاني، منطقه‌اي و يا بومي گزيني با يكديگر متفاوت است.

رشته‌هاي دوره‌هاي نوبت دوم يا شبانه در دفترچه راهنماي انتخاب رشته

متقاضيان تحصيل در دوره‌هاي شبانه دانشگاه‌ها موظف به پرداخت شهريه‌هاي متغير و ثابت بوده كه مقدار مشخصي براي هر واحد درسي در نظر گرفته شده است. بايد بدانيد كه محل تحصيل دانشجويان اين دوره با افراد پذيرفته شده در دوره هاي روزانه دانشگاه يكسان بوده و عنوان شبانه در مدارك تحصيلي آن‌ها قيد نمي‌شود. علاوه بر اين‌ها، چون دانشجويان اين دوره هزينه تحصيل خود را به دانشگاه پرداخت كرده‌اند احتياجي به پرداخت مبلغي براي آزاد كردن مدرك تحصيلي خود ندارند.

كد رشته‌ دفترچه كارشناسي بدون كنكور سراسري دوره‌ هاي روزانه 97

در اين دوره تحصيلي، نيازي به پرداخت شهريه ثابت و متغير نيست. علاوه بر اين، اقامت دانشجويان در خوابگاه‌هاي دانشجويي مخصوص هر دانشگاه نيز تنها با پرداخت مبلغي اندك در هر ترم تحصيلي ميسر است. اما دانشجويان پس از فراغت از تحصيل و در صورت تصميم به مهاجرت به خارج از كشور بايد مبلغي را براي آزاد كردن مدرك دانشگاهي خود پرداخت كنند.

ديگر نكات مهم در رابطه با دفترچه راهنماي انتخاب رشته

از ديگر موارد موجود در دفترچه انتخاب رشته مي‌توان به وجود كد رشته‌هاي پرديس خودگردان، ‌رشته‌هاي مجازي دانشگاه‌ها، كد رشته‌هاي همراه با سهميه مناطق محروم، كد رشته‌هاي مخصوص دانشگاه‌هاي فرهنگيان، غيرانتفاعي و پيام نور اشاره كرد. بايد بگوييم كه هر كدام از داوطلبان گرامي مي‌توانند با توجه به علايق شخصي، شرايط خانوادگي و روحيات فردي خود يكي از اين دانشگاه‌ها و رشته‌ها را براي تحصيل انتخاب نمايند.

در اين مقاله، به مشاوره انتخاب رشته كنكور 97 براي شما دوستان پرداختيم و ميتوانيد براي مشاوره انتخاب رشته با ما تماس بگيريد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۰:۳۹

سريال ستايش 3 با بازي نرگس محمدي به تلويزيون مي آيد. اين خبري است كه شايد براي مخاطبان پر و پا قرص اين سريال خوشحال كننده باشد. سريال ستايش از جمله سريال هاي محبوب تلويزيون است كه كار آن به فصل دوم و سوم هم كشيده شده است. 

 اكنون پيش توليد سريال ستايش 3 آغاز شده است.

سريال ستايش 3 درست از فرداي روزي شروع مي شود كه فصل 2 پايان يافته و قصه ي آن زنجير وار به فصل دوم اين سريال وصل شده است.

نرگس محمدي بار ديگر به عنوان نقش اصلي و  محوري در كنار بازيگران شاخص ديگر در سريال ستايش 3 به گارگرداني سعيد سلطاني ايفاي نقش مي كند.

نويسنده :idanito
تاريخ: ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۲:۱۷

مهسا باقري بازيگر جديد سينما و تلويزيون ايران در آذرماه ۶۸ متولد شده است. يكي از ويژگي‌هاي سابقه كاري مهساب باقري آن هست كه در هز چهار حوزه تلويزيون، نمايش خانگي، سينما و تئاتر حضور داشته و بازي‌هاي مهمي را به نمايش گذاشته است. او در تلويزيون با سريال علي‌البدل كار خود را آغاز كرد. بازي در سريال علي البدل يك تجربه همكاري فوق‌العاده براي مهسا باقري بود زيرا در كنار بزرگان بازيگري ايران مانند مهدي هاشمي، مهدي فخيم‌زاد، گوهر خيرانديش، محسن تنابنده و احمد مهران‌فر بازي كرده است؛ مهسا باقري توانست سطح بازيگري خود را بعد از بازي در سريال علي الدل ارتقا بخشد.

مهسا باقري در سريال پربازيگر آسپرين نيز ايفاي نقش كرده بود و تقريبا همزمان با نمايش سريال علي البدل، سريال آوانگارد آسپرين نيز با حال و هوايي جديد وارد بازار نمايش خانگي شد. سريال آسپرين سطح جديدي از بازيگري را به روي مهسا باقري باز كرد. خيلي از طرفداران مهسا باقري هنوز او را با نقش سوگل در سريال آسپرين مي‌شناسند.

