woolash reviews
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
idanito
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۰۷:۰۲

روش هاي ترك اعتياد

اعتياد به مواد مخدر قابل درمان و خلاصي از آن، به طور كامل ميسر است. اما  ترك اعتياد  يك فرآيند طولاني بوده و نيازمند تلاش زياد است.

عود كردن اين بيماري، بخشي از فرآيند ترك است. به عبارتي يك درمان تأثيرگذار ناگهان رخ نمي‌دهد و هر بهبودي، نشانه‌ي يك پيشرفت محسوب مي‌شود.

اعتياد جنبه‌هاي بسياري از عملكرد يك فرد را، از توانايي تاب‌آوري در برابر مشكلات گرفته تا ايفاي يك نقش خلاق و مفيد در جامعه، تحت تأثير قرار مي‌دهد

اما چرا سلامتي فرد معتاد به خطر مي‌افتد؟

يك فرد معتاد ممكن است از انواع بيماري‌هاي جسمي و رواني در كنار اعتياد رنج ببرد و در زندگي اجتماعي هم يك فرد سرخورده باشد. شرايط بر فرد معتاد چنان سخت مي‌شود كه معمولاً همه‌ي افراد معتاد حداقل يك بار به فكر ترك مي‌افتند. براي آشنايي با آثار اعتياد مي‌توانيد مقاله‌ي « مشاوره خانواده  و ترك اعتياد » را مطالعه كنيد.

انواع روش هاي ترك اعتياد

ترك اعتياد  مي‌تواند شامل چندين روش‌ درماني باشد. البته معمولاً تركيبي از روش‌ها جواب مي‌دهد و اجزاي مراحل درمان مي‌توانند در طول فرآيند بهبودي تغيير كنند.

در ادامه به معرفي انواع روش‌هاي ترك اعتياد مي‌پردازيم:

سم‌زدايي

سم‌زدايي تحت نظارت پزشك انجام مي‌شود. ممكن است اين روش مورد نياز باشد. اما دقت كنيد كه اين روش اولين مرحله‌ي درمان است و احتمال عود در آن بالاست. سم‌زدايي دو مرحله دارد:

 • مرحله‌ي اول شامل از بين بردن وابستگي بدن به مواد است، طوري كه بيمار از مواد پاك شود و با عدم مصرف خمار نشود.
 • مرحله‌ي دوم پاك ماندن است. در اين مرحله فرد بايد بتواند خودش را كنترل كند و ديگر به سمت مواد مخدر بر نگردد.

دارو درماني

داروها مي‌توانند مصرف مواد را كاهش دهند يا براي غلبه بر افسردگي و اضطراب كه معمولاً افراد معتاد را رنج مي‌دهند، مورد استفاده قرار بگيرند.

مصاحبه‌ي انگيزشي

مصاحبه‌ي انگيزشي در روش هاي ترك اعتياد  به شكل جلسات مشاوره‌اي كوتاه مدت اتفاق مي‌افتد و به فرد معتاد كمك مي‌كند تا احساسات ضد و نقيضش در مورد درمان را حل‌ و فصل كند و براي درمان انگيزه پيدا كند.

درمان شناختي – رفتاري

درمان شناختي-رفتاري يك روش درماني است كه در فرآيند ترك اعتياد به فرد كمك مي‌كند تا موقعيت‌هايي كه اشتياق به مصرف دوباره‌ي مواد در آن ها زنده مي‌شود را بشناسد و بر آن ها غلبه كند.

گروه درماني

گروه درماني فضايي را براي فرد معتاد فراهم مي‌كند كه در آن احساس تنهايي و متفاوت بودن با ساير افراد جامعه را نداشته باشد و با ديگران هم‌ذات‌پنداري كند. افراد معتاد در گروه درماني بر هم اثر مي‌گذارند و از هم حمايت مي‌كنند.

مشاوره خانواده  در فرايند ترك اعتياد نقش مهم و تأثيرگذاري دارد.