مهسا باقري با بازي در فيلم سينمايي لاتاري به سينما وارد شد. نقطه عطف بازيگري مهسا باقري بازي در فيلم سينمايي لاتاري بود. فيلم لاتاري با موفقيت‌هايي كه در اكران و جريان‌سازي فرهنگي داشت از ديگر آثار مهسا باقري  شهرت بيشتري يافت. مهسا باقري بازيگر فيلم لاتاري، در اكران‌هاي خصوصي اين فيلم حضوري متفاوت داشت و در ميان هنرمندان و عموم مردم شناخته‌تر شد. 

مهسا باقري با بازي در فيلم لابيرنت به دنياي سينما سلامي دوباره كرد. بايد بگوييم بازيگري در فيلم لابيرنت براي مهسا باقري يك افتخار بزرگ محسوب مي‌شود، چرا كه با همكاري در كنار سوپراستار سينماي ايران يعني شهاب حسيني و ديگر بازيگراني باتجربه‌اي مانند ساره بيات و پژمان جمشيدي، توانست سطح بازيگري مهسا باقري را ارتقا ببخشد.

مهسا باقري در تئاتر نيز تجربه داشته است، مهمترين تئاترهاي مهسا باقري، كابوس هاي جامه دار از زندگي و خاطرات است.

نويسنده :idanito
تاريخ: ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۱۱:۰۰

سانيا سالاري بازيگر نوظهور سريال‌هاي تلويزيوني ايران است. در واقع سال ۹۷ شايد سكوي پرتاب بازيگر سانيا سالاري در عرصه سينما و تلويزيون بوده است. او در اين سال با بازي در دو سريال خيلي مهم و جذاب تلويزيون، خود را به مردم معرفي كرد. سانيا سالاري بازيگر سريال پاهاي بي قرار به كارگرداني منوچهر هادي و بازيگر ستايش ۳ به كارگرداني سعيد سلطاني است. سانيا سالاري در سريال پاهاي بي قرار نقش ارغوان را به عهده داشت، نقشي كليدي كه بازي خود توانست اين نقش را ميان مردم مطرح كند.

زندگي حرفه‌اي سانيا سالاري را بايد مديون اعتماد منوچهر هادي براي بازي در سريال پاهاي بي قرار بدانيم. سانيا سالاري در مورد همكاري خود با منوچهر هادي در سريال پاهاي بي قرار گفت: «چه چيزها كه از شما آموختم جناب هادي عزيز، جز انسانيت و مهرباني، صبوري و بزرگواري از شما نديدم. سپاسگزارم به خاطر اعتمادي كه به من كرديد و هر لحظه خداوند را شاكرم كه در كنارتان بودم. تا هميشه قدردان و منت دار شما خواهم بود. سلامت باشيد.»

سانيا سالاري علاوه بر بازي در سريال پاهاي بي قرار در فصل سوم سريال ستايش نيز بازي كرده است. سريال ستايش ۳ نيز براي مخاطبان قديمي اين سريال مهم و خاطره انگيز است و سانيا سالاري نيز در اين پروژه مهم نقشي جذاب برعهده داشته است. 

البته سانيا سالاري پيش از بازي در سريال پاهاي بي قرار و سريال ستايش ۳، در عرصه تئاتر موفقيت‌هاي چشم‌گيري داشته است. او كارهاي درخشاني در كارنامه بازيگري تئاتر در كارنامه دارد. در سال‌هاي اخير در تئاترهاي «ليلا... و جند مسافر»، «نام تمام مادران» و «ترانه‌هاي قديمي؛ پيكان جوانان» بازي كرده است. او از شاگردان محمد رحمانيان استاد بزرگ نمايش‌نامه‌نويسي، كارگرداني و تئاتر است و در طول سال‌هاي گذشته بازيگري و سبك كاري خود را مديون درس‌هاي رحمانيان است.

سانيا سالاري پيش از اين در سينما نيز حضور داشته است و در سال ۸۹ در فيلم سينمايي ملاقات به كارگرداني عباس رافعي نيز حضوري كوتاه داشته است. گرچه اين فيلم اكران موفقي نداشت اما تجربه خوبي براي سانيا سالاري بود، مخصوصا همكاري با باتجربه‌هايي همچون محمد مهدي فقيه، ستاره اسكندي و احمد مهران فر ، سطح بازيگري سانيا سالاري را ارتقا بخشيد.

ساينا سالاري از بازيگران جوياي نام است و آينده‌ي درخشاني در عرصه بازيگري سينما و تلويزيون دارد. مخصوصا كه با حضور در تلويزيون و بازي در سريال‌هاي پاهاي بي‌قرار و سريال ستايش ۳ او را پخته‌تر كرده است.

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۰۲:۲۸

گروه علوم انساني نيز همانند گروه علوم تجربي كه اكثر متقاضيان ورود به آن، خواهان دكتر شدن هستند، به دليل رشته هاي حقوق، حسابداري و روانشناسي طرفداران خاص خود را دارد.