خانواده درماني

در خانواده درماني افراد خانواده‌ي فرد معتاد آموزش مي‌بينند، براي حل‌ و فصل تعارضات بين افراد خانواده تلاش مي‌شود، همچنان كه فرد در حال ترك اعتياد است، صميميت به خانواده باز مي‌گردد و با حمايت افراد خانواده از فرد معتاد، فرآيند ترك اعتياد تسريع مي‌شود.

آموزش مهارت‌هاي زندگي

وقتي كسي معتاد مي‌شود، معمولاً عملكردش در زمينه‌هاي تحصيلي و شغلي كاهش مي‌يابد. با آموزش مهارت‌هاي زندگي فرد معتاد به نوعي دوباره به زندگي بر مي‌گردد و در تعاملات فردي و اجتماعي پيشرفت مي‌كند.

ترك اعتياد توسط طيف وسيعي از روش‌هاي درماني صورت مي‌گيرد. از روش‌هاي سرپايي گرفته تا جلسه‌هاي روان‌درماني طولاني و مصرف داروهاي مختلف، همه مي‌توانند در فرايند ترك اعتياد مفيد باشند.

برنامه‌هاي۱۲ قدم

برنامه‌هاي ۱۲ قدم به عنوان يكي از مؤثرترين  روش‌هاي ترك اعتياد  شناخته مي‌شود. اين برنامه‌ها اولين بار در سال ۱۹۳۹ در كتابي به نام الكلي‌هاي گم‌نام، براي درمان معتادان الكلي ارائه شدند و آنقدر موفقيت‌آميز بود كه گروه‌هاي ديگر معتادان هم به آن‌ها علاقه نشان دادند و از آن‌ها بهره بردند. امروز بيش از ۲۰۰ انجمن در سراسر جهان اين برنامه‌ها را براي درمان اعتياد اجرا مي‌كنند.

فرض اصلي اين برنامه‌ها اين است كه آدم‌ها مي‌توانند در فرآيند ترك اعتياد به همديگر كمك كنند و اين اتفاق مي‌تواند در طول جلسات متعدد و با ملاقات‌هايي اتفاق بي‌افتد كه افراد در آن‌ها تجربه‌هايشان را با هم سهيم مي‌شوند و از همديگر حمايت مي‌‌كنند.

برنامه‌‌هاي ۱۲ قدم، فضايي را براي افراد معتاد فراهم مي‌كنند كه در آنجا اعتياد خودشان را بپذيرند، تجربه‌هايشان را پردازش كنند و از الگويي جديد پيروي كنند. اين برنامه‌ها با انواع تمرين‌ها در مواردي مثل موارد زير به افراد كمك مي‌كنند:

 • توانايي شناخت و پذيرش اين واقعيت كه فرد معتاد در حال تجربه‌ي اعتياد است
 • باور بر اين موضوع كه اعتياد عوارض زيادي دارد و براي كنترل آن از طريق راهنمايي‌هاي بيروني نياز به تصميم گيري داريم
 • مشاهده‌ي خود و آگاهي از رفتارهايي كه بخشي از اعتياد هستند
 • پذيرش خود و توانايي تغيير رفتارها
 • شناخت توانايي‌ها، ايجاد عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس
 • هم‌دلي با كساني كه از اعتياد رنج مي‌برند و با آن درگير هستند
 • ترك اعتياد  و كمك به ديگران براي ترك
 • شروع يك زندگي پاك و خالي از اعتياد

به اين نكته هم توجه داشته باشيد كه:

روشي كه براي يك فرد معتاد مناسب است، الزاماً براي شخصي ديگر جواب نمي‌دهد. اما اعتياد يك بيماري قابل‌درمان است. شواهد نشان مي‌دهند كه در فرآيند ترك اعتياد، هيچ چيز مهم تر از تعهد فرد معتاد به مراحل درمان نيست.