 


جهت اطلاع از انتخاب رشته كنكور انساني مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با 9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد

 

اهميت انتخاب رشته انساني زماني مشخص مي شود كه رتبه اي كسب نكرده ايم تا بتوانيم با اولين انتخاب در دانشگاه و رشته ي موردنظرمان قبول شويم. البته انتخاب رشته كه به خودي خود كار سختي نيست. اين انتخاب رشته انساني اصولياست كه نياز به تخصص در اين زمينه داريد.

بياييد با اين سؤال آغاز كنيم كه اصلاً:

1- چه كساني مي توانند انتخاب رشته كنند؟

آيا همه ي كساني كه در كنكور شركت كرده اند، مي توانند انتخاب رشته نمايند؟ در واقع خير! تنها كساني مجاز به انتخاب رشته هستند كه در كارنامه اوليه منتشر شده توسط سازمان سنجش، مجاز به انتخاب رشته شده باشند.

2- چه زماني مي توانيم انتخاب رشته نماييم؟ زمانبندي اعلام نتايج چگونه است؟

معمولاً سازمان سنجش در نيمه ي دوم مردادماه اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته هاي تحصيلي داراي شرايط خاص را اعلام مي نمايد و به فاصله ي چند روز ، داوطلبان مي توانند از طريق سايت سازمان سنجش به صورت اينترنتي ، انتخاب رشته انساني نمايند.

نتايج نهايي آزمون در هفته ي آخر شهريورماه اعلام مي شود. كارنامه نهايي آزمون سراسري در هفته ي اول مهرماه بر روي سايت سازمان سنجش استقرار مي يابد.

3- به چه نكاتي در انتخاب رشته بايستي دقت كنيم؟

ضريب دروس:

اگر مي خواهيد در رشته اي خاص قبول شويد، بايستي دروسي كه در آن رشته ضريب بالايي دارند را بشناسيد. مثلاً براي قبولي در رشته ي ادبيات بايستي به رتبه  در زير گروهي توجه كنيد كه ادبيات در آن ضريب بالاتري دارد.

تقسيم بندي مكاني رشته ها:

رشته ها را مي توان در 4 گروه (كشوري، قطبي، ناحيه اي و استاني) طبقه بندي كرد. منظور از گروه كشوري اين است كه در اين رشته ها، پذيرش فقط بر اساس نمره و رتبه كشوري صورت مي گيرد. در رشته هاي قطبي، انتخاب رشته انساني از رشته هاي چند ناحيه مجاور محل سكونت شانس قبولي را افزايش مي دهد. در رشته هاي ناحيه اي، انتخاب رشته از رشته هاي چند استان مجاور هم محل سكونت، احتمال قبولي را به ميزان 70-60 درصد افزايش مي دهد. در انتخاب رشته از استان محل تحصيل (رشته ي استاني) ، شانس قبولي بسيار زياد است.

رتبه در زير گروه كشوري:

در انتخاب رشته هاي كشوري، رتبه كشوري و در انتخاب ساير رشته ها، رتبه در زير گروه اهميت دارد.

بدانيد و آگاه باشيد كه انتخاب رشته اصولي، نوعي تخصص است

4- دسته بندي بومي كشور چگونه است؟

9 ناحيه ي بومي وجود دارد كه عبارتند از:

ناحيه 1: البرز، تهران، زنجان، سمنان، قزوين، قم و مركزي

ناحيه 2: آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي و اردبيل

ناحيه 3: اصفهان، چهار محال و بختياري و يزد

ناحيه 4: سيستان و بلوچستان و كرمان

ناحيه 5: بوشهر، فارس، كهگيلويه و بوير احمد و هرمزگان

ناحيه 6: كردستان، كرمانشاه و همدان

ناحيه 7: ايلام، خوزستان و لرستان

ناحيه 8: خراسان رضوي، خراسان شمالي و خراسان جنوبي

ناحيه 9: گلستان، گيلان و مازندران

5- دسته بندي قطبي كشور، چگونه است؟

قطب 1: البرز، تهران، زنجان، سمنان، قزوين، قم، گلستان، گيلان، مازندران و مركزي

قطب 2: خراسان جنوبي، خراسان رضوي، خراسان شمالي، سيستان و بلوچستان و كرمان

قطب 3: آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل، كردستان، كرمانشاه و همدان

قطب 4: اصفهان، ايلام، چهار محال و بختياري، خوزستان، لرستان و يزد

قطب 5: بوشهر، فارس، كهگيلويه و بوير احمد و هرمزگان

6- نحوه ي گزينش رشته هاي تحصيلي دوره هاي مختلف چگونه است؟

رديف نوع دانشگاه نحوه گزينش
1 روزانه استاني، ناحيه اي ، قطبي و كشوري
2 شبانه بومي استاني
3 غير دولتي و غير انتفاعي بومي ناحيه اي
4 نيمه حضوري بومي استاني
5 مجازي كشوري
6 پرديس خودگردان، مازاد و مشترك كشوري
7 پيام نور 70% بومي شهرستان – 30% بومي شهرستان هاي تحت پوشش

 

7- سنجش كشوري در رشته هاي علوم انساني

در رشته علوم انساني رشته هاي زير به صورت كشوري براي انتخاب رشته انساني مورد سنجش قرار مي گيرند:

رشته زير گروه رشته زيرگروه
روانشناسي 5 مديريت بازاريابي 3
مديريت و بازرگاني دريايي 3 آموزش تربيت بدني 5
مديريت امور بانكي 3 راهنمايي و مشاوره 5
مديريت بيمه 3 رشد و پرورش كودكان پيش دبستاني 5
مديريت بيمه اكو 3 روابط عمومي 3
مديريت جهانگردي 3 روزنامه نگاري 2
مديريت هتلداري 3 زبان و ادبيات كردي 1
مديريت مالي 3 علوم ارتباطات اجتماعي 2
فلسفه 1 علوم انتظامي 4
ادبيات داستاني 1 علوم تربيتي 5
اديان و مذاهب 1 علوم قضايي 1
باستان شناسي 4 مددكاري اجتماعي 5
تاريخ اسلام 4 مطالعات ارتباطي و فن آوري ارتباطات 3
علوم ورزشي 5 مطالعات خانواده 5
تربيت مربي عقيدتي سياسي 1 معارف اسلامي 1
فقه و حقوق مذاهب اسلامي – فقه و حقوق حنفي 1 كارداني باستان شناسي 4
فقه و حقوق مذاهب اسلامي – فقه و حقوق شافعي 1 مديريت فرهنگي هنري 3
فلسفه و عرفان اسلامي 1 الهيات و معارف اسلامي – اديان و عرفان 1
فلسفه و حكمت اسلامي 1 فقه و حقوق مذاهب اسلامي – فقه و حقوق امامي 1
مديريت كسب و كارهاي كوچك 3 زبان شناسي 4
جغرافيا و برنامه ريزي شهري 4 فقه و حقوق اسلامي 1
علوم قرآني – تفسير قرآن مجيد 1 معارف قرآن مجيد 1
علوم قرآني – تربيت معلم قرآن مجيد 1 آب و هواشناسي 4
علوم قرآن و حديث 1 سنجش از دور و سيستم اطلاعات جغرافيايي 4
علوم حديث 1 جغرافياي سياسي 4
علوم قرآني، فنون قرائت، تلاوت و كتابت قرآن مجيد 1 علوم و معارف قرآن 1
الهيات و معارف اسلامي – علوم قرآن و حديث 1 معارف قرآن كريم 1
الهيات و معارف اسلامي – فلسفه و كلام اسلامي 1 شيعه شناسي 1
الهيات و معارف اسلامي – فلسفه و حكمت اسلامي 1 مربيگري ورزشي 5
الهيات و معارف اسلامي – تاريخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامي 1 اقتصاد اسلامي 3
الهيات و معارف اسلامي – فقه شافعي 1 كارداني حقوق قضايي علوم ثبتي 1
معارف اسلامي و علوم تربيتي 1 ضد تروريسم 2
مترجمي زبان عربي 1 ژئومورفولوژي 4
ايران شناسي 1 فقه و حقوق شافعي 1
امنيت نرم 2 امنيت بين الملل 2
مديريت 3 امنيت اقتصادي 3
فناوري اطلاعات و ارتباطات 3 امنيت اطلاعات 2
علوم فني امنيت 2 حفاظت اطلاعات 2
پژوهشگري امنيت 2    

 


جهت اطلاع از انتخاب رشته كنكور انساني مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با 9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد

 

8- سنجش قطبي در رشته هاي علوم انساني

در رشته ي علوم انساني رشته هاي زير به صورت قطبي براي انتخاب رشته كنكور انساني مورد سنجش قرار مي گيرند:

رديف نام رشته زير گروه
1 مديريت دولتي 3
2 مديريت صنعتي 3
3 تاريخ 4
4 علوم اقتصادي 3
5 علوم سياسي 4
6 علم اطلاعات و دانش شناسي 5
7 الهيات و معارف اسلامي فقه و مباني حقوق اسلامي 1
8 الهيات و معارف اسلامي فقه وحقوق اسلامي 1
9 جغرافيا و برنامه ريزي روستايي 4

 

9- سنجش ناحيه اي در رشته هاي علوم انساني

در رشته هاي علوم انساني رشته هاي زير به صورت ناحيه اي براي انتخاب رشته كنكور انساني مورد سنجش قرار مي گيرند:

رديف رشته زير گروه
1 حقوق 1
2 حسابداري 3
3 مديريت بازرگاني 3
4 علوم اجتماعي 2
5 زبان و ادبيات عربي 1
6 زبان و ادبيات فارسي 1
7 كارتوگرافي 4
8 آموزش زبان و ادبيات فارسي 1

 


جهت اطلاع از انتخاب رشته كنكور انساني مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با 9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد

10- سنجش استاني در رشته هاي علوم انساني

در رشته علوم انساني رشته هاي زير به صورت استاني براي انتخاب رشته كنكور انساني مورد سنجش قرار مي گيرند:

 

 