مشاوره خانواده

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۲۸:۵۸

انتخاب رشته دكتري آزاد 97

انتخاب رشته آزاد دكتري 97  به صورت مجزا از انتخاب رشته دكتري سراسري 97  انجام مي شود و داوطلبان اين دو دانشگاه تا زمان اعلام نتايج اوليه دكتري شرايط مشاهي دارند و از طريق سايت سازمان سنجش مي توانند براي ثبت نام و مشاهده نتايج اقدام كنند. اما در مرحله انتخاب رشته، متقاضيان ورود به دوره ي دكتري آزاد 97 مسيرشان جدا مي شود و مي بايست از طريق سايت سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد براي  انتخاب رشته آزاد دكتري 97  و مشاهده نتايج نهايي و زمان مصاحبه اقدام نمايند.  انتخاب رشته آزاد دكتري  داراي شرايط و نحوه خاص خود است و مهلت آن نيز مشخص شده است. با توجه به اهميت اين موضوعات در انتخاب رشته دكتري آزاد 97 در ادامه به آنها مي پردازيم.

شرايط انتخاب رشته دكتري آزاد 97:

بعد از اعلام نتايج اوليه آزمون دكتري كساني كه مجاز به  انتخاب رشته آزاد دكتري  شده اند و داراي كد دسترسي به انتخاب رشته دكتري آزاد باشند، شرايط انتخاب رشته دكتري آزاد 97 را دارند و مي توانند با مراجعه به سايت www.azmoon.org  كه همان مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد است، نسبت به انتخاب رشته كه شامل 40 كد رشته محل است، اقدام نمايند. دفترچه  انتخاب رشته دكتري آزاد  97 براي اطلاع از شرايط و نحوه انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون اين دانشگاه منتشر مي شود و مجاز شدگان با آزمون دانشگاه آزاد مي بايست طبق مندرجات آن و دارا بودن شرايط انتخاب رشته اقدام نمايند.

 نحوه انتخاب رشته دكتري آزاد ۹۷

نحوه انتخاب رشته دكتري آزاد 97:

براي انتخاب رشته دكتري آزاد 97، ابتدا بايد شناسه اينترنتي انتخاب رشته را در سايت  www.azmoon.org خريداري نمود و با وارد كردن اطلاعات شناسه به درگاه انتخاب رشته اينترنتي وارد شد. در صفحه  اي كه براي متقاضي باز مي شود. اطلاعات شخصي وي و نيز كد رشته درج شده است.

با توجه به كد رشته امكان انتخاب 40 كد رشته محل وجود دارد. سيستم  انتخاب رشته دكتري آزاد  هوشمند است. از اين رو خطاهاي احتمالي را به داوطلب هشدار مي دهد. پس از انجام صحيح انتخاب رشته، داوطلب بايد منتظر اعلام نتايج نهايي و مصاحبه تخصصي باشد.

مهلت انتخاب رشته دكتري آزاد 97:

بعد از اعلام نتايج اوليه آزمون دكتري در هفته آخر فروردين ماه، كسانيكه علاقه مند به  انتخاب رشته آزاد دكتري  هستند با دارا بودن كد انتخاب رشته دانشگاه آزاد به سايت سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد مراجعه نمايند و بقيه مراحل پذيرش دكتري را از طريق اطلاعيه ها و زمان بندي اين سامانه انجام دهند. معمولاً زمان  انتخاب رشته آزاد دكتري 97  در ارديبهشت ماه است و تاريخ تمديد آن قطعيت ندارد. از اين رو با توجه به اعلام زمان مشخص شده مي بايست براي انتخاب رشته دكتري آزاد داوطلبان اقدام نمايند.

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۴:۱۶

هر ساله پس از اعلام نتايج اوليه توسط سازمان سنجش آموزش كشور، تب انتخاب رشته بسيار داغ مي شود! از آنجايي كه مشاوره تحصيلي و انتخاب رشته نقشي بسيار مهم در موقعيت شغلي آتي مان دارد، توجه به نكاتي كه به ما كمك مي كند كه انتخاب بهتري داشته باشيم، ضروري به نظر مي رسد.