رشته زير گروه رشته زير گروه
دبيري الهيات و معارف اسلامي 1 دبيري جغرافيا 4
دبيري تاريخ 4 دبيري زبان و ادبيات عربي 1
كارداني خدمات مسافرتي و جهانگردي 3 دبيري علوم اجتماعي 2
كارداني امور بانكي 3 كارداني امور بيمه 3
كارداني امور دولتي 1 كارداني امور مالي و مالياتي 3
كارداني علوم ورزشي 5 كارداني تربيت معلم قرآن مجيد 1
كارداني حسابداري 3 كارداني علمي كاربردي اشتغال 3
كارداني علمي كاربردي اقتصاد كار و بهره وري 3 كارداني علمي كاربردي روابط كار 3
كارداني مديريت صنعتي كاربردي 3 كارداني مديريت بازرگاني 3
كارداني امور تربيتي 1 كارداني آموزش و پرورش ابتدايي 5
كارداني مديريت صنعت جهانگردي 3
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۲:۲۵

با شروع مردادماه، در سرتاسر كشور شاهد داوطلبان كنكور نگران و دلواپسي هستيم كه منتظر اعلام نتايج اوليه كنكور و اقدام بهانتخاب رشته كنكور هستند. از آنجايي كه اكثريت داوطلبان كنكور، براي اولين بار است كه در آزمون سراسري شركت مي كنند، اطلاعات كافي از كارنامه و رتبه قبولي و يا دانشگاه ها و محل پذيرش در رشته هاي مختلف را ندارند. از اين رو پس از مشاهده ي نتايج اوليه، بدون هيچ كسب اطلاعات صحيح، فقط بر اساس علاقه مندي و يا زور و اجبار والدينشان و يا حتي در مواردي فقط به خاطر اينكه رشته x در اين بازه ي زماني مد است، اقدام به انتخاب رشته مي كنند.

اما آنچه اهميت بسيار دارد، توجه به اين نكته است كه انتخاب رشته كنكور يكي از مهم ترين تصميم هايي است كه در زندگي تان خواهيد گرفت، زيرا اگر در فرآيند انتخاب رشته كنكور ، حرفه اي عمل كنيد، قدم اول موفقيت در آينده را برداشته ايد و اگر در انتخاب رشته، اشتباه كنيد، عواقب انتخاب رشته اشتباه، سال هاي سال گريبان گيرتان خواهند بود.

با توجه به اينكه در نهايت در صورت مجاز شدن در انتخاب رشته، از بين انتخاب هاي متعدد فقط در يك رشته قبول خواهيد شد،انتخاب رشته كنكور 97 يكي از مهم ترين موضوعاتي است كه بايستي به آن بپردازيم. به همين منظور در مقاله حاضر به بررسي نكات مرتبط با انتخاب رشته كنكور 97 و اينكه چگونه يك انتخاب رشته اصولي داشته باشيم، مي پردازيم.


جهت اطلاع از انتخاب رشته كنكور 97 مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد

انتخاب رشته كنكور سراسري و آزاد 97

هر ساله چند روزي پس از اعلام نتايج اوليه انتخاب رشته كنكور، دفترچه راهنماي انتخاب رشته كنكور منتشر مي شود. از آنجايي كه انتخاب رشته سراسري و آزاد به صورت جدا از هم انجام مي پذيرد، داوطلبان بايستي به منظور دريافت دفترچه انتخاب رشته كنكور سراسري 97، به سايت سازمان سنجش (www.sanjeh.org) و براي انتخاب رشته كنكور آزاد 97 ، به سايت سنجش و آموزش دانشگاه آزاد (www.azmoon.org) مراجعه نماييد. مطالعه ي دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته، اولين قدم براي يك انتخاب رشته حرفه اي است.

انتخاب رشته رياضي 97

اكثر داوطلباني كه در دوره ي متوسطه دوم، رشته رياضي را انتخاب مي كنند، روياي مهندس شدن در سر دارند. از آنجايي كه رشته هاي مهندسي تعريف شده در زيرگروه رياضي و فيزيك بسيار متعدد است، در انتخاب رشته مي توان از سه ديدگاه رشته مورد نظر را مورد بررسي قرار داد و سپس با حذف گزينه هاي نامناسب، به صورت دقيق، اولويت بندي نمود كه در ادامه به بررسي آن ها مي پردازيم:

 • ديدگاه اول : انتخاب رشته بر اساس رشته اي كه به آن علاقه داريد.

معمولاً داوطلبان به تنها موضوعي كه توجه مي كنند، رشته است. در زير گروه رياضي، مهندسي كامپيوتر، مكانيك، برق، عمران، صنايع، مهندسي پزشكي، معماري، نفت، هوافضا، شيمي، علوم كامپيوتر، مواد و متالورِ، شهرسازي، پليمر، معدن، نقشه برداري از جمله رشته هاي بسيار پرطرفدار است كه تقريباً مي توان گفت 90% داوطلبان شركت در كنكور، مي خواهند در يكي از اين رشته ها ادامه تحصيل دهند.

اما بهتر است با ديدي ديگر هم به اين موضوع بنگريم! آيا جامعه فقط به مهندس برق احتياج دارد؟ اصلاً اگر همه ي افراد كشور مهندسي مكانيك بخوانند، آيا كشور پيشرفت خواهد كرد؟ بايد به اين موضوع هم دقت كنيم كه اگر رشته اي پرطرفدار است، ممكن است موقعيت شغلي مناسبي در آينده نداشته باشد. چرا؟ زيرا صندلي هاي شغلي توسط طرفداران ديگر پر مي شود! پس لطفاً قبل از انتخاب رشته حتماً به آينده شغلي هم فكر كنيد! براي هميشه كه قرار نيست دانشجو بمانيد!

 • ديدگاه دوم: انتخاب رشته بر اساس دانشگاهي كه به آن علاقه داريد

بسياري از داوطلبان پس از اينكه از قبولي در رشته مورد علاقه شان نااميد شندند، به سرعت دانشگاه مورد علاقه شان مي روند تا بلكه در يكي از رشته هاي آن قبول شوند، اما در همين نقطه بايستي به اين دوستان عزيزمان بگوييم، از تجربيات پيشينيان استفاده كنيد و اين اشتباه را تكرار نكنيد. اصلاً منطقي نيست كه رشته اي را كه نه به آن علاقه داريد، نه آينده شغلي خوبي را دارد، صرفاً به خاطر اينكه مثلاً دانشگاه تهران را دوست داريد، انتخاب كنيد. باز هم تكرار مي كنيم، براي هميشه كه قرار نيست دانشجو بمانيد، به موقعيت شغلي در آينده بيانديشيد.

 • ديدگاه سوم : انتخاب رشته بر اساس شهر مورد علاقه تان

فاصله منزل تا دانشگاه شايد در ابتدا زياد مهم به نظر نرسد، ولي اگر خيال مي كنيد كه زندگي در خوابگاه، چندان تفاوتي با زندگي در خانه و در كنار اعضاي خانواده تان ندارد، سخت در اشتباهيد. دوره ي كارشناسي چهار سال است، پس حتماً قبل از انتخاب رشته به فاصله ي دانشگاه از خانه تان بيانديشيد.

انتخاب رشته تجربي 97

در رشته تجربي نيز، 90% داوطلبان مي خواهند در يكي از رشته هاي گروه پزشكي ادامه تحصيل دهند. بايد به اين نكته دقت داشته باشيد كه برخي از رشته ها وجود دارند كه طرفداران كمي دارند ولي از نظر آينده شغلي در جايگاه خوبي قرار دارند. يك مشاور حرفه اي با درنظر گرفتن هر سه ديدگاهي كه مورد بررسي قرار داديم، بهترين گزينه را متناسب با ويژگي هاي شخصيتي شما پيشنهاد مي دهد.

انتخاب رشته انساني 97

نحوه انتخاب رشته در گروه انساني نيز بسيار با اهميت است. زيرا اكثر متقاضيان در اين رشته مي خواهند وكيل شوند. با توجه به اينكه در رشته انساني، رشته هاي متعددي كه لازمه ي جامعه است وجود دارد، آينده شغلي براي برخي از رشته هاي اين گروه، تضمين شده است.

وكالت شغل خوبي است ولي مگر يك جامعه به چند وكيل نياز دارد

 

انتخاب رشته هنر 97

در رشته هنر نيز، رشته هاي متعددي وجود دارد كه به نظر مي رسد علاقه مندي به اين رشته ها، حرف اول را مي زند. با توجه به محدوديت در انتخاب ها، در انتخاب رشته گروه هنر، بايستي با وسواس بيشتري پيش برويم.

انتخاب رشته زبان 97

از آنجايي كه معمولاً بسياري از داوطلباني كه در كنكور زبان شركت مي كنند، در يكي از كنكورهاي ديگر هم شركت كرده اند، انتخاب رشته زبان بايستي با دقت بيشتري انجام شود، زيرا معمولاً رتبه هاي برتر زبان در گروه هاي ديگر هم رتبه خوبي كسب مي نمايند و معمولاً در زيرگروهي ديگر اقدام به انتخاب رشته مي نمايند، پس احتمال قبولي در ترازهاي پايين تر افزايش مي يابد.

نرم افزار انتخاب رشته كنكور 97

مطمئناً نرم افزار انتخاب رشته كنكور يكي از اختراعات برتري است كه بشر انجام داده زيرا مسير را براي داوطلبان كنكور روشن مي كند. نرم افزار انتخاب رشته به شما اين امكان را مي دهد تا دريابيد داوطلباني با موقعيت فعلي شما ، با رتبه و تراز مشابه در سال هاي گذشته، در سال جاري در چه رشته و دانشگاهي پذيرفته شده اند. نرم افزار انتخاب رشته كنكور 97 مي تواند به شما كمك كند تا انتخاب رشته حرفه اي تري داشته باشيد.