زمان بندي انتخاب رشته كنكور تجربي

مطابق جدول زمانبندي منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش كشور، در نيمه ي دوم مردادماه، اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته هاي تحصيلي داراي شرايط خاص اعلام مي گردد. سپس يك بازه ي 5-4 روزه به منظور انتخاب رشته تجربي درنظر گرفته مي شود .

انتخاب رشته منحصراً به صورت اينترنتي و از طريق سايت سازمان سنجش (www.sanjesh.org) انجام مي گيرد. اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته هاي دانشگاه هاي شاهد، علوم قضايي و علوم پزشكي بقيه الله و ... در دهه ي اول شهريورماه اعلام مي گردد و در نهايت نتايج نهايي آزمون سراسري ، هفته آخر شهريورماه از طريق سايت سازمان سنجش منتشر و كارنامه نهايي آزمون سراسري ، در هفته ي اول مهرماه بر روي سايت سازمان سنجش استقرار مي يابد. اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته هاي نيمه متمركز نيز هفته ي آخر مهرماه اعلام مي گردد.

در روند انتخاب رشته، عجولانه و بدون مشاوره تحصيلي عمل نكنيد

دسته بندي رشته هاي تحصيلي و نوع گرايش

دسته بنديتعريفنحوه گزينش

استانيرشته هاي داراي گسترش در بيشتر استان ها

روزانه

شبانه (بومي استاني)

نيمه حضوري (بومي استاني)

ناحيه ايرشته هاي داراي گسترش در استان هاي مجاور

روزانه غير دولتي و غير انتفاعي (بومي ناحيه اي)

قطبيرشته هاي داراي گسترش در نواحي بومي مجاور

روزانه

كشوريرشته هاي داراي گسترش در تعدادي از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي

روزانه

مجازي

پرديس خودگردان، مازاد و مشترك

 

70% ظرفيت رشته هاي دانشگاه پيام نور در هر شهرستان به داوطلبان بومي همان شهرستان و 30% مابقي ظرفيت، به داوطلبان بومي شهرستان هاي تحت پوشش مركز تخصيص مي يابد.

نحوه انتخاب رشته كنكور تجربي:

با توجه به اينكه انتخاب رشته تجربي به صورت اينترنتي صورت مي پذيرد، داوطلبان بايستي پس از دريافت نمودن كارنامه اوليه از طريق سايت سازمان سنجش، دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون سراسري را نيز كه توسط سايت سازمان سنجش منتشر مي شود، دريافت و به دقت مطالعه نمايند.

از آنجايي كه كد رشته ها در جداول موجود در دفترچه راهنماي انتخاب رشته درج شده است، داوطلبان بايستي پس از يافتن كد رشته هاي انتخابي مورد نظر، آن را در فرم پيش نويس درج نمايند.

از يكي از سه طريق زير مي توان اقدام به انتخاب رشته نمود:

 سريال 12 رقمي ثبت نام

  شماره شناسنامه

 

   شماره پرونده

    كد ملي

   شماره سريال شناسنامه

 

  شماره 16 رقمي رهگيري ثبت نام

    كد ملي

 

* به ياد داشته باشيد آن چيزي كه بسيار مهم است، توجه به اولويت انتخابي ، مقطع تحصيلي رشته ها ، دانشگاه و شهر محل كد رشته و دوره هاي تحصيلي رشته مي باشد. در نهايت بايستي فرآيند انتخاب رشته را تا دريافت رسيد انتخاب رشته 15 رقمي ادامه دهيد.

دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري علوم تجربي

دفترچه راهنماي انتخاب رشته تجربي آزمون سراسري گروه علوم تجربي در سه فصل تنظم مي شود.

در فصل اول به بررسي شرايط و ضوابط كلي پذيرش دانشجو، كارنامه نتايج اوليه و گزينش دانشجو پرداخته مي شود.