نكاتي كه در انتخاب رشته بايد به آن ها دقت كنيم:

 • به تراز، رتبه در سهميه و رتبه در كشور دقت كنيد: رابطه ي ما بين تراز و رتبه معكوس است. هر چه تراز بالاتري كسب كرده باشيد، رتبه تان پايين تر خواهد بود.
 • به نوع پذيرش رشته ها دقت كنيد.
 • به سهيمه ها توجه كنيد.
 • بررسي كارنامه و رتبه قبولي پيشينيان از اوجب واجبات است.
 • لطفاً فقط رشته يا دانشگاه مورد علاقه تان را در نظر نگيريد. سعي كنيد در روند انتخاب رشته، تناسبي عاقلانه ما بين علاقه مندي تان به رشته، دانشگاه و شهر محل تحصيل ايجاد كنيد.
 • حتماً به موقعيت شغلي تان در آينده فكر كنيد.
 • اگر فكر مي كنيد قبول نمي شويد ، مي توانيد به گزينه هاي ديگري مانند پذيرش بدون كنكور و يا حتي تلاش مجدد فكر كنيد، البته آقايان بايد مبحث نظام وظيفه را نيز در نظر بگيرند!
 • از نرم افزار انتخاب رشته استفاده كنيد.
 • از مشاوران با تجربه راهنمايي بخواهيد.

در نهايت پيشنهاد مي كنيم پس از بررسي انتخاب رشته كنكور 97 ، سري هم به مقاله اصول و نحوه انتخاب رشته كنكور ، بزنيد.

مشاورين متخصص آيدانيتو در كوتاه ترين زمان ممكن، جامع ترين اطلاعات را در اختيار شما قرار مي دهند . اگر سوالي در زمينه انتخاب رشته  كنكور 97 داريد ، با مشاورين حرفه اي آيدانيتو تماس بگيريد.


جهت اطلاع از انتخاب رشته كنكور 97 مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۷:۳۳

در اين مقاله مي خواهيم نحوه پذيرش در مقاطع مختلف بدون كنكور دانشگاه آزاد  را بررسي كنيم.

دانشگاه آزاد با تغيير نحوه پذيرش دانشجو و حذف آزمون براي ورود در بسياري از رشته ها و مقاطع تحصيلي شرايط جديدي را براي تحصيل فراهم كرده است. از طرفي علاقه و تمايل داوطلبين براي تحصيل در دانشگاه آزاد بصورت بدون كنكور كارداني به كارشناسي دانشگاه آزاد و همچنين مقطع هاي ديگر نيز بيشتر شده است. در اين مقاله، مقاطع و نحوه ثبت نام بدون كنكور دانشگاه آزاد  را بررسي كنيم.

دانشگاه آزاد در مقاطع كارداني، كارشناسي ناپيوسته، كارشناسي پيوسته، كارشناسي ارشد، دكتري اقدام به پذيرش دانشجو بدون كنكور مي كند. البته شرايط پذيرش بدون كنكور آزاد  براي هر مقطع متفاوت است. با بالا رفتن مقاطع تحصيلي و افزايش اهميت هر مقطع پذيرش بدون كنكور نيز محدودتر و با شرايط خاص تر انجام مي شود.

كارداني بدون كنكور دانشگاه آزاد 

در اين بخش به توضيح درباره ثبت نام بدون كنكور كارداني دانشگاه آزاد صحبت مي كنيم . دانشگاه آزاد اولين دانشگاهي است كه پذيرش دانشجو در دوره كارداني بدون كنكور را آغاز كرد. پذيرش بدون كنكور آزاد بر اساس سوابق تحصيلي است.

ثبت نام بدون كنكور كارداني آزاد دوبار در سال در ماه هاي مهر و بهمن امكان پذير است. نحوه ثبت نام اينترنتي به صورت بدون كنكور كارداني آزاد از طريق سايت دانشگاه آزاد به نشاني www.azmoon.org انجام مي شود. بعد از اتمام ثبت نام اينترنتي و انتخاب 20 كد رشته محل، انتخاب هاي شما بررسي و جواب نهايي اعلام خواهد شد.بعد از اعلام جواب به دانشگاه انتخابي و پذيرفته شده مراجعه كنيد تا روند ثبت نام حضوري و طي شود و ثبت نام شما كامل گردد.

دوره بدون كنكور كارداني دانشگاه آزاد شامل دو دوره كارداني پيوسته و ناپيوسته است كه پذيرش در هر دو مقطع بدون كنكور امكان پذير است. اما تفاوت اين دو چيست؟ دوره كارداني پيوسته براي داوطلبيني است كه تنها مدرك ديپلم خود را گرفته اند و دوره كارداني ناپيوسته براي داوطلبيني است كه مدرك پيش دانشگاهي خود را نيز در دست دارند.

پذيرش كارشناسي بدون كنكور دانشگاه آزاد 

در اين بخش به ثبت نام بدون كنكور كارشناسي دانشگاه آزاد مي پردازيم. شراط لازم براي شركت در اين مرحله، داشتن مدرك پيش دانشگاهي يا مدرك كارداني است.

براي پذيرش نيازي به شركت در آزمون سراسري نيست و داوطلبيني كه در آزمون سراسري شركت كرده اند، يا شركت نكرده اند، مي توانند اقدام به انتخاب رشته و ثبت نام كنند.