در فصل دوم، جداول زير گروه ها، ضرايب، ظرفيت و كد رشته هاي تحصيلي گروه آزمايشي علوم تجربي مورد بررسي قرار مي گيرد.

در فصل سوم به بررسي شرايط و ضوابط عمومي و اختصاصي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، جداول كارايي لازم اعضاء در رشته هاي مختلف تحصيلي و جداول نام واحدها و مراكز دانشگاه هاي پيام نور پرداخته مي شود.

لزوم مشاوره براي انتخاب رشته كنكور تجربي

اگر در آزمون سراسري شركت نموده و مجاز به انتخاب رشته شويم، مي توانيم حداكثر 100 كد رشته محل را انتخاب كنيم. در نهايت يك انتخاب از اين 100 انتخاب بخشي از آينده ي ما را خواهد ساخت. پس بهتر نيست كه در فرآيند انتخاب رشته كمي محتاطانه تر و با مشورت بيشتري پيش برويم؟

مشاوره تحصيلي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۳۱:۵۹

همان طور كه در مقاله ي ثبت نام مدارس تيزهوشان 97 گفتيم، بسياري از دانش آموزان دوره ي ششم و نهم، مشتاق به ادامه تحصيل در مدارس تيزهوشان در پايه هفتم و پايه دهم هستند. اين اشتياق از كيفيت تحصيل در اين مدارس و نتايج چشمگير آنان در كنكور نشأت مي گيرد. از اين رو هر ساله داوطلبان بسياري را به خود جذب مي كنند. در دوره ي ششم به هفتم حدود 200.000 نفر شركت مي كنند كه تنها 15.000 نفر از آنان پذيرش مي شوند و در دوره ي نهم به دهم از ميان 100.000 نفر شركت كننده، حدود 9.000 نفر آنان به مدارس تيزهوشان راه مي يابند. از اين رو زمان اعلام نتايج، براي حدود 300.000 نفر پايان چشم انتظاري مي باشد.

اعلام نتايج تيزهوشان بعد از آزمون نمونه دولتي انجام مي شود.

دقت كنيد كه بلافاصله پس از اعلام نتايج نسبت به ثبت نام نهايي اقدام كنيد. زيرا در صورت تعليل، اين امكان وجود دارد كه فرصت پذيرش شما به فرد ديگري داده شود.

زمان و نحوه ي اعلام نتايج آزمون مدارس تيزهوشان 97-98:

نتايج آزمون تيزهوشان معمولاً هر سال پس از برگزاري آزمون ورودي مدارس نمونه دولتي و در تيرماه اعلام مي شود. حدس مي زنيم زمان اعلام نتايج آزمون تيزهوشان 97-98  به روال هر سال، در نيمه ي تيرماه مي باشد. در صورت قطعي شدن زمان اعلام نتايج استعدادهاي درخشان 97، متعاقباً اعلام مي كنيم.

ضمناً براي دريافت نتايج آزمون خود كافيست به سايت ثبت نام تيزهوشان به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه كرده و براي ورود به پنل شخصي خود در سامانه، كد ملي و رمز عبور خود را وارد كنيد. پس از ورود به صفحه ي شخصي وضعيت پذيرش يا عدم پذيرش داوطلب شما مشخص مي شود. البته دقت كنيد در صورتي كه داوطلب پذيرفته شده باشد، تنها نام مركز پذيرفته شده درج مي شود، اما براي داوطلباني كه پذيرفته نشده اند، اطلاعاتي از قبيل 1- وضعيت پاسخگويي به سؤالات در هر درس (درست، نادرست، نزده) 2- نمره ي آزمون استعداد تحليلي و استعداد تحصيلي 3- نمره ي كل آزمون 4- نمرات كل آزمون آخرين داوطلب پذيرفته شده در اولويت هاي انتخابي دانش آموز ارائه مي شود.

خالي از لطف نيست اگر بدانيد امكان ثبت درخواست تجديد نظر وجود دارد. و از طريق همان سايت انجام مي شود.

راهنماي مشاهده ي نتايج آزمون تيزهوشان:

براي مشاهده ي نتايج تيزهوشان كافيست طبق تصويرهاي زير و توضيحات ذكر شده عمل كنيد.

ابتدا به سايت azmoon.medu.ir مراجعه كنيد. وارد سامانه ثبت نام آزمون مي شويد. در كادر اشاره شده كد ملي و رمز عبور داوطلب را وارد كنيد (رمز عبور هنگام ثبت نام توسط خودتان مشخص مي شود)

پس از ورود به سايت وضعيت قبولي يا عدم قبولي شما مشخص مي شود، پس از دريافت نتيجه مي توانيد در كادر مديريت، كارنامه ي نهايي خود را دريافت كنيد.

در صورتي كه پذيرفته شده باشيد، نام مدرسه ي شما نمايش داده مي شود.

و در صورتي كه مردود شده باشيد، كارنامه ي شما شامل درصد دروس و نمرات آزمون شما مي باشد. كارنامه ي زير نمونه كارنامه ي عدم پذيرش و مردودي داوطلب مي باشد. هم چنين در اين زمينه كارنامه ي نمره ي كل آخرين داوطلب پذيرفته شده در اولويت هاي انتخابي داوطلب نيز نمايش داده مي شود.

در صورتي كه به نتايج تيزهوشان خود اعتراض داريد، كافيست روي گزينه ي درخواست تجديد نظر كليك كنيد. پس از وارد نمودن متن درخواستي خود مبني بر اعتراض به نتيجه، رسيد زير به شما ارائه مي شود. تا زمان قطعي شدن نتايج اين رسيد را نزد خود نگه داريد.

 

آيدانيتو فضاي هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ريزي درسي و تحصيلي مي باشد و هيچ ارتباطي با آموزش و پرورش و آزمون تيزهوشان ندارد. آيدانيتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسي و برنامه ريزي تحصيلي ارائه مي دهد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :idanito
تاريخ: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۶:۲۹

اعلام نتايج كنكور ارشد 97 

در اين مقاله به موضوع اعلام نتايج ارشد 97 پرداخته شده است . كارشناسي ارشد دوره ي2 الي 3 ساله بعد از مقطع كارشناسي ميباشد ، براي مجاز شدن در ثبت نام كنكور ارشد 97 يكي از شرايط داوطلبان داشتن مدرك كارشناسي ميباشد . در ادامه با زمان اعلام نتايج كنكور ارشد و نحوه ي مشاهده ي اعلام نتايج ارشد 97 بيشتر آشنا خواهيد شد.

دقت كنيد كه اطلاعات اين مقاله بر اساس دفترچه راهنماي انتخاب رشته 97 نگاشته شده است. داوطلبان عزيز كارشناسي ارشد براي كسب اطلاعات دقيقتر به دفترچه راهنماي ثبت نام ارشد 97 و دفترچه انتخاب رشته ارشد 97 مراجعه كنند.

زمان اعلام نتايج كنكور ارشد 97

كنكور ارشد 97 در 6 و 7 ارديبهشت برگزار گرديد و طبق روال هرسال حدود يك ماه بعد يعني در نيمه دوم خردادماه ، نتايج ارشد اعلام مي گردد. انتخاب رشته نيز چند روز پس از اعلام نتايج اوليه انجام شده و نتايج آن در دهه ي اول شهريور منتشر مي شود.براي اطلاع  و رعايت اصول و نحوه ي انتخاب رشته ارشد 97  و نحوه تحليل كارنامه ارشد 97 به مقالات درج شده در آيدانيتو مراجعه كنيد. داوطلبان واجد شرايط پذيرش، نسبت به انتخاب رشته اقدام مي كنند. نتايج نهايي اعم از قبولي يا مردودي در انتخاب رشته در شهريورماه اعلام مي گردد.