پذيرش دانشجو بدون كنكور كارشناسي دانشگاه آزاد در دو نيمسال اول و دوم امكان پذير است. براي نيمسال اول كه از مهرماه شروع مي شود در مردادماه و براي نيمسال دوم كه از بهمن آغاز مي گردد در آذرماه ثبت نام آغاز مي شود. ثبت نام در بدون كنكور كارشناسي آزاد دوره نيز اينترنتي و از طريق سايت azmoon.org انجام مي شود.

براي اطلاع از رشته هاي بدون كنكور كارشناسي آزاد با ورود به سايت دانشاگه آزاد به نشاني فوق، دفترچه راهنماي ثبت نام را دريافت كنيد. پس از مطالعه و انتخاب رشته مورد نظر خود با تهيه كارت اعتباري ثبت نام خود را انجام دهيد. پس از اتمام ثبت نام بايد يك نسخه از ثبت نام خود را پرينت كرده و در زماني كه مشخص شده به دانشگاه مراجعه و ثبت نام حضوري خود را انجام دهيد.

دانشگاه آزاد علاوه بر پذيرش كارشناسي و كارداني، به صورت بدون كنكور كارداني به كارشناسي آزاد دانشجو پذيرش مي كند. شما مي توانيد براي اطلاع بيشتر درباره ثبت نام بدون كنكور كارداني به كارشناسي آزاد به سايت آيدانيتو مراجعه كنيد.

پذيرش كارشناسي ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد 

كارشناسي ارشد مقطي مهم و حد واسط كارشناسي و دكتري است. بنابراين اهميت و ارزش اين مقطع از دوره كارشناسي متفاوت است و به همين دليل شرايط پذيرش دانشجو بدون كنكور براي مقطع ارشد محدودتر است.

تنها فارغ التحصيلان ممتاز و استعدادهاي درخشان مقطع كارشناسي دانشگاه آزاد امكان ثبت نام در مقطع كارشناسي ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد  را دارند. پذيرش در اين مقطع يك بار در سال و در نيمسال اول صورت مي گيرد. ثبت نام همزمان با انتخاب رشته كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد انجام مي شود. اين تاريخ در اواخر خرداد تا اوايل تيرماه است.

داوطلبين داراي شرايط مي توانند در بازه تعيين شده به سايت دانشگاه آزاد azmoon.org مراجعه و ثبت نام كنند. امكان ثبت نام بعد از پرداخت هزينه انتخاب رشته و دريافت كارت اعتباري برقرار مي شود.

شرايط ثبت نام كارشناسي ارشد بدون كنكور

براي ثبت نام بدون كنكور در مقطع ارشد بهتر است به موارد زير توجه كنيد:

1- بايد از دانشجويان ممتاز يا استعداد درخشان باشيد كه يعني كسب معدل بالاي 17 براي رشته هاي گروه انساني و بالاي 16 براي ساير رشته ها

2- رشته انتخابي بايد هم نام با رشته كارشناسي شما باشد.

3- مدت زمان تحصيلي شما در دوره كارشناسي پيوسته حداكثر 8 نيمسال و كارشناسي ناپيوسته حداكثر 4 نيمسال باشد.

4- دانشجو و يا فارغ التحصيل دانشگاه آزاد باشيد.

پذيرش دكتري بدون كنكور دانشگاه آزاد 

مقطع دكتري آخرين مرحله و مقطع تحصيلي است و داراي ارزش بسيار زيادي است. بار علمي و توانايي هاي فردي و دارا بودن رزومه عالي در اين مقطع اهميت دارد. تمايل اين دلايل باعث مي شود پذيرش در اين مقطع حساسيت بالايي داشته باشد.

همان طور كه مي دانيد براي تحصيل در مقطع دكتري بايد دو آزمون كتبي و مصاحبه را پشت سر بگذاريد. در مقطع دكتري پذيرش بدون كنكور تنها براي استعدادهاي درخشان و فارغ التحصيلان ممتاز امكان پذير است. البته اين افراد نيز تنها مي توانند مرحله اول را پشت سر بگذارند و براي پذيرش نهايي قبولي در مصاحبه الزامي است.

در اين مقاله سعي كرديم شما را با نحوه پذيرش بدون كنكور دانشگاه آزاد و بدون كنكور كارداني به كارشناسي دانشگاه آزاد آشنا كنيم. شما ميتوانيد مقاله بدون كنكور پرديس 97 را نيز براي اطلاع از شرايط پذيرش در دانشگاه ها پرديس مطالعه كنيد.


جهت اطلاع از بدون كنكور دانشگاه آزاد 97 مي توانيد از طريق تلفن ثابت در سراسر كشور بدون گرفتن كد با9099071973 تماس حاصل نماييد. 
پاسخگويي از ۸ صبح الي ۱۲ شب حتي ايام تعطيل
به دليل شلوغي خطوط در صورت شنيدن صداي بوق اشغال مجددا تلاش نماييد
موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]