اعلام نتايج اوليه در آزمون ارشد 97 مشخص كننده وضعيت پذيرش در هر دو دانشگاه سراسري و آزاد مي باشد

اعلام نتايج كنكور ارشد دانشگاه آزاد 97

با توجه به ادغام آزمون ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسري از سال 96 به بعد شاهد تغييراتي در مراحل مختلف ورود به دانشگاه در مقطع كارشناسي ارشد بوديم . لازم به ذكر است با توجه به اين ادغام مرحله ي آزمون كتبي ارشد تا اعلام نتايج ارشد دانشگاه سراسري و آزاد يكسان ميباشد و در مرحله انتخاب رشته اين راه ورود به دو دانشگاه سراسري و آزاد از هم جدا ميشود .

بنابر اين بايد بگوييم نتايج اوليه كنكور ارشد 97 توسط سازمان سنجش در خردادماه اعلام مي شود. داوطلبان مي توانند پس از انتشار دفترچه ي انتخاب رشته دانشگاه آزاد رشته / محل هاي موردنظر خود را انتخاب كنند. نتايج نهايي انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 در دهه ي اول شهريور منتشر مي گردد و داوطلبان مي توانند اقدام به ثبت نام كنند.داوطلبان عزيز كارشناسي ارشد آزاد 97 براي انجام انتخاب رشته به سايت Azmoon.org مراجعه ميكنند.

آموزش مشاهده ي اعلام نتايج كنكور ارشد 97

داوطلبان كارشناسي ارشد 97  براي مشاهده ي نتايج ارشد 97 به سايت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه كرده و وارد قسمت كارشناسي ارشد از نوار سمت راست سايت شده و با انتخاب گزينه ي سامانه ي جامع آزمون تحصيلات تكميلي سال 1397 نتايج آزمون را مشاهده مي كنند .

داوطلبان عزيز توجه داشته باشند پذيرش بدون كنكور كارشناسي ارشد فقط با سهميه استعدادهاي درخشان ممكن است

ارشد بدون كنكور 97

با وجود اينكه سهم عمده ي پذيرش دوره ي كارشناسي ارشد متعلق به پذيرش از طريق آزمون ارشد سراسري است، اما نبايد امكان پذيرش بدون كنكور را در نظر نگرفت. در دانشگاه هاي سراسري و آزاد پذيرش بدون كنكور ارشد صرفاً متعلق به داوطلبان داراي سهميه ي استعدادهاي درخشان مي باشد.

پذيرش در دوره ي ارشد استعدادهاي درخشان و دانشگاه هاي سراسري توسط واحدهاي دانشگاهي صورت مي پذيرد. به اين شكل كه هر واحد دانشگاهي كه تمايل به جذب داوطلب استعدادهاي درخشان دارد، ظرفيتي معادل نهايتاً 10 درصد ظرفيت دوره ي ارشد خود به صورت مازاد در نظر مي گيرد و اطلاعيه اي جهت جذب بدون كنكور دانشجويان ارشد در سايت خود منتشر مي كند. شرايط پذيرش هر دانشگاه توسط بنياد استعدادهاي درخشان همان واحد دانشگاهي مشخص مي شود. اما پذيرش بدون كنكور دانشگاه آزاد بر خلاف دانشگاه سرسري  بسيار منسجم تر انجام مي شود. در زمان انتخاب رشته، در دفترچه ي انتخاب رشته ي آزمون ارشد 97 شرايط پذيرش بدون آزمون واحدهاي دانشگاه نيز منتشر مي گردد. طبق مندرجات اين دفترچه تمامي واحدهاي دانشگاهي ارائه دهنده ي دوره ي ارشد ملزم به پذيرش بدون كنكور داوطلبان برابر 10 درصد ظرفيت دوره ي ارشد خود به صورت مازاد از .ميان داوطلبان واجد شرايط هستند منتشر مي گردد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